Frank Schleck najmocniejszym kolarzem z ucieczki na morderczym etapie z metą do Alto Ermita de Alba! Wśród faworytów najwyżej przyjechał Purito Rodriguez i objął przodownictwo w wyścigu. Tuż za Hiszpanem był Aru i Rafał Majka.

Piętnasty etap tegorocznej Vuelty wieńczył górski tryptyk przed dniem przerwy. Finałowa, mordercza wspinaczka na Alto Ermita de Alba poprzedzona legendarnym Alto de Cobertoria, a oprócz tego 5 premiowanych podjazdów – taki profil zwiastował ogromne emocje i rywalizację największych faworytów do zwycięstwa w całym wyścigu.
vuelta 16 etap

 

Pierwsza góra rozpoczynała się już od samego startu i od razu rozpoczęły się również pierwsze ataki. W pierwszej grupie uciekinierów znaleźli się Frank Schleck (Trek), Rodolfo Torres (Colombia), Carlos Verona (Etixx – Quick Step), Omar Freile (Caja Rural) i Pierre Rolland (Europcar). Ta piątka już po dziesięciu kilometrach miała 2 minuty przewagi. Wolne tempo peletonu od startu zachęciło kolejną grupkę zawodników do ataku i po kilkunastu kilometrach na czoło dojechali Moreno Moser (Cannondale – Garmin), George Bennet (LottoNL – Jumbo), Tsgabu Grmay (Lampre – Merida), Larry Warbasse (IAM) oraz Cyrile Lemoine (Cofidis). Dziesiątka zawodników zgodnie współpracowała, a to przy “wakacyjnym” tempie grupy zasadniczej spowodowało, że w pewnym momencie różnica pomiędzy ucieczką, a faworytami wynosiła ponad 22 minuty!

Taka przewaga sprawiła, że dość szybko stało się jasne, że będziemy mieć dwa wyścigi. Ucieczka dość spokojnie pokonywała kolejne podjazdy, a peleton zdawał się czekać na podjazd pod Cobertorię. “Zabawę” w głównej grupie rozpoczął Maciej Bodnar (Tinkoff – Saxo), a tempo dyktowane przez Polaka na podjeździe pod Alto de Cordal powodowało, że przewaga ucieczki szybko spadała. Gdy główna grupa przekraczała linię górskiej premii strata do harcowników wynosiła już niecałe 13 minut.

Jak tylko czołówka rozpoczęła wspinaczkę pod Alto de Cobertoria najbardziej zmęczeni zaczęli odstawać. Ostatecznie z przodu została czwórka Bennet – Verona – Schleck – Torres. Wśród faworytów rolę tempomatu przejęła ekipa Astany, a Rafał Majka jechał spokojnie w towarzystwie Pawła Poljańskiego i Jaspera Hansena.

W końcówce podjazdu pod Cobertorię mocniejsze tempo na czele narzucił Frank Schleck i na jego kole utrzymał się już tylko Torres. Luksemburczyk pierwszy przekroczył szczyt i rozpoczął szalony zjazd. Wśród faworytów ataku spróbował Mikel Nieve (Sky), ale ta akcja została skasowana przez Astanę. Dzielnie jechał za to Tom Dumoulin (Giant – Alpecin), który nie dał się zgubić na przedostatniej górze i spokojnie trzymał się najgroźniejszych rywali.

Przodujący duet rozpoczął finałowy podjazd z blisko jedenastominutową przewagą nad faworytami. Jak tylko liderzy ruszyli w górę mocne tempo narzucił Paweł Poljański, a Fabio Aru nieco “spłynął”. Na czele Schleck zgubił Torresa i samotnie mknął w stronę mety, a wśród faworytów brakowało zdecydowanej akcji. Imponował Dumoulin, który za nic miał mocne tempo Mikela Landy. Coraz niżej jechał Aru, który jednak w samej końcówce odżył.

Po piękne zwycięstwo sięgnął Schleck, który samotnie przekroczył linię mety ze sporą przewagą nad Torresem. Kilometr przed finiszem ruszył Rodriguez za którym podążył tylko Rafał Majka. Polak jednak nie dał rady jechać tempem Katalończyka, ale wciąż zyskiwał czas nad Dumoulinem. Nagle odżył Aru który ruszył za Purito zostawiając za plecami Majkę i Landy.

