Taylor Phinney (BMC Racing Team) wygrał pierwszy etap USA Pro Challenge, zostając tym samym liderem wyścigu.
156 kilometrowym etapem wokół Steamboat Springs rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja USA Pro Challenge. Runda wokół miasta startowego była dość wymagająca, z dwoma górskimi i jedną lotną premią.
W ucieczkę dnia zabrali się: Jonathan Clarke (UnitedHealthcare), Jordan Kerby (Drapac Professional Cycling), Guillaume Boivin (Optum p/b Kelly Benefit Strategies), James Oram (Axeon Cycling Team), Emerson Oronte (Team SmartStop), Carson Miller (Jamis – Hagens Berman) i Michael Torckler (Team Budget Forklifts).
Pierwszą górską premię wygrał Torckler, a druga padła łupem Clarke’a. Podjazdy spowodowały, że z czołówki odpadli Kerby i Oram, a peleton mocno się porwał. 32 kilometry przed metą do ucieczki dojechali Janez Brajković (UnitedHealthcare), Rohan Dennis (BMC Racing Team), Tao Geoghegan Hart (Axeon Cycling Team), Lachlan Morton (Jelly Belly p/b Maxxis) i Ivan Rovny (Tinkoff – Saxo), a na samotny atak zdecydował się Miller.
23 kilometry przed metą grupa około 50 zawodników dogoniła wszystkich uciekinierów. Chwilę później z tej grupy zaatakowało 13 zawodników. Ta sytuacja nie trwała długo. Z czołówki poszedł kolejny atak, a jego autorami byli Rohan Dennis (BMC Racing Team) i Guillaume Boivin (Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Grupę prowadziła ekipa UnitedHealthcare, która dogoniła dwójkę na ostatnim kilometrze.
Finiszowy sprint to popis Taylora Phinneya (BMC Racing Team), który powoli wraca po rocznej kontuzji. W Utah się nie udało, ale już dzisiaj pokazał, że nadal potrafi wygrywać.Drugi finiszował Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), a trzeci Brent Bookwalter (BMC Racing Team).
Wyniki pierwszego etapu:
1 Taylor PHINNEY USA BMC 3:39:07
2 Kiel REIJNEN USA UHC 0
3 Brent BOOKWALTER USA BMC 0
4 Ryan ANDERSON CAN OPM 0
5 Gavin MANNION USA JBC 0
6 Logan OWEN USA BDT 0
7 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFR 0
8 Ivan ROVNY RUS TCS 0
9 Toms SKUJINS LAT HSD 0
10 Damiano CARUSO ITA BMC 0
11 Alexandr BRAICO MDA JBC 0
12 Taylor SHELDON USA JBC 0
13 Guillaume BOIVIN CAN OPM 0
14 Dion SMITH NZL HSD 0
15 Ruben ZEPUNTKE GER TCG 0
16 Julien BERNARD FRA TFR 0
17 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL JHB 0
18 Leonardo BASSO ITA TFR 0
19 Jordan KERBY AUS DPC 0
20 Flavio DE LUNA MEX SSC 0
21 Tao GEOGHEGAN HART GBR BDT 0
22 Roman KREUZIGER CZE TCS 0
23 Davide FORMOLO ITA TCG 0
24 Robbie SQUIRE USA HSD 0
25 Jaime ROSON GARCIA ESP CJR 0
26 Jonathan CLARKE AUS UHC 0
27 Rob BRITTON CAN SSC 0
28 Michael TORCKLER NZL BFL 0
29 Janez BRAJKOVIC SLO UHC 0
30 Lachlan David MORTON AUS JBC 0
31 Lachlan NORRIS AUS DPC 0
32 Felix GROSSSCHARTNER AUT TCS 0
33 Matthew BUSCHE USA TFR 0
34 Emerson ORONTE USA SSC 0
35 Chris Anker SÖRENSEN DEN TCS 0
36 Bruno PIRES POR TCS 0
37 Jack BOBRIDGE AUS BFL 0
38 Rohan DENNIS AUS BMC 0
39 Hugh CARTHY GBR CJR 0
40 James ORAM NZL BDT 0
41 Marco CANOLA ITA UHC 0
42 Daniel SUMMERHILL USA UHC 0
43 Tanner PUTT USA UHC 15
44 Calvin WATSON AUS TFR +4:22
45 Joseph SCHMALZ USA HSD +4:22
46 John MURPHY USA UHC +4:22
47 Phillip GAIMON USA OPM +4:22
48 Adam Phelan AUS DPC +4:22
49 Samuel SPOKES AUS DPC +4:22
50 Daniel TUREK CZE CAT +4:22
51 Angus MORTON AUS JBC +4:22
52 Timothy ROE AUS DPC +4:22
53 Dylan GIRDLESTONE RSA DPC +4:22
54 Andzs FLAKSIS LAT HSD +4:22
55 Joseph LEWIS AUS HSD +4:22
56 Miguel Angel BENITO DIEZ ESP CJR +4:22
57 Jure KOCJAN SLO SSC +4:22
58 Fabricio FERRARI BARCELO URU CJR +4:22
59 Carson MILLER USA JHB +4:22
60 Daniel EATON USA BDT +4:22
61 Michael SCHÄR SUI BMC +4:22
62 Kilian FRANKINY SUI BMC +4:22
63 Christopher JONES USA UHC +4:22
64 Gregory OBANDO BRENES CRC JHB +4:22
65 Brendan CANTY AUS BFL +4:22
66 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +4:22
67 Nathan BROWN USA TCG +4:22
68 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL TCG +4:22
69 Kyle MURPHY USA CJR +4:22
70 Evan HUFFMAN USA SSC +4:22
71 Travis MCCABE USA SSC +4:22
72 Chad YOUNG USA BDT +6:56
73 GREGORY DANIEL USA BDT +6:56
74 Manuel SENNI ITA BMC +6:56
75 Charles PLANET FRA TNN +6:56
76 Bartosz WARCHOL POL CAT +6:56
77 Chris PUTT USA BDT +6:56
78 Peter STETINA USA BMC +6:56
79 Fabio SILVESTRE POR TFR +6:56
80 Tom ZIRBEL USA OPM +6:56
81 David WILLIAMS USA JHB +6:56
82 Julian KYER USA SSC +6:56
83 Antonio MOLINA ESP CJR +6:56
84 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ ESP TCS +6:56
85 Will ROUTLEY CAN OPM +6:56
86 Steve FISHER USA JBC +6:56
87 Nicolae TANOVITCHII MDA JBC +6:56
88 Eric MARCOTTE USA SSC +6:56
89 Stephen LEECE USA JHB +6:56
90 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ COL TCS +6:56
91 Walter Gaston TRILLINI ARG JHB +6:56
92 Robin CARPENTER USA HSD +6:56
93 Oscar CLARK USA HSD +6:56
94 Erik SLACK USA JBC +6:56
95 Eric YOUNG USA OPM +6:56
96 Lucas Sebastian HAEDO ARG JHB +6:56
97 Brian KAMSTRA NED TNN +11:21
98 Jasper BOVENHUIS NED TCG +11:21
99 Corentin CHERHAL FRA TNN +11:21
100 Guy GABAY ISR CAT +11:21
101 Wojciech MIGDAL POL CAT +11:21
102 Martin KOHLER SUI DPC +11:21
103 Emanuel PIASKOWY POL CAT +11:21
104 Kristoffer SKJERPING NOR TCG +11:21
104 Benjamin DILLEY USA TNN +11:21
106 Tommy NANKERVIS AUS BFL +11:21
107 William CLARKE AUS DPC +11:21
108 Yoav BAR ISR CAT +11:21
109 Edward KING USA TCG +11:21
110 Charles Bradley HUFF USA OPM +11:21
111 Laurent DIDIER LUX TFR +11:21
112 David LOZANO RIBA ESP TNN +11:21
113 Jack ANDERSON AUS BFL +11:21
114 Daniel BARRY NZL BFL +11:21
115 Pierrick NAUD CAN OPM +11:21
116 Hector SAEZ BENITO ESP CJR +11:21
117 Brodie TALBOT AUS BFL +11:21
118 Kevin DE MESMAEKER BEL TNN +11:21
119 Antonio ANGULO SAMPEDRO ESP CAT +11:21
DNF Nicolas LEFRANCOIS FRA TNN
DNF Josh BERRY AUS BFL
DNF Guy SAGIV ISR CAT