Zdenek Stybar może być jednym z czarnych koni czempionatu w Richmond. Jak poradzą sobie nasi południowi sąsiedzi?

Podobnie jak Polska, Czesi mają do dyspozycji sześciu kolarzy. Oprócz Stybara (Etixx-Quickstep), który będzie liderem ekipy, pojadą Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Jan Barta (Bora-Argon 18), Petr Vakoc (Etixx-Quickstep), Jiri Polnicky (Whirlpool-Author) oraz Karel Hnik (Cult-Energy). Były mistrz świata w kolarstwie przełajowym cieszy się z mocnego składu Czech:

To wspaniały skład. Roman Kreuziger był bardzo silny, a do tego mamy trochę młodych chłopaków. Myślę, że pierwszy raz na Mistrzostwach Świata będziemy mieć naprawdę silną ekipę. Czuję, że moja forma rośnie. Odbyłem ciężkie treningi i teraz po prostu muszę wejść w rytm. Trasa z brukowanymi podjazdami mi pasuje, powinna mi odpowiadać. Myślę, że Tour of Britain jest perfekcyjnym wyścigiem do przygotowań. Jeszcze dużo czasu do Mistrzostw i mam nadzieję, że do tego czasu wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Jeśli wyścig nie potoczy się po myśli Stybara, Czesi będą mieli aż trzy asy w rękawie – zarówno Kreuziger jak i Barta i Vakoc są w stanie walczyć na trudnej trasie. Do pomocy bardziej doświadczonym kolarzom wyruszą Jiri Polnicky i Karel Hnik.