Michael Matthews (Orica GreenEDGE) wygrał drugi etap wyścigu Tour of Alberta i został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap kanadyjskiego wyścigu prowadził wokół Grande Prairie i liczył ponad 171 kilometrów. Na kolarzy czekały dwa lotne finisze i dwie górskie premie.

alberta 2 etapW ucieczkę dnia zabrali się: Cesare Benedetti (Bora Argon 18), Philip O’ Donnell (Axeon Cycling Team), Ben Perry (Silber Pro Cycling) i Thomas Vaubourzeix (Lupus Racing Team).

Oba lotne finisze wygrał Benedetti, a punkty na górskich premiach kolekcjonował Perry. Peleton prowadzony głównie przez Trek Factory Racing i ekipę Drapac skasował odjazd na osiem kilometrów przed metą.

Chwilę później na kontrę zdecydowała się czwórka kolarzy, ale duża grupa nie pozwoliła im na wiele. Sprint na mokrej nawierzchni wygrał Michael Matthews (Orica – GreenEDGE). Dzięki bonifikacie na mecie został on także nowym liderem wyścigu.

Kolejne miejsca na etapie zajęli Nikias Arndt (Team Giant – Alpecin) i Alexey Tsatevich (Team Katusha).

Wyniki drugiego etapu:

1 Michael MATTHEWS ORICA GreenEDGE 4:10:19
2 Nikias ARNDT TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
3 Aleksei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:00:00
4 Travis MCCABE TEAM SMARTSTOP 0:00:00
5 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 0:00:00
6 Michael HEPBURN ORICA GreenEDGE 0:00:00
7 Guillaume BOIVIN OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
8 Logan OWEN AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
9 Miguel BRYON HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
10 Jasper BOVENHUIS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
11 Wouter WIPPERT DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
12 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 0:00:00
13 Alexander RAY SILBER PRO CYCLING 0:00:00
14 Justin OIEN AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
15 Ryan ANDERSON OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
16 Christian MEIER ORICA GreenEDGE 0:00:00
17 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:00:00
18 Bauke MOLLEMA TREK FACTORY RACING 0:00:00
19 Kristofer DAHL TEAM SMARTSTOP 0:00:00
20 Evan MURPHY LUPUS RACING TEAM 0:00:00
21 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 0:00:00
22 Jesse ANTHONY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
23 Alexander PORSEV TEAM KATUSHA 0:00:00
24 Felix COTÉ BOUVETTE H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
25 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 0:00:00
26 Joseph LEWIS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
27 Lasse Norman HANSEN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
28 Dion SMITH HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
29 Alexander CATAFORD SILBER PRO CYCLING 0:00:00
30 Adam YATES ORICA GreenEDGE 0:00:00
31 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA 0:00:00
32 Simon GESCHKE TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
33 Georg PREIDLER TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
34 Shane KLINE TEAM SMARTSTOP 0:00:00
35 Jan BARTA BORA-ARGON 18 0:00:00
36 Florenz KNAUER H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
37 Alexandr BRAICO JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
38 Malcom RUDOLPH DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
39 Sergei CHERNETSKI TEAM KATUSHA 0:00:00
40 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:00
41 Toms SKUJINS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
42 Joshua BERRY JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
43 Zachary BELL TEAM SMARTSTOP 0:00:00
44 Chad BEYER LUPUS RACING TEAM 0:00:00
45 Tobias LUDVIGSSON TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
46 Andzs FLAKSIS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
47 Scott ZWIZANSKI OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
48 Eric MARCOTTE TEAM SMARTSTOP 0:00:00
49 Gavin MANNION JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
50 Adam DE VOS H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
51 Michael WOODS OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
52 Thomas SOLADAY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
53 Daniel EATON AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
54 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:00:00
55 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA 0:00:00
56 Chad HAGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
57 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
58 Fred RODRIGUEZ JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
59 James ORAM AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
60 Paul VOSS BORA-ARGON 18 0:00:00
61 Chris PUTT AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
62 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 0:00:00
63 Lars VAN DER HAAR TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
64 Sven Erik BYSTRØM TEAM KATUSHA 0:00:00
65 Bernard SULZBERGER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
66 Tyler MAGNER HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
67 MacKenzie BRENNAN HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
68 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:00:00
69 Nathan BROWN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
70 Bailey MCKNIGHT H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
71 Scott THWAITES BORA-ARGON 18 0:00:00
72 John HORNBECK HINCAPIE RACING TEAM 0:00:00
73 Michael LE ROSSIGNOL SILBER PRO CYCLING 0:00:00
74 Matteo DAL-CIN SILBER PRO CYCLING 0:00:00
75 Ryder HESJEDAL TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
76 Kristoffer SKJERPING TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
77 Sam BEWLEY ORICA GreenEDGE 0:00:00
78 Tom Jelte SLAGTER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
79 Michael OLHEISER LUPUS RACING TEAM 0:00:00
80 Svein TUFT ORICA GreenEDGE 0:00:00
81 Davide FORMOLO TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
82 Edward KING TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
83 Geoffrey CURRAN AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
84 Steve FISHER JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
85 Ryan ROTH SILBER PRO CYCLING 0:00:00
86 Taylor SHELDON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
87 Derrick ST JOHN SILBER PRO CYCLING 0:00:00
88 Nigel ELLSAY SILBER PRO CYCLING 0:00:00
89 Winston DAVID LUPUS RACING TEAM 0:00:00
90 Gregory DANIEL AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
91 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
92 Lachlan David MORTON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
93 Grégory RAST TREK FACTORY RACING 0:00:00
94 Matthieu JEANNES LUPUS RACING TEAM 0:00:00
95 Angus MORTON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:00
96 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 0:00:00
97 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:00:00
98 Julian KYER TEAM SMARTSTOP 0:00:00
99 Kyle MURPHY LUPUS RACING TEAM 0:00:00
100 Mike STONE LUPUS RACING TEAM 0:00:00
101 Tom ZIRBEL OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:00
102 Jure RUPNIK H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
103 Garrett MCLEOD H&R BLOCK PRO CYCLING 0:00:00
104 Evan HUFFMAN TEAM SMARTSTOP 0:00:00
105 Phil O’DONNELL AXEON CYCLING TEAM 0:00:00
106 Will ROUTLEY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:29
107 Jens MOURIS ORICA GreenEDGE 0:00:42
108 William CLARKE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:42
109 Travis MEYER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:47
110 Jordan KERBY DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:47
111 Peter KONING DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:56
112 Travis LIVERMON TEAM SMARTSTOP 0:01:09
113 Luke DURBRIDGE ORICA GreenEDGE 0:00:00
114 Thomas VAUBOURZEIX LUPUS RACING TEAM 0:01:18
115 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:01:40
116 Jacob SCHWINGBOTH H&R BLOCK PRO CYCLING 0:01:51
117 Benjamin PERRY SILBER PRO CYCLING 0:04:00
118 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 0:04:00
119 Travis SAMUEL H&R BLOCK PRO CYCLING 0:05:10
120 Kristof VANDEWALLE TREK FACTORY RACING 0:05:10

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Michael MATTHEWS ORICA GreenEDGE 4:33:06
2 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 0:00:10
3 Christian MEIER ORICA GreenEDGE 0:00:10
4 Bauke MOLLEMA TREK FACTORY RACING 0:00:10
5 Adam YATES ORICA GreenEDGE 0:00:10
6 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:00:10
7 Svein TUFT ORICA GreenEDGE 0:00:10
8 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 0:00:10
9 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:00:10
10 Luke DURBRIDGE ORICA GreenEDGE 0:00:10
11 Aleksei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:00:14
12 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:00:18
13 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA 0:00:18
14 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:18
15 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA 0:00:18
16 Nikias ARNDT TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:29
17 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 0:00:33
18 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 0:00:33
19 Jan BARTA BORA-ARGON 18 0:00:33
20 Paul VOSS BORA-ARGON 18 0:00:33
21 Scott THWAITES BORA-ARGON 18 0:00:33
22 Simon GESCHKE TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:35
23 Georg PREIDLER TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:35
24 Chad HAGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:35
25 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:35
26 Joseph LEWIS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:36
27 Dion SMITH HINCAPIE RACING TEAM 0:00:36
28 Toms SKUJINS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:36
29 Andzs FLAKSIS HINCAPIE RACING TEAM 0:00:36
30 John HORNBECK HINCAPIE RACING TEAM 0:00:36
31 Jasper BOVENHUIS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
32 Lasse Norman HANSEN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
33 Nathan BROWN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
34 Ryder HESJEDAL TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
35 Kristoffer SKJERPING TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
36 Tom Jelte SLAGTER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
37 Davide FORMOLO TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:40
38 Wouter WIPPERT DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:50
39 Malcom RUDOLPH DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:50
40 Alexander RAY SILBER PRO CYCLING 0:00:51
41 Alexander CATAFORD SILBER PRO CYCLING 0:00:51
42 Sergei CHERNETSKI TEAM KATUSHA 0:00:51
43 Matteo DAL-CIN SILBER PRO CYCLING 0:00:51
44 Ryan ROTH SILBER PRO CYCLING 0:00:51
45 Nigel ELLSAY SILBER PRO CYCLING 0:00:51
46 Ryan ANDERSON OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:54
47 Evan MURPHY LUPUS RACING TEAM 0:00:54
48 Jesse ANTHONY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:54
49 Chad BEYER LUPUS RACING TEAM 0:00:54
50 Scott ZWIZANSKI OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:54
51 Michael WOODS OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:54
52 Michael OLHEISER LUPUS RACING TEAM 0:00:54
53 Kyle MURPHY LUPUS RACING TEAM 0:00:54
54 Mike STONE LUPUS RACING TEAM 0:00:54
55 Tom ZIRBEL OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:00:54
56 Matthieu JEANNES LUPUS RACING TEAM 0:00:56
57 Tobias LUDVIGSSON TEAM GIANT – ALPECIN 0:01:00
58 Logan OWEN AXEON CYCLING TEAM 0:01:09
59 Daniel EATON AXEON CYCLING TEAM 0:01:09
60 James ORAM AXEON CYCLING TEAM 0:01:09
61 Geoffrey CURRAN AXEON CYCLING TEAM 0:01:09
62 Gregory DANIEL AXEON CYCLING TEAM 0:01:09
63 Alexander PORSEV TEAM KATUSHA 0:01:13
64 Travis MCCABE TEAM SMARTSTOP 0:01:14
65 Kristofer DAHL TEAM SMARTSTOP 0:01:14
66 Zachary BELL TEAM SMARTSTOP 0:01:14
67 Eric MARCOTTE TEAM SMARTSTOP 0:01:14
68 Julian KYER TEAM SMARTSTOP 0:01:14
69 Evan HUFFMAN TEAM SMARTSTOP 0:01:14
70 Shane KLINE TEAM SMARTSTOP 0:01:25
71 Alexandr BRAICO JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
72 Joshua BERRY JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
73 Gavin MANNION JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
74 Fred RODRIGUEZ JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
75 Taylor SHELDON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
76 Lachlan David MORTON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:31
77 William CLARKE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:01:32
78 Jordan KERBY DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:01:37
79 Tyler MAGNER HINCAPIE RACING TEAM 0:01:52
80 Florenz KNAUER H&R BLOCK PRO CYCLING 0:02:06
81 Adam DE VOS H&R BLOCK PRO CYCLING 0:02:06
82 Garrett MCLEOD H&R BLOCK PRO CYCLING 0:02:06
83 Thomas VAUBOURZEIX LUPUS RACING TEAM 0:02:08
84 Edward KING TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:02:15
85 Winston DAVID LUPUS RACING TEAM 0:02:21
86 Travis LIVERMON TEAM SMARTSTOP 0:02:23
87 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:02:30
88 Guillaume BOIVIN OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:02:37
89 Sven Erik BYSTRØM TEAM KATUSHA 0:02:37
90 Grégory RAST TREK FACTORY RACING 0:02:37
91 Steve FISHER JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:02:38
92 Phil O’DONNELL AXEON CYCLING TEAM 0:02:50
93 Thomas SOLADAY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:02:55
94 Derrick ST JOHN SILBER PRO CYCLING 0:03:02
95 Miguel BRYON HINCAPIE RACING TEAM 0:03:03
96 Bailey MCKNIGHT H&R BLOCK PRO CYCLING 0:03:03
97 Justin OIEN AXEON CYCLING TEAM 0:03:12
98 Jure RUPNIK H&R BLOCK PRO CYCLING 0:03:19
99 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT – ALPECIN 0:03:47
100 Lars VAN DER HAAR TEAM GIANT – ALPECIN 0:03:47
101 MacKenzie BRENNAN HINCAPIE RACING TEAM 0:03:52
102 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 0:03:53
103 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 0:03:53
104 Jacob SCHWINGBOTH H&R BLOCK PRO CYCLING 0:03:57
105 Travis MEYER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:04:03
106 Jens MOURIS ORICA GreenEDGE 0:04:09
107 Michael LE ROSSIGNOL SILBER PRO CYCLING 0:04:16
108 Felix COTÉ BOUVETTE H&R BLOCK PRO CYCLING 0:04:28
109 Will ROUTLEY OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 0:04:31
110 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:04:56
111 Peter KONING DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:05:05
112 Michael HEPBURN ORICA GreenEDGE 0:05:23
113 Sam BEWLEY ORICA GreenEDGE 0:05:23
114 Chris PUTT AXEON CYCLING TEAM 0:05:54
115 Bernard SULZBERGER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:05:54
116 Travis SAMUEL H&R BLOCK PRO CYCLING 0:07:16
117 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 0:07:47
118 Angus MORTON JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:07:50
119 Benjamin PERRY SILBER PRO CYCLING 0:08:25
120 Kristof VANDEWALLE TREK FACTORY RACING 0:09:09