Nerino Ioppi – serce Giro del Trentino Melinda – zmarł w wieku 82 lat po długiej chorobie. Pozostawił po sobie bogactwo pomysłów i wartości, bez których nie istniałoby współczesne kolarstwo.

GS Alto Garda, organizator Giro del Trentino Melinda, z wielkim smutkiem ogłasza, że wczoraj zmarł Nerino Ioppi – dusza i napęd wyścigu od 1962 roku. Człowiek, który poprowadził 39 edycji wyścigu i zawsze był kluczową postacią włoskiego kolarstwa. Po ciężkiej chorobie Ioppi opuścił nasz świat w wieku 82 lat w ukochanym Arco. Razem z nim w ostatnich momentach była jego żona Lina, która niezmordowanie współpracowała razem z Nerino przy wyścigach, a także trójka dzieci – Laura, Flaviano i Claudio.

Członek organizacji Giro del Trentino (później Giro del Trentino Melinda) od początku istnienia wyścigu. Nerino miał ważny wpływ na rozwój tego wydarzenia dzięki swojej pasji i niezmierzonej miłości do kolarstwa i ojczyzny. Nerino i Lina Ioppi później przejęli dowodzenie wyścigiem.

Giacomo Santini – prezydent historycznego związku Arco był bardzo wzruszony:

Nerino był człowiekiem niewielu słów, ale wielkiej treści: poważny, życzliwy, zawsze pomocny. Giro del Trentino i kolarstwo w ogóle zbudowały swoją historię dzięki ludziom takim jak on. Kiedy ich tracimy wiemy, że nic już nie będzie takie samo jak wcześniej.

Praca Ioppiego i jego żony była podstawą Giro del Trentino od 1962 roku. Po dwóch wyścigach w Trentino (pierwszy został wygrany przez Enzo Mosera, a drugi przez Guido de Rosso) w 1979 roku wyścig przyjął oficjalną nazwę i został zorganizowany przez Guido Amistadiego. Nerino Ioppi zawsze był na miejscu i wykonywał niezmierzoną pracę rok po roku, by wypracować stały rozwój, aż do punktu w którym wyścig uzyskał „Hors Categorie” w kalendarzu UCI i odbywa się zaledwie kilka dni przez Giro d’Italia.

fot. Giro del Trentino

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments