15 sierpnia w Radzyminie odbył się Wyścig Cudu nad Wisłą i Szosowe Mistrzostwa Mazowsza. Organizatorem imprezy była Akademia Michała Podlaskiego Victoria Radzymin, BDC NOSiR, a wsparcie udzielili Starostwo Powiatowe w Wołominie Burmistrz Miasta Radzymin oraz RKS Family Active.

Zawody odbyły się w formie kryterium ulicznego „na kreskę”, na rundzie 1700 metrów biegnącej ulicami Radzymina, a zawodnicy zrzeszeni ścigali się o tytuł Szosowego Mistrza Mazowsza. Nie obyło się również bez zawodów dla najmłodszych. Swoje wyścigi miały przedszkolaki i niezrzeszone dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Do miasta „Cudu nad Wisłą” zjechało wiele klubów, których zawodnicy mieli chrapkę na tytuł mistrzowski.

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się od startu żaków i młodziczek. Do pokonania mieli sześć kółek, podczas których zbierali punkty. Bezkonkurencyjny okazał tu się Julian Kot z BDC NOSiR, który zostawił w tyle Kamila Lacha z UKK Huragan Wołomin i Mateusza Grajdulewicza z WKK Warszawa. Wśród młodziczek najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Lach z UKK Huragan Wołomin.

17 kilometrowy dystans mieli zaś do pokonania młodzicy i juniorki młodsze. Na czoło stawki od razu wysunął się Sebastian Żurek z Mayday Team. W ostatecznym rozrachunku miał kilkadziesiąt sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem i to właśnie Sebastian