Michał Gołaś (Etixx – Quick Step) wygrał belgijską jednodniówkę Kampionschap van Vlaanderen! Co prawda Polak na mecie był drugi, ale sędziowie zdyskwalifikowali Jensa Debsuschere (Lotto-Soudal).

Belgijski wyścig został rozegrany dziś w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Trasa liczyła 192 kilometry, a kluczowa okazała się akcja kilku zawodników w końcówce rywalizacji.

W ucieczce znalazł się Michał Gołaś. Polak wraz z pozostałymi atakującymi, zdołał dojechać do mety przed peletonem. Niestety srebrny medalista Mistrzostw Polski, musiał uznać wyższość Jensa Debuschere z Lotto-Soudal. Belg na ostatnich 100 metrach spowodował kraksę w której szansę na dobry wynik stracił Dylan Groenewegen (Roompot Oranje Peloton). Po kilkunastu minutach zareagowali sędziowie, dyskwalifikując zawodnika Lotto-Soudal.

Triumfatorem wyścigu ogłoszono Michała Gołasia (Etixx – Quick Step). Drugi był Nikolay Trusov (Tinkoff-Saxo).

Wyniki:

1. GOLAS Michal – ETIXX – QUICK STEP
2. TRUSOV Nikolay – TINKOFF – SAXO m.t.
3. STIEN Adriaan Aas – TEAM JOKER
4. VACHON Florian – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
5. CURVERS Roy – TEAM GIANT – ALPECIN
6. DEBUSSCHERE Jens – LOTTO SOUDAL
7. VALLEE Boris – LOTTO SOUDAL a 14
8. VAN POPPEL Danny – TREK FACTORY RACING a 22
9. HUTAROVICH Yauheni – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
10. DUPONT Timothy – ROUBAIX LILLE METROPOLE
11. THEUNS Edward – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
12. WALSCHEID Max – TEAM GIANT – ALPECINBEL
13. HOELGAARD Daniel – TEAM JOKER
14. VERMEULEN Emiel – TEAM 3M
15. SARREAU Marc – FDJ
16. GEUENS Alexander – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAMBEL
17. MEIJERS Jeroen – RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
18. WISNIOWSKI Lukasz – ETIXX – QUICK STEP
19. STALLAERT Joeri – CIBEL
20. MOL Wouter – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
21. WASTYN Emiel – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM
22. KOLÁR Michael – TINKOFF – SAXO
23. NAESEN Lawrence – CIBEL
24. DE VRIES Berden – ROOMPOT ORANJE PELOTON
25. JULES Justin – VERANCLASSIC – EKOI
26. PESTIAUX Loïc – WALLONIE – BRUXELLES
27. GOGL Michael – TINKOFF – SAXOBEL
28. BOL Jetse – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
29. HAVIK Piotr – RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
30. VAN GINNEKEN Sjoerd – ROOMPOT ORANJE PELOTON
31. TOUQUET Joren – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM
32. EVRARD Laurent – WALLONIE – BRUXELLES
33. VERRAES Benjamin – CIBEL
34. VANLANDSCHOOT James – WANTY – GROUPE GOBERT
35. TURGOT Sébastien – AG2R LA MONDIALE
36. DERNIES Tom – WALLONIE – BRUXELLES
37. LENDERINK Peter – RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
38. KREDER Michel – ROOMPOT ORANJE PELOTON
39. TUSVELD Martijn – RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
40. SKAARSETH Anders – TEAM JOKER
41. GHYSELINCK Jan – WANTY – GROUPE GOBERT
42. FRISON Frederik – LOTTO SOUDALELITE
43. MCLAY Daniel – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
44. VELITS Martin – ETIXX – QUICK STEP
45. PETROV Evgeny – TINKOFF – SAXO
46. VAN GESTEL Dries – LOTTO SOUDALU23
47. DECLERCQ Tim – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE a 30
48. BROECKX Stig – LOTTO SOUDAL
49. HEREIJGERS Kobus – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
50. VAN LERBERGHE Bert – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
51. BREEN Vegard – LOTTO SOUDAL a 37
52. BIDEAU Jean-Marc – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