Joaquim Rodriguez odrobił sekundę straty do Aru i został liderem wyścigu. Rafał Majka przyjechał na trzecim miejscu spośród faworytów i wciąż okupuje najniższy stopień podium w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1    Frank SCHLECK    LUX    TFR    5:49:56
2    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COL COL    +1:10
3    Moreno MOSER    ITA    TCG    +1:48
4    George BENNETT    NZL    TLJ    +2:42
5    Pierre ROLLAND    FRA    EUC    +2:49
6    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    CJR +3:05
7    Carlos VERONA QUINTANILLA    ESP    EQS +4:26
8    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +6:02
9    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT +8:51
10    Fabio ARU    ITA    AST    +8:53
11    Rafal MAJKA    POL    TCS    +9:03
12    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL MOV    +9:03
13    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +9:05
14    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    +9:06
15    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +9:07
16    Tom DUMOULIN    NED    TGA    +9:18
17    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    KAT    +9:33
18    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    +9:48
19    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    EUC    +9:54
20    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +9:56
21    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    +10:25
22    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +10:25
23    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    +10:25
24    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    +12:03
25    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +12:12
26    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +12:20
27    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +12:40
28    Diego ROSA    ITA    AST    +12:47
29    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    TCG    +13:27
30    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +13:28
31    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +13:48
32    Sergio Luis HENAO MONTOYA    COL    SKY    +14:13
33    Pawel POLJANSKI    POL    TCS    +15:37
34    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +16:18
35    José GONÇALVES    POR    CJR    +16:18
36    Tiago MACHADO    POR    KAT    +16:42
37    Ian BOSWELL    USA    SKY    +16:56
38    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +16:56
39    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +17:08
40    Romain SICARD    FRA    EUC    +17:10
41    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFR    +17:53
42    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +17:53
43    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +18:28
44    Lawson CRADDOCK    USA    TGA    +19:30
45    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +20:21
46    Daniel NAVARRO GARCIA    ESP    COF    +22:11
47    Maxime BOUET    FRA    EQS    +22:11
48    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +22:54
49    Geraint THOMAS    GBR    SKY    +23:16
50    Jesper HANSEN    DEN    TCS    +24:22
51    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +26:01
52    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +28:31
53    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +28:31
54    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +28:31
55    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    +28:31
56    Jay MCCARTHY    AUS    TCS    +28:31
57    Riccardo ZOIDL    AUT    TFR    +28:31
58    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +28:31
59    Imanol ERVITI    ESP    MOV    +28:31
60    Stephen CUMMINGS    GBR    MTN    +28:31
61    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +28:31
62    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +28:31
63    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    +28:31
64    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +28:31
65    Timo ROOSEN    NED    TLJ    +28:31
66    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +28:31
67    Alex CANO ARDILA    COL    COL    +28:31
68    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +28:37
69    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +28:37
70    Jaco VENTER    RSA    MTN    +28:37
71    Rory SUTHERLAND    AUS    MOV    +28:37
72    Francisco José VENTOSO ALBERDI    ESP    MOV    +28:42
73    Damien HOWSON    AUS    OGE    +28:42
74    Ruben PLAZA MOLINA    ESP    LAM    +28:42
75    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    LAM    +28:44
76    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +28:46
77    Dario CATALDO    ITA    AST    +28:52
78    Nicolas ROCHE    IRL    SKY    +28:52
