Brytyjskie media żyją dziś wiadomością, że na Mistrzostwach Świata w Richmond zabraknie Marka Cavendisha. Między innymi w związku z tą informacją w telewizji Sky Sports pojawił się szef Sky i człowiek mający wpływ na brytyjskie kolarstwo Dave Brailsford. Oto, co ciekawego powiedział.

Nieobecność Cavendisha to duża strata

To wielki zawód zarówno dla Marka, jak i dla całej brytyjskiej drużyny. On już kiedyś był Mistrzem Świata i teraz miał okazję ponownie założyć tęczową koszulkę, tym bardziej, że tegoroczna trasa mu pasuje.

Wyścig o Mistrzostwo Świata to wielkie wydarzenie

To bardzo ciekawy wyścig. Każdego roku trasa jest inna. Teraz można się spodziewać, że dojadą jakieś małe grupki, ale może też dojść do finiszu z większej grupy. Generalnie jest to jednak ściganie zbliżone do tego, z jakim mamy do czynienia na wyścigach klasycznych. Myślę także, że od początku będzie bardzo dynamicznie, bo drużyny nie mające w składach sprinterów będą chciały ich zostawić na podjazdach, a z kolei te mające będą walczyły o to, by dowieźć ich do mety. To będzie bardzo ekscytujące ściganie i trudno przewidzieć jak się zakończy.

Tęczowa koszulka wywalczona w narodowych drużynach znaczy bardzo wiele

Cóż, to wyścig, który trwa siedem godzin, jest bardzo długi. Zwycięzca na cały następny sezon staje się właścicielem legendarnej koszulki w tęczowe pasy. Każdy profesjonalny kolarz marzy o tym, aby choć raz w życiu założyć ten trykot. Poza tym przez znakomitą większość sezonu kolarze ścigają się w klubach, gdzie są zawodnicy różnej narodowości. Ten jeden raz w sezonie mają okazję założyć narodowe koszulki i walczyć o najwyższe cele, mogą poczuć się dumni ze swojej nacji. Myślę, że taki patriotyczny aspekt także ma tu wielkie znaczenie.

Geraint Thomas w przyszłym sezonie skoncentruje się na wyścigach etapowych

Geraint rozwija się bardzo, bardzo szybko. Jego umiejętności jazdy po górach urosły do tych na najwyższym poziomie, podobnie jak jazda na czas. Do tej pory nigdy nie koncentrował się na wyścigach etapowych, ale w przyszłym sezonie właśnie takie będą jego celem. Zobaczymy jak to się sprawdzi, interesująca będzie także nuta rywalizacji wewnątrz Sky.

Brailsford nie powiedział tego wprost, ale na pytanie dziennikarza o role Landy i Kwiatkowskiego w Sky ogródkami odpowiedział, że Landa jest zastępcą Porte`a, a Kwiatkowski będzie kolarzem na jednodniówki

W naszej ekipie był fantastyczny Richie Porte, który jest sympatycznym facetem, znakomitym kolarzem i był świetnym ambasadorem naszego teamu. On zostawił po sobie dziurę, którą musimy wypełnić. Thomas skupi się na etapówkach, a my chcemy być także mocni w wyścigach jednodniowych. 

Foto: Sky Sports

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments