Środowa jazda indywidualna na czas w Vuelta a Espana może mieć bardzo duży wpływ na końcowy rezultat. Wszyscy mocno się nastawiają na walkę z czasem.

Dzień przerwy oznacza odpoczynek, ale czterej faworyci pokusili się o krótkie wypowiedzi przed czasówką.

Tom Dumoulin:

Mogę wygrać, mogę nie wygrać. Powiedzmy, że jeśli po czasówce przejmę koszulkę lidera, to może wygram. Dwie minuty to bardzo dużo czasu i nie jest to tak łatwe do nadrobienia jak niektórzy dziennikarze sądzą. Dam z siebie wszystko, ale potem czekają jeszcze trzy dni przed Madrytem. Chociaż mamy bardzo mocną i zdeterminowaną ekipę, to chłopaki nie są najsilniejsi w górach. Jeśli przejmę prowadzenie w klasyfikacji generalnej, to będzie bardzo ciężko to obronić.

Rafał Majka poprawia się z dnia na dzień w tegorocznej Vuelcie, był bardzo silny w drugim tygodniu. Myślę, że jest w stanie wygrać ten wyścig.

Rafał Majka:

Wczoraj Dumoulin był bardzo imponujący na ostatnim podjeździe. Zobaczymy jak będzie wyglądać klasyfikacja generalna po czasówce.

W dniu przerwy będziemy się przygotowywać do jazdy na czas. Nie startowałem w czasówkach od dwóch miesięcy, ale muszę pojechać na 100% dla mojej ekipy. 40 płaskich kilometrów w walce z czasem – to będzie bardzo ciężkie i na pewno zobaczymy trochę zmian w klasyfikacji generalnej. Będzie bardzo blisko.

Fabio Aru:

W środę będzie bardzo ważna jazda indywidualna na czas, więc drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na razie nic nie znaczy. Muszę się zregenerować i trochę pokręcić nogami, a potem zobaczymy. Obejrzę trasę czasówki, teraz jestem na niej w 100% skupiony.

Joaquim Rodriguez:

Nie będę niczego przeliczał. Po prostu muszę pojechać bardzo dobrze, a pozostali nie mogą już sobie tak dobrze poradzić. Zagrajmy w tę grę i zobaczmy jak to wyjdzie. Presja jest na Dumoulinie, ponieważ to on jest teraz głównym faworytem do wygrania Vuelty. Zawsze istnieje szansa, że pojadę wspaniałą czasówkę. Mam przewagę, która, nawet jeśli nie taka jak chciałem, nie jest zła. Jeśli zacznę ostatnie etapy jako liter, to z pewnością mogę powalczyć. Jeśli nie, to z pewnością nic się nie stanie.