79    Cyril GAUTIER    FRA    EUC    +28:52
80    Mikael CHEREL    FRA    ALM    +29:02
81    Jasper DE BUYST    BEL    LTS    +29:02
82    Danny VAN POPPEL    NED    TFR    +29:02
83    Jerome COUSIN    FRA    EUC    +29:05
84    Koen DE KORT    NED    TGA    +29:05
85    Daryl IMPEY    RSA    OGE    +29:05
86    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +29:05
87    Sébastien MINARD    FRA    ALM    +29:05
88    Simon PELLAUD    SUI    IAM    +29:05
89    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFR    +29:05
90    Yaroslav POPOVYCH    UKR    TFR    +29:05
91    Mathew HAYMAN    AUS    OGE    +29:05
92    Dennis VAN WINDEN    NED    TLJ    +29:05
93    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COL    COL    +29:05
94    Peter VELITS    SVK    BMC    +29:05
95    Marcel AREGGER    SUI    IAM    +29:05
96    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COL    COL    +29:05
97    Yukiya ARASHIRO    JPN    EUC    +29:05
98    Vicente REYNES MIMO    ESP    IAM    +29:05
99    Juan Pablo VALENCIA    COL    COL    +29:05
100    Simon GERRANS    AUS    OGE    +29:05
101    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM    +29:05
102    Benjamin KING    USA    TCG    +29:05
103    Christian KNEES    GER    SKY    +29:05
104    Jay Robert THOMSON    RSA    MTN    +29:05
105    Antoine DUCHESNE    CAN    EUC    +29:05
106    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +29:05
107    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +29:05
108    Ricardo VILELA    POR    CJR    +29:05
109    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    +29:05
110    Pieter SERRY    BEL    EQS    +29:05
111    Adam HANSEN    AUS    LTS    +29:05
112    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +29:05
113    Andrew TALANSKY    USA    TCG    +29:05
114    Natnael BERHANE    ERI    MTN    +29:05
115    Martin VELITS    SVK    EQS    +29:05
116    Yohan BAGOT    FRA    COF    +29:05
117    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +29:05
118    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COL    COL    +29:05
119    Dominique ROLLIN    CAN    COF    +29:05
120    Thierry HUPOND    FRA    TGA    +29:05
121    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +29:05
122    Olivier LE GAC    FRA    FDJ    +29:05
123    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC    +29:05
124    Nikolas MAES    BEL    EQS    +29:05
125    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +29:05
126    Johan VAN SUMMEREN    BEL    ALM    +29:05
127    Julien SIMON    FRA    COF    +29:05
128    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +29:05
129    Songezo JIM    RSA    MTN    +29:05
130    Alex HOWES    USA    TCG    +29:05
131    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +29:05
132    Tom VAN ASBROECK    BEL    TLJ    +29:05
133    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +29:05
134    Mike TEUNISSEN    NED    TLJ    +29:05
135    Iljo KEISSE    BEL    EQS    +29:05
136    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +29:05
137    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +29:25
138    Mickael DELAGE    FRA    FDJ    +29:25
139    Joseph ROSSKOPF    USA    BMC    +29:27
140    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +29:32
141    Kévin REZA    FRA    FDJ    +29:33
142    Gatis SMUKULIS    LAT    KAT    +29:33
143    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +29:33
144    Tony HUREL    FRA    EUC    +29:33
145    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    +29:37
146    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +29:38
147    Jelle VANENDERT    BEL    LTS    +29:48
148    Carlos Julian QUINTERO    COL    COL    +30:44
149    Ramirez chacon BRAYAN STIVEN    COL    COL    +30:44
150    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +30:47
151.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 31′ 23”
152.    FRAKADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 31′ 46”
153.    ESPBARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 31′ 48”
154.    ESPBILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 31′ 48”
155.    ITADE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 32′ 29”
156.    POLBODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 32′ 29”
157.    ARGRICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 32′ 29”
158.    RUSBRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 32′ 29”
159.    ITABENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 32′ 33”
160.    AUSMEYER Cameron    ORICA GreenEDGE    + 32′ 33”
161.    SLOMEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 32′ 33”
162.    ITAVANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 32′ 43”

Generalna:
1    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    67:52:44
2    Fabio ARU    ITA    AST    1
3    Rafal MAJKA    POL    TCS    +1:35
4    Tom DUMOULIN    NED    TGA    +1:51
5    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +2:32
6    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +2:38
7    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    KAT    +2:49
8    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +3:11
9    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    +3:58
10    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +5:22
11    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    +6:46
12    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    +9:21
13    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    EUC    +10:20
14    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    +13:25
15    Romain SICARD    FRA    EUC    +14:18
16    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +14:24
17    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +14:36
18    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +19:36
19    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +24:23
20    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    +27:04
21    Sergio Luis HENAO MONTOYA    COL    SKY    +30:03
22    Diego ROSA    ITA    AST    +31:10
23    Frank SCHLECK    LUX    TFR    +31:20
24    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +33:27
25    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COL    COL    +36:10
26    Daniel NAVARRO GARCIA    ESP    COF    +36:47
27    Maxime BOUET    FRA    EQS    +42:47
28    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +43:05
29    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFR    +44:17
30    Nicolas ROCHE    IRL    SKY    +44:22
31    George BENNETT    NZL    TLJ    +52:18
32    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +53:50
33    Carlos VERONA QUINTANILLA    ESP    EQS    +56:02
34    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    LAM    +1:00:06
35    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +1:02:13
36    Pawel POLJANSKI    POL    TCS    +1:07:33
37    José GONÇALVES    POR    CJR    +1:08:23
38    Lawson CRADDOCK    USA    TGA    +1:08:45
39    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +1:11:33
40    Pierre ROLLAND    FRA    EUC    +1:14:32
41    Tiago MACHADO    POR    KAT    +1:21:11
42    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    TCG    +1:21:25
43    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +1:22:05
44    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +1:22:06
45    Ricardo VILELA    POR    CJR    +1:25:31
46    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +1:28:21
47    Jesper HANSEN    DEN    TCS    +1:29:28
48    Riccardo ZOIDL    AUT    TFR    +1:30:21
49    Mikael CHEREL    FRA    ALM    +1:32:05
50    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +1:32:17
1.    ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin    TEAM KATUSHA
2.    ITAARU Fabio    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 01”
3.    POLMAJKA Rafal    TINKOFF – SAXO    + 01′ 35”
4.    NEDDUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 01′ 51”
5.    ESPNIEVE ITURRALDE Mikel    TEAM SKY    + 02′ 32”
6.    COLCHAVES RUBIO Johan Esteban    ORICA GreenEDGE    + 02′ 38”
7.    ESPMORENO FERNANDEZ Daniel    TEAM KATUSHA    + 02′ 49”
8.    COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 03′ 11”
9.    ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 03′ 58”
10.    RSAMEINTJES Louis    MTN – QHUBEKA    + 05′ 22”
11.    ITAPOZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    + 06′ 46”
12.    ITABRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK STEP    + 09′ 21”
13.    FRAJEANDESBOZ Fabrice    TEAM EUROPCAR    + 10′ 20”
14.    BELDE CLERCQ Bart    LOTTO SOUDAL    + 13′ 25”
15.    FRASICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 14′ 18”
16.    FRAELISSONDE KENNY    FDJ    + 14′ 24”
17.    PORCARDOSO MARTINS André Fernando S.    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 14′ 36”
18.    FRAROSSETTO Stéphane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 19′ 36”
19.    ESPARROYO DURAN David    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 24′ 23”
20.    ESPLANDA MEANA Mikel    ASTANA PRO TEAM    + 27′ 04”
21.    COLHENAO MONTOYA Sergio Luis    TEAM SKY    + 30′ 03”
22.    ITAROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 31′ 10”
23.    LUXSCHLECK Frank    TREK FACTORY RACING    + 31′ 20”
24.    ITAVISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    + 33′ 27”
25.    COLTORRES AGUDELO Rodolfo Andres    COLOMBIA    + 36′ 10”
26.    ESPNAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 36′ 47”
27.    FRABOUET Maxime    ETIXX – QUICK STEP    + 42′ 47”
28.    BELMONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    + 43′ 05”
29.    ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 44′ 17”
30.    IRLROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 44′ 22”
31.    NZLBENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 52′ 18”
32.    ESPLOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 53′ 50”
33.    ESPVERONA QUINTANILLA Carlos    ETIXX – QUICK STEP    + 56′ 02”
34.    POROLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 01h 00′ 04”
35.    ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 01h 02′ 13”
36.    POLPOLJANSKI Pawel    TINKOFF – SAXO    + 01h 07′ 33”
37.    PORGONCALVES José    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 08′ 23”
38.    USACRADDOCK Lawson    TEAM GIANT – ALPECIN    + 01h 08′ 45”
39.    USAWARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    + 01h 11′ 33”
40.    FRAROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 01h 14′ 32”
41.    PORMACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 01h 21′ 11”
42.    USADOMBROWSKI Joseph Lloyd    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01h 21′ 25”
43.    FRACOPPEL Jérôme    IAM CYCLING    + 01h 22′ 00”
44.    FRACHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 01h 22′ 05”
45.    PORVILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 25′ 31”
46.    ESPMADRAZO RUIZ Angel    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 28′ 21”
47.    DENHANSEN Jesper    TINKOFF – SAXO    + 01h 29′ 28”
48.    AUTZOIDL Ricardo    TREK FACTORY RACING    + 01h 30′ 21”
49.    FRACHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 01h 32′ 05”
50.    ITAMONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    + 01h 32′ 17”
51    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    +1:34:14
52    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +1:34:46
53    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +1:36:54
54    Alex CANO ARDILA    COL    COL    +1:39:20
55    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    +1:39:46
56    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +1:42:25
57    Ruben PLAZA MOLINA    ESP    LAM    +1:42:44
58    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +1:44:11
59    Cyril GAUTIER    FRA    EUC    +1:49:50
60    Julien SIMON    FRA    COF    +1:51:04
61    Geraint THOMAS    GBR    SKY    +1:54:28
62    Peter VELITS    SVK    BMC    +1:54:31
63    Ian BOSWELL    USA    SKY    +1:55:15
64    Adam HANSEN    AUS    LTS    +1:55:41
65    Dario CATALDO    ITA    AST    +1:57:51
66    Pieter SERRY    BEL    EQS    +1:59:15
67    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +2:00:48
68    Koen DE KORT    NED    TGA    +2:01:25
69    Jay MCCARTHY    AUS    TCS    +2:02:09
70    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COL    COL    +2:02:17
71    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +2:03:06
72    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    CJR    +2:03:53
73    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +2:05:33
74    Yukiya ARASHIRO    JPN    EUC    +2:06:20
75    Jerome COUSIN    FRA    EUC    +2:07:14
76.    CRODURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 02h 07′ 54”
77.    FRALEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02h 08′ 50”
78.    ERIBERHANE Natnael    MTN – QHUBEKA    + 02h 10′ 09”
79.    ITAMOSER Moreno    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 11′ 37”
80.    ITANOCENTINI Rinaldo    AG2R LA MONDIALE    + 02h 12′ 00”
81.    COLRUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COLOMBIA    + 02h 13′ 12”
82.    BELVANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 02h 15′ 33”
83.    ITAVILLELLA Davide    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 15′ 42”
84.    USAKING Benjamin    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 16′ 21”
85.    KAZZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    + 02h 16′ 33”
86.    BLRKIRYIENKA Vasili    TEAM SKY    + 02h 16′ 41”
87.    ITADE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 02h 17′ 27”
88.    ESPREYNES MIMO Vicente    IAM CYCLING    + 02h 19′ 30”
89.    FRAMOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 02h 19′ 54”
90.    COLQUINTERO Carlos Julian    COLOMBIA    + 02h 20′ 32”
91.    COLVALENCIA GONZALES Juan Pablo    COLOMBIA    + 02h 21′ 28”
92.    RSAIMPEY Daryl    ORICA GreenEDGE    + 02h 25′ 46”
93.    AUSMEYER Cameron    ORICA GreenEDGE    + 02h 26′ 06”
94.    BELKEUKELEIRE Jens    ORICA GreenEDGE    + 02h 26′ 35”
95.    USATALANSKY Andrew    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 27′ 18”
96.    SUIAREGGER Marcel    IAM CYCLING    + 02h 29′ 46”
97.    FRABAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02h 30′ 26”
98.    GBRCUMMINGS Stephen    MTN – QHUBEKA    + 02h 30′ 58”
99.    NEDTERPSTRA Niki    ETIXX – QUICK STEP    + 02h 31′ 10”
100.    ESPVENTOSO ALBERTI Francisco José    MOVISTAR TEAM    + 02h 31′ 36”
101.    NEDTEUNISSEN Mike    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 02h 32′ 42”
102.    NEDLINDEMAN Bert Jan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 02h 34′ 18”
103.    BELMAES Nikolas    ETIXX – QUICK STEP    + 02h 34′ 44”
104.    FRAPICHON Laurent    FDJ    + 02h 34′ 59”
105.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 02h 35′ 33”
106.    ESPVICIOSO ARCOS Angel    TEAM KATUSHA    + 02h 36′ 09”
107.    ITASBARAGLI Kristian    MTN – QHUBEKA    + 02h 37′ 21”
108.    FRAMINARD Sébastien    AG2R LA MONDIALE    + 02h 39′ 37”
109.    NEDROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 02h 39′ 59”
110.    FRAREZA Kévin    FDJ    + 02h 40′ 44”
111.    BELVAN ASBROECK Tom    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 02h 41′ 39”
112.    GERKNEES Christian    TEAM SKY    + 02h 42′ 24”
113.    SVKVELITS Martin    ETIXX – QUICK STEP    + 02h 42′ 41”
114.    FRALE GAC Olivier    FDJ    + 02h 43′ 36”
115.    ESPBILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 02h 43′ 51”
116.    AUSGERRANS Simon    ORICA GreenEDGE    + 02h 44′ 01”
117.    ESPERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 02h 44′ 19”
118.    RSATHOMSON Jay Robert    MTN – QHUBEKA    + 02h 46′ 36”
119.    BELVAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 02h 48′ 19”
120.    NEDVAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 02h 48′ 34”
121.    FRACOURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 02h 48′ 54”
122.    SLOMEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02h 50′ 28”
123.    USAROSSKOPF Joey    BMC RACING TEAM    + 02h 50′ 58”
124.    LUXDRUCKER Jean-Pierre    BMC RACING TEAM    + 02h 51′ 15”
125.    COLRAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COLOMBIA    + 02h 51′ 26”
126.    CANROLLIN Dominique    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02h 52′ 05”
127.    RSAVENTER Jacobus    MTN – QHUBEKA    + 02h 52′ 53”
128.    USAHOWES Alex    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 53′ 08”
129.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 02h 53′ 30”
130.    RUSBRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 02h 54′ 07”
131.    FRADELAGE Mickaël    FDJ    + 02h 54′ 55”
132.    RSAVAN ZYL Johann    MTN – QHUBEKA    + 02h 55′ 17”
133.    BELDE BUYST Jasper    LOTTO SOUDAL    + 02h 57′ 14”
134.    AUSHAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 02h 57′ 21”
135.    SUIPELLAUD Simon    IAM CYCLING    + 02h 57′ 25”
136.    COLPEDRAZA MORALES Walter Fernando    COLOMBIA    + 02h 57′ 41”
137.    UKRPOPOVYCH Yaroslav    TREK FACTORY RACING    + 03h 02′ 10”
138.    ITAVANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 03h 02′ 14”
139.    RSASONGEZO Jim    MTN – QHUBEKA    + 03h 03′ 19”
140.    FRAHUPOND Thierry    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03h 03′ 49”
141.    FRAGOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 03h 04′ 07”
142.    NEDTJALLINGII Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 04′ 32”
143.    FRAHUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 03h 04′ 54”
144.    CANDUCHESNE Antoine    TEAM EUROPCAR    + 03h 05′ 13”
145.    NEDVAN POPPEL Danny    TREK FACTORY RACING    + 03h 05′ 27”
146.    POLBODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 03h 06′ 02”
147.    BLRKOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 03h 07′ 09”
148.    ITABENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 03h 07′ 25”
149.    LATSMUKULIS Gatis    TEAM KATUSHA    + 03h 10′ 56”
150.    ESPBARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 03h 11′ 36”
151.    FRAKADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 03h 12′ 20”
152.    BELKEISSE Iljo    ETIXX – QUICK STEP    + 03h 13′ 19”
153.    AUSHOWSON Damien    ORICA GreenEDGE    + 03h 15′ 20”
154.    AUSSUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    + 03h 15′ 51”
155.    ARGRICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 03h 17′ 23”
156.    FRAENGOULVENT Jimmy    TEAM EUROPCAR    + 03h 20′ 11”
157.    NEDKEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 20′ 35”
158.    NEDSTAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03h 22′ 33”
159.    LTUBAGDONAS Gediminas    AG2R LA MONDIALE    + 03h 25′ 03”
160.    BRAFISCHER Murilo Antonio    FDJ    + 03h 26′ 37”
161.    BELWAEYTENS ZICO    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03h 38′ 45”
162.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 04h 01′ 35”

Foto: FB Vuelta a Espana