Wielu kolarzy zakwestionowało bezpieczeństwo trasy etapu otwierającego hiszpański wyścig. Dziś organizatorzy zdecydowali o neutralizacji wyników drużynówki.

Wczoraj pojawiły się zdjęcia i wiadomości od zszokowanych zawodników. Widać na nich było fragmenty trasy jazdy drużynowej na czas, które prowadziły po piasku i drewnianym pomoście. Większość sprawdzających trasę była zniesmaczona.

Dyrektor wyścigu poinformował jednak, że z powodu ruchu drogowego i problemów logistycznych nie ma możliwości zmiany. Javier Guillen powiedział także, że inspektorzy UCI widzieli te odcinki i je zaakceptowali.

Dziś, po spotkaniu komitetu organizacyjnego, okazało się, że znaleziono wyjście. Kolarze będą walczyć tylko o wygraną etapową, w klasyfikacji generalnej różnice nie zostaną zapisane. To oznacza, że zawodnicy chcący walczyć o końcowy triumf w wyścigu nie muszą ryzykować szybkiej jazdy.

Vuelta a Espana zaczyna się w sobotę, 22 sierpnia. Jazda drużynowa na czas planowana jest na godzinę 20:25 lokalnego czasu.