Siedemnasty etap Vuelta a Espana to jazda indywidualna na czas o długości 38,7 kilometrów. W obliczu aktualnej sytuacji w klasyfikacji generalnej, będzie to decydujący odcinek.

Zarówno rampa startowa jak i meta, będą znajdowały się w Burgos. Cała trasa poprowadzona jest po płaskowyżu. Jest zdecydowanie płaska i tak naprawę znajduje się na niej jedna “hopka”. Sporym utrudnieniem będzie kręta końcówka.

Jeśli chodzi o scenariusze dotyczące klasyfikacji generalnej po etapie jazdy na czas, odsyłamy do tekstu naszego redakcyjnego kolegi Kuby – tutaj.

Mapa:

czasowka mapa

 

 

Kolejność startu do jazdy indywidualnej na czas:

1º 216 VAN POPPEL, Boy Trek Factory Racing 13:34
2º 179 WAEYTENS, Zico Team Giant – Alpecin 13:35
3º 103 CONTI, Valerio Lampre – Merida 13:36
4º 84 FISCHER, Murilo FDJ 13:37
5º 12 BAGDONAS, Gediminas AG2R La Mondiale 13:38 a
6º 178 STAMSNIJDER, Tom Team Giant – Alpecin 13:39
7º 192 KEIZER, Martijn Team Lotto NL – Jumbo 13:40
8º 165 ENGOULVENT, Jimmy Team Europcar 13:41
9º 108 RICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre – Merida 13:42
10º 127 SUTHERLAND, Rory Movistar Team 13:43
11º 146 HOWSON, Damien Orica GreenEdge 13:44
12º 75 KEISSE, Iljo Etixx – Quick Step 13:45
13º 15 KADRI, Blel AG2R La Mondiale 13:46
14º 42 BARBERO CUESTA, Carlos Caja Rural – Seguros RGA 13:47
15º 187 SMUKULIS, Gatis Team Katusha 13:48
16º 202 BENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo 13:49
17º 109 KOSHEVOY, Ilia Lampre – Merida 13:50
18º 203 BODNAR, Maciej Tinkoff – Saxo 13:51
19º 164 DUCHESNE, Antoine Team Europcar 13:52
20º 217 VAN POPPEL, Danny Trek Factory Racing 13:53
21º 167 HUREL, Tony Team Europcar 13:54
22º 196 TJALLINGII, Maarten Team Lotto NL – Jumbo 13:55
23º 175 FRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Alpecin 13:56
24º 14 GOUGEARD, Alexis AG2R La Mondiale 13:57
25º 176 HUPOND, Thierry Team Giant – Alpecin 13:58
26º 136 JIM, Songezo MTN – Qhubeka 13:59
27º 28 VANOTTI, Alessandro Astana Pro Team 14:00
28º 213 POPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing 14:01
29º 64 PEDRAZA, Walter Fernando Team Colombia 14:02
30º 95 PELLAUD, Simon IAM Cycling 14:03
31º 145 HAYMAN, Mathew Orica GreenEdge 14:04
32º 134 REGUIGUI, Youcef MTN – Qhubeka 14:05
33º 112 DE BUYST, Jasper Lotto Soudal 14:06
34º 138 VAN ZYL, Johann MTN – Qhubeka 14:07 3
35º 83 DELAGE, Mickael FDJ 14:08
36º 204 BRUTT, Pavel Tinkoff – Saxo 14:09
37º 105 GRMAY, Tsgabu Gebremaryam Lampre – Merida 14:10
38º 154 HOWES, Alex Team Cannondale – Garmin 14:11
39º 139 VENTER, Jaco MTN – Qhubeka 14:12
40º 56 ROLLIN, Dominique Cofidis, Solutions Crédits 14:13
41º 35 DRUCKER, Jean-Pierre BMC Racing Team 14:14
42º 66 RAMIREZ CHACON, Brayan Stiveen Team Colombia 14:15
43º 37 ROSSKOPF, Joseph BMC Racing Team 14:16
44º 177 MEZGEC, Luka Team Giant – Alpecin 14:17
45º 82 COURTEILLE, Arnaud FDJ 14:18
46º 198 VAN WINDEN, Dennis Team Lotto NL – Jumbo 14:19
47º 19 VAN SUMMEREN, Johan AG2R La Mondiale 14:20
48º 137 THOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka 14:21
49º 123 ERVITI, Imanol Movistar Team 14:22
50º 144 GERRANS, Simon Orica GreenEdge 14:23
51º 43 BILBAO, Pello Caja Rural – Seguros RGA 14:24
52º 85 LE GAC, Olivier FDJ 14:25
53º 78 VELITS, Martin Etixx – Quick Step 14:26
54º 5 KNEES, Christian Team SKY 14:27
55º 197 VAN ASBROECK, Tom Team Lotto NL – Jumbo 14:28
56º 88 REZA, Kévin FDJ 14:29
57º 194 ROOSEN, Timo Team Lotto NL – Jumbo 14:30
58º 16 MINARD, Sébastien AG2R La Mondiale 14:31
59º 135 SBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka 14:32
60º 171 DEGENKOLB, John Team Giant – Alpecin 14:33
61º 188 VICIOSO, Angel Team Katusha 14:34
62º 212 IRIZAR, Markel Trek Factory Racing 14:35
63º 87 PICHON, Laurent FDJ 14:36
64º 193 LINDEMAN, Bert jan Team Lotto NL – Jumbo 14:37 a
65º 76 MAES, Nikolas Etixx – Quick Step 14:38
66º 195 TEUNISSEN, Mike Team Lotto NL – Jumbo 14:39
67º 128 VENTOSO, Francisco José Movistar Team 14:40
68º 71 TERPSTRA, Niki Etixx – Quick Step 14:41
69º 132 CUMMINGS, Stephen MTN – Qhubeka 14:42
70º 52 BAGOT, Yohan Cofidis, Solutions Crédits 14:43
71º 92 AREGGER, Marcel IAM Cycling 14:44
72º 148 KEUKELEIRE, Jens Orica GreenEdge 14:45
73º 151 TALANSKY, Andrew Team Cannondale – Garmin 14:46
74º 149 MEYER, Cameron Orica GreenEdge 14:47
75º 69 VALENCIA GONZALEZ, Juan Pablo Team Colombia 14:48
76º 147 IMPEY, Daryl Orica GreenEdge 14:49
77º 65 QUINTERO, Carlos Julian Team Colombia 14:50
78º 36 MOINARD, Amaël BMC Racing Team 14:51
79º 97 REYNES, Vicente IAM Cycling 14:52
80º 34 DE MARCHI, Alessandro BMC Racing Team 14:53
81º 4 KIRYIENKA, Vasil Team SKY 14:54
82º 155 KING, Benjamin Team Cannondale – Garmin 14:55
83º 29 ZEITS, Andrey Astana Pro Team 14:56
84º 159 VILLELLA, Davide Team Cannondale – Garmin 14:57
85º 119 VANENDERT, Jelle Lotto Soudal 14:58 a
86º 67 RUBIANO CHAVEZ, Miguel Angel Team Colombia 14:59
87º 18 NOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale 15:00
88º 158 MOSER, Moreno Team Cannondale – Garmin 15:01
89º 131 BERHANE, Natnael MTN – Qhubeka 15:02
90º 54 LEMOINE, Cyril Cofidis, Solutions Crédits 15:03
91º 163 COUSIN, Jérôme Team Europcar 15:04
92º 104 DURASEK, Kristijan Lampre – Merida 15:05
93º 162 ARASHIRO, Yukiya Team Europcar 15:06
94º 124 MORENO, Javier Movistar Team 15:07
95º 63 DUQUE, Leonardo Team Colombia 15:08
96º 44 FRAILE MATARRANZA, Omar Caja Rural – Seguros RGA 15:09
97º 7 PUCCIO, Salvatore Team SKY 15:10
98º 62 DUARTE AREVALO, Fabio Andrés Team Colombia 15:11
99º 206 MCCARTHY, Jay Tinkoff – Saxo 15:12
100º 173 DE KORT, Koen Team Giant – Alpecin 15:13
101º 183 KOCHETKOV, Pavel Team Katusha 15:14 0
102º 77 SERRY, Pieter Etixx – Quick Step 15:15
103º 22 CATALDO, Dario Astana Pro Team 15:16
104º 115 HANSEN, Adam Lotto Soudal 15:17
105º 2 BOSWELL, Ian Team SKY 15:18
106º 39 VELITS, Peter BMC Racing Team 15:19
107º 9 THOMAS, Geraint Team SKY 15:20
108º 58 SIMON, Julien Cofidis, Solutions Crédits 15:21
109º 166 GAUTIER, Cyril Team Europcar 15:22
110º 32 ATAPUMA HURTADO, Darwin BMC Racing Team 15:23
111º 101 PLAZA MOLINA, Rubén Lampre – Merida 15:24
112º 122 AMADOR, Andrey Movistar Team 15:25
113º 117 VAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Soudal 15:26
114º 61 CANO AERILA, Alex Norberto Team Colombia 15:27
115º 118 VAN DER SANDE, Tosh Lotto Soudal 15:28
116º 126 ROJAS, José Joaquin Movistar Team 15:29
117º 17 MONTAGUTI, Matteo AG2R La Mondiale 15:30
118º 189 VORGANOV, Eduard Team Katusha 15:31
119º 13 CHEREL, Mikael AG2R La Mondiale 15:32
120º 218 ZOIDL, Riccardo Trek Factory Racing 15:33
121º 205 HANSEN, Jesper Tinkoff – Saxo 15:34
122º 46 MADRAZO, Angel Caja Rural – Seguros RGA 15:35
123º 91 CHAVANEL, Sylvain IAM Cycling 15:36
124º 49 VILELA, Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 15:37
125º 93 COPPEL, Jérôme IAM Cycling 15:38
126º 153 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd Team Cannondale – Garmin 15:39
127º 185 MACHADO, Tiago Team Katusha 15:40
128º 161 ROLLAND, Pierre Team Europcar 15:41
129º 99 WARBASSE, Lawrence IAM Cycling 15:42
130º 172 CRADDOCK, Lawson Team Giant – Alpecin 15:43
131º 45 GONÇALVES, José Caja Rural – Seguros RGA 15:44
132º 208 POLJANSKI, Pawel Tinkoff – Saxo 15:45
133º 26 SÁNCHEZ GIL, Luis León Astana Pro Team 15:46
134º 107 OLIVEIRA, Nelson Lampre – Merida 15:47
135º 79 VERONA QUINTANILLA, Carlos Etixx – Quick Step 15:48
136º 184 LOSADA, Alberto Team Katusha 15:49
137º 191 BENNETT, George Team Lotto NL – Jumbo 15:50
138º 8 ROCHE, Nicolas Team SKY 15:51
(Cada 2 minutos)
139º 219 ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing 15:53
140º 116 MONFORT, Maxime Lotto Soudal 15:55
141º 72 BOUET, Maxime Etixx – Quick Step 15:57
142º 55 NAVARRO, Daniel Cofidis, Solutions Crédits 15:59
143º 68 TORRES AGUDEO, Rodolfo Andres Team Colombia 16:01
144º 129 VISCONTI, Giovanni Movistar Team 16:03
145º 214 SCHLECK, Frank Trek Factory Racing 16:05
146º 25 ROSA, Diego Astana Pro Team 16:07
147º 3 HENAO MONTOYA, Sergio Luis Team SKY 16:09
148º 23 LANDA, Mikel Astana Pro Team 16:11
149º 41 ARROYO, David Caja Rural – Seguros RGA 16:13
150º 57 ROSSETTO, Stephane Cofidis, Solutions Crédits 16:15
151º 152 CARDOSO, Andre Fernando Team Cannondale – Garmin 16:17
152º 81 ELISSONDE, Kenny FDJ 16:19
153º 169 SICARD, Romain Team Europcar 16:21 7
154º 113 DE CLERCQ, Bart Lotto Soudal 16:23
155º 168 JEANDESBOZ, Fabrice Team Europcar 16:25
156º 73 BRAMBILLA, Gianluca Etixx – Quick Step 16:27
157º 11 POZZOVIVO, Domenico AG2R La Mondiale 16:29
158º 121 VALVERDE, Alejandro Movistar Team 16:31
159º 133 MEINTJES, Louis MTN – Qhubeka 16:33
160º 125 QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team 16:35
161º 186 MORENO, Daniel Team Katusha 16:37
162º 141 CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge 16:39
163º 6 NIEVE, Mikel Team SKY 16:41
164º 174 DUMOULIN, Tom Team Giant – Alpecin 16:439
165º 201 MAJKA, Rafal Tinkoff – Saxo 16:45
166º 21 ARU, Fabio Astana Pro Team 16:47
167º 181 RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha 16:49

 

Faworyci według naszosie.pl:

1. Vasily Kiryenka (Team Sky)
2. Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)
3. Damien Howson (Orica GreenEdge)

 

 

mapki: lavuelta.com