Etixx – Quick-Step i Daniel Martin osiągnęli porozumienie i podpisali dwuletni kontrakt na sezony 2016 i 2017.

29-letni kolarz ma wielki talent, a wśród jego największych sukcesów można znaleźć zarówno zwycięstwa w wyścigach jednodniowych jak i w klasyfikacjach generalnych wyścigów etapowych. Wśród „klasyków” znajdziemy Il Lombardię 2014, Liege-Bastogne-Liege 2013 czy Puchar Japonii 2010. Irlandczyk zaliczył także wygrane w Volta Ciclista a Catalunya 2013 i Tour de Pologne 2010. Martin jest także dwukrotnym zwycięzcą etapowym Tour de Pologne. Wygrał także górski, dziewiąty etap Tour de France w 2013 roku i również dziewiąty odcinek Vuelta a Espana 2011.

Martin zajmował wysokie miejsca w klasyfikacjach wielu wyścigów, między innymi: drugie miejsce w Tour of Beijing 2014, siódma lokata w Vuelta a Espana 2014. Daniel zajął także drugie miejsce w czwartkowym etapie La Vuelta, a także na ósmym i jedenastym etapie tegorocznego Tour de France.

Przybycie Dana Martina to ważny moment dla drużyny. Jest chłopakiem, który w przeszłości wygrywał nie tylko wyścigi klasyczne, ale też wyścigi etapowe. Walczył też o najwyższe miejsca w klasyfikacjach generalnych Wielkich Tourów. Ma teraz 29 lat, jest na szczycie swojej kariery. Miał bardzo pechowy początek sezonu 2015, ale w ostatnich występach widać wielką wolę walki. Dla drużyny jest to również kluczowe wzmocnienie, ponieważ Martin będzie liderem na Ardeńskie Klasyki razem z Julianem Alaphilippe. Jego obecność będzie podwójnym zyskiem dla Juliana. Młody Francuz może się od niego bardzo nauczyć. Jednocześnie Martin jest kolarzem, który udowodnił, że jest w stanie wygrywać w Ardenach. Peleton respektuje jego obecność wśród faworytów, co zdejmie presję z Juliana. Obaj mogą stworzyć ardeńskie „dynamic duo”. Martin jest kompletnym kolarzem, który jest w stanie walczyć zarówno w wyścigach etapowych, klasycznych jak i Wielkich Tourach. Bardzo się cieszymy wiedząc, co może dokonać w koszulce Etixx – Quick-Step w następnych dwóch latach.skomentował wydarzenie Patrick Lefevere.

Bardzo szczęśliwy jest również sam zainteresowany – Dan Martin:

Jestem bardzo podekscytowany dołączając do drużyny, która była punktem odniesienia w kolarstwie ostatnich lat. Mam nadzieję, że będę w stanie zrobić kolejny wspaniały krok w mojej karierze razem z Etixx – Quick-Step. Chcę osiągnąć jeszcze wyższy poziom i utrzymywać się na topie. Wchodzę w najważniejszy moment mojej kariery. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Zbuduję swój sezon wokół Ardeńskich Klasyków, gdzie będę mógł dołączyć do Alaphilippe’a. Mam nadzieję, że będę w stanie nauczyć go kilku rzeczy i pomóc mu w rozwijaniu się jako kolarzowi. Oczywiście będę też walczył jak będę miał okazję. Chciałbym również dobrze się spisywać w wyścigach etapowych i może jeszcze raz spróbować pojechać Wielki Tour na klasyfikację generalną. Mam potencjał, by walczyć w Wielkich Tourach, obojętnie czy chodzi o „polowanie” na etapy czy „generalkę”. Jestem zmotywowany, by dodawać najwyższe laury do swojej kariery i dumnie nosić barwy Etixx – Quick-Step w najbliższych dwóch latach.

Informacja prasowa