53. DE BACKER Bert – TEAM GIANT – ALPECIN
54. PINOT Thibaut – FDJ a 49
55. MEIJERS Daan – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
56. BORGERSEN Reidar Bohlin – TEAM JOKER
57. GARDEYN Gorik – VERANCLASSIC – EKOI a 2:19
58. VAN EMPEL Etienne – ROOMPOT ORANJE PELOTON
59. ALAFACI Eugenio – TREK FACTORY RACING
60. BOUVRY Dieter – ROUBAIX LILLE METROPOLE
61. MEURISSE Xandro – AN POST – CHAINREACTION
62. VAN STEENBERGHEN Jori – CIBEL
63. STEVENS Timothy – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
64. SABATINI Fabio – ETIXX – QUICK STEP
65. COENEN Dennis – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
66. MORKOV Michael – TINKOFF – SAXO
67. DEHAES Kenny – LOTTO SOUDAL
68. ROBERT Frederique – WANTY – GROUPE GOBERT
69. TERPSTRA Mike – ROOMPOT ORANJE PELOTON
70. DZERVUS Darijus – CCT p/b CHAMPION SYSTEM
71. JANSSENS Jimmy – TEAM 3M
72. VEREECKEN Nicolas – TEAM 3M
73. VAN POPPEL Boy – TREK FACTORY RACING
74. JUODVALKIS Egidijus – COLBA – SUPERANO HAM
75. SPRAGG James – CCT p/b CHAMPION SYSTEMBEL
76. VAN HOECKE Gijs – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
77. VAN HECKE Preben – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
78. VAN ZANDBEEK Ronan – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE a 2:27
79. VERMELTFOORT Coen – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE a 4:46
80. LEVEAU Jeremy – ROUBAIX LILLE METROPOLE a 4:51
81. BANDIERA Marco – ANDRONI GIOCATTOLI
82. VIEL Mattia – ANDRONI GIOCATTOLIBEL
83. GOOVAERTS Tom – CCT p/b CHAMPION SYSTEM
84. VAUGRENARD Benoît – FDJ
85. BENFATTO Marco – ANDRONI GIOCATTOLI
86. VICHOT Arthur – FDJ
87. DE JONGHE Kevin – CIBEL
88. EIKING Odd Christian – TEAM JOKER
89. NARDIN Alberto – ANDRONI GIOCATTOLI
90. CALLEBAUT Kevin – WANTY – GROUPE GOBERT
91. ROTTY Glenn – CIBEL
92. LUDVIGSSON Fredrik – TEAM GIANT – ALPECIN
93. DALL´ANTONIA Tiziano – ANDRONI GIOCATTOLI
94. LABORIE Christophe – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
95. MANZIN Lorrenzo – FDJ
96. PONS Gaëtan – WALLONIE – BRUXELLES
97. LOOIJ André – ROOMPOT ORANJE PELOTON
98. TOSATTO Matteo – TINKOFF – SAXO
99. GODERIS Jelle – VERANCLASSIC – EKOIBEL
100. MEERSMAN Gianni – ETIXX – QUICK STEP
101. SEYNAEVE Lander – WANTY – GROUPE GOBERT
102. TALEN Jordi – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
103. SKJOESTAD LUNKE Sindre – TEAM JOKERBEL
104. GERARD Arnaud – BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
105. CHICCHI Francesco – ANDRONI GIOCATTOLI
106. JONES Carter – TEAM GIANT – ALPECIN
107. DENZ Nico – AG2R LA MONDIALEBEL
108. DRUYTS Gerry – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
109. SUAREZ MARTINEZ Kevin – COLBA – SUPERANO HAM
110. RUIJGH Rob – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
111. STASSEN Julien – WALLONIE – BRUXELLES
112. MAES Alexander – AN POST – CHAINREACTION
113. WILSON Jack – AN POST – CHAINREACTION
114. GASTAUER Ben – AG2R LA MONDIALE
115. WALLAYS Jens – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
116. DIDIER Laurent – TREK FACTORY RACING
117. KERF Jérôme – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM
118. ROMAN Martial – VERANCLASSIC – EKOI
119. DONDERS Jelle – COLBA – SUPERANO HAMBEL
120. LENNERTZ Sam – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
121. DEGREVE Martijn – TEAM 3M
122. CHAVANEL Sébastien – FDJ
123. KERKHOF Tim – ROOMPOT ORANJE PELOTON a 5:05
124. DE ROOZE Niels – VERANCLASSIC – EKOI
125. CAPIOT Amaury – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISEP a 5:08
126. BOL Cees – RABOBANK DEVELOPMENT TEAM a 6:02
127. VAN ZIJL Dylan – TEAM 3M a 6:22