Taylor Phinney (BMC Racing Team) wygrał pierwszy etap USA Pro Challenge, zostając tym samym liderem wyścigu.

156 kilometrowym etapem wokół Steamboat Springs rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja USA Pro Challenge. Runda wokół miasta startowego była dość wymagająca, z dwoma górskimi i jedną lotną premią.

usa 1 etap

W ucieczkę dnia zabrali się: Jonathan Clarke (UnitedHealthcare), Jordan Kerby (Drapac Professional Cycling), Guillaume Boivin (Optum p/b Kelly Benefit Strategies), James Oram (Axeon Cycling Team), Emerson Oronte (Team SmartStop), Carson Miller (Jamis – Hagens Berman) i Michael Torckler (Team Budget Forklifts).

Pierwszą górską premię wygrał Torckler, a druga padła łupem Clarke’a. Podjazdy spowodowały, że z czołówki odpadli Kerby i Oram, a peleton mocno się porwał. 32 kilometry przed metą do ucieczki dojechali Janez Brajković (UnitedHealthcare), Rohan Dennis (BMC Racing Team), Tao Geoghegan Hart (Axeon Cycling Team), Lachlan Morton (Jelly Belly p/b Maxxis) i Ivan Rovny (Tinkoff – Saxo), a na samotny atak zdecydował się Miller.

23 kilometry przed metą grupa około 50 zawodników dogoniła wszystkich uciekinierów. Chwilę później z tej grupy zaatakowało 13 zawodników. Ta sytuacja nie trwała długo. Z czołówki poszedł kolejny atak, a jego autorami byli Rohan Dennis (BMC Racing Team) i Guillaume Boivin (Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Grupę prowadziła ekipa UnitedHealthcare, która dogoniła dwójkę na ostatnim kilometrze.

Finiszowy sprint to popis Taylora Phinneya (BMC Racing Team), który powoli wraca po rocznej kontuzji. W Utah się nie udało, ale już dzisiaj pokazał, że nadal potrafi wygrywać.Drugi finiszował Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), a trzeci Brent Bookwalter (BMC Racing Team).

Wyniki pierwszego etapu:

1    Taylor PHINNEY    USA    BMC    3:39:07
2    Kiel REIJNEN    USA    UHC    0
3    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    0
4    Ryan ANDERSON    CAN    OPM    0
5    Gavin MANNION    USA    JBC    0
6    Logan OWEN    USA    BDT    0
7    Julian David ARREDONDO MORENO    COL    TFR    0
8    Ivan ROVNY    RUS    TCS    0
9    Toms SKUJINS    LAT    HSD    0
10    Damiano CARUSO    ITA    BMC    0
11    Alexandr BRAICO    MDA    JBC    0
12    Taylor SHELDON    USA    JBC    0
13    Guillaume BOIVIN    CAN    OPM    0
14    Dion SMITH    NZL    HSD    0
15    Ruben ZEPUNTKE    GER    TCG    0
16    Julien BERNARD    FRA    TFR    0
17    Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ    COL    JHB    0
18    Leonardo BASSO    ITA    TFR    0
19    Jordan KERBY    AUS    DPC    0
20    Flavio DE LUNA    MEX    SSC    0
21    Tao GEOGHEGAN HART    GBR    BDT    0
22    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    0
23    Davide FORMOLO    ITA    TCG    0
24    Robbie SQUIRE    USA    HSD    0
25    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    0
26    Jonathan CLARKE    AUS    UHC    0
27    Rob BRITTON    CAN    SSC    0
28    Michael TORCKLER    NZL    BFL    0
29    Janez BRAJKOVIC    SLO    UHC    0
30    Lachlan David MORTON    AUS    JBC    0
31    Lachlan NORRIS    AUS    DPC    0
32    Felix GROSSSCHARTNER    AUT    TCS    0
33    Matthew BUSCHE    USA    TFR    0
34    Emerson ORONTE    USA    SSC    0
35    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    TCS    0
36    Bruno PIRES    POR    TCS    0
37    Jack BOBRIDGE    AUS    BFL    0
38    Rohan DENNIS    AUS    BMC    0
39    Hugh CARTHY    GBR    CJR    0
40    James ORAM    NZL    BDT    0
41    Marco CANOLA    ITA    UHC    0
42    Daniel SUMMERHILL    USA    UHC    0
43    Tanner PUTT    USA    UHC    15
44    Calvin WATSON    AUS    TFR    +4:22
45    Joseph SCHMALZ    USA    HSD    +4:22
46    John MURPHY    USA    UHC    +4:22
47    Phillip GAIMON    USA    OPM    +4:22
48    Adam Phelan    AUS    DPC    +4:22
49    Samuel SPOKES    AUS    DPC    +4:22
50    Daniel TUREK    CZE    CAT    +4:22
51    Angus MORTON    AUS    JBC    +4:22
52    Timothy ROE    AUS    DPC    +4:22
53    Dylan GIRDLESTONE    RSA    DPC    +4:22
54    Andzs FLAKSIS    LAT    HSD    +4:22
55    Joseph LEWIS    AUS    HSD    +4:22
56    Miguel Angel BENITO DIEZ    ESP    CJR    +4:22
57    Jure KOCJAN    SLO    SSC    +4:22
58    Fabricio FERRARI BARCELO    URU    CJR    +4:22
59    Carson MILLER    USA    JHB    +4:22
60    Daniel EATON    USA    BDT    +4:22
61    Michael SCHÄR    SUI    BMC    +4:22
62    Kilian FRANKINY    SUI    BMC    +4:22
63    Christopher JONES    USA    UHC    +4:22
64    Gregory OBANDO BRENES    CRC    JHB    +4:22
65    Brendan CANTY    AUS    BFL    +4:22
66    Javier MEGIAS LEAL    ESP    TNN    +4:22
67    Nathan BROWN    USA    TCG    +4:22
68    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +4:22
69    Kyle MURPHY    USA    CJR    +4:22
70    Evan HUFFMAN    USA    SSC    +4:22
71    Travis MCCABE    USA    SSC    +4:22
72    Chad YOUNG    USA    BDT    +6:56
73    GREGORY DANIEL    USA    BDT    +6:56
74    Manuel SENNI    ITA    BMC    +6:56
75    Charles PLANET    FRA    TNN    +6:56
76    Bartosz WARCHOL    POL    CAT    +6:56
77    Chris PUTT    USA    BDT    +6:56
78    Peter STETINA    USA    BMC    +6:56
79    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +6:56
80    Tom ZIRBEL    USA    OPM    +6:56
81    David WILLIAMS    USA    JHB    +6:56
82    Julian KYER    USA    SSC    +6:56
83    Antonio MOLINA    ESP    CJR    +6:56
84    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TCS    +6:56
85    Will ROUTLEY    CAN    OPM    +6:56
86    Steve FISHER    USA    JBC    +6:56
87    Nicolae TANOVITCHII    MDA    JBC    +6:56
88    Eric MARCOTTE    USA    SSC    +6:56
89    Stephen LEECE    USA    JHB    +6:56
90    Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ    COL    TCS    +6:56
91    Walter Gaston TRILLINI    ARG    JHB    +6:56
92    Robin CARPENTER    USA    HSD    +6:56
93    Oscar CLARK    USA    HSD    +6:56
94    Erik SLACK    USA    JBC    +6:56
95    Eric YOUNG    USA    OPM    +6:56
96    Lucas Sebastian HAEDO    ARG    JHB    +6:56
97    Brian KAMSTRA    NED    TNN    +11:21
98    Jasper BOVENHUIS    NED    TCG    +11:21
99    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +11:21
100    Guy GABAY    ISR    CAT    +11:21
101    Wojciech MIGDAL    POL    CAT    +11:21
102    Martin KOHLER    SUI    DPC    +11:21
103    Emanuel PIASKOWY    POL    CAT    +11:21
104    Kristoffer SKJERPING    NOR    TCG    +11:21
104    Benjamin DILLEY    USA    TNN    +11:21
106    Tommy NANKERVIS    AUS    BFL    +11:21
107    William CLARKE    AUS    DPC    +11:21
108    Yoav BAR    ISR    CAT    +11:21
109    Edward KING    USA    TCG    +11:21
110    Charles Bradley HUFF    USA    OPM    +11:21
111    Laurent DIDIER    LUX    TFR    +11:21
112    David LOZANO RIBA    ESP    TNN    +11:21
113    Jack ANDERSON    AUS    BFL    +11:21
114    Daniel BARRY    NZL    BFL    +11:21
115    Pierrick NAUD    CAN    OPM    +11:21
116    Hector SAEZ BENITO    ESP    CJR    +11:21
117    Brodie TALBOT    AUS    BFL    +11:21
118    Kevin DE MESMAEKER    BEL    TNN    +11:21
119    Antonio ANGULO SAMPEDRO    ESP    CAT    +11:21
DNF    Nicolas LEFRANCOIS    FRA    TNN
DNF    Josh BERRY    AUS    BFL
DNF    Guy SAGIV    ISR    CAT