fot. INEOS Grenadiers

Sir Dave Brailsford, generalny menedżer zespołu INEOS Grenadiers (wcześniej Team Sky) został dyrektorem ds. sportu koncernu INEOS. 

Na przestrzeni ostatnich lat Dave Brailsford zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego też od wielu miesięcy spekulowano, o tym że Brytyjczyk zdecyduje się objąć funkcję, która miała być dla niego mniej stresująca i odejść nieco w cień. Brailsford tym samym został dyrektorem ds. sportu grupy INEOS, pozostając, jednak na stanowisku generalnego menedżera zespołu INEOS Grenadiers.

Brytyjski gigant petrochemiczny bardzo mocno inwestuje w sport. Oprócz sponsorowania drużyny kolarskiej, koncern kierowany przez Jima Ratcliffe’a wspiera, także zespół Mercedes AMG Formula 1, który po raz ósmy z rzędu został mistrzem świata konstruktorów w F1. Ponadto INEOS sponsoruje piłkarski zespół OGC Nice, wspiera żeglarską ekipę INEOS Brittania oraz angażuje się w wiele innych dyscyplin sportu.

Czuwać nad tym wszystkim ma właśnie Dave Brailsford, który ma ogromne doświadczenie menedżerskie. Jednakże Brytyjczyk nie zamierza odchodzić z kolarskiej ekipy INEOS Grenadiers, gdzie do spółki z Rodem Ellingworthem będzie prowadzić kolarzy brytyjskiej formacji do kolejnych sukcesów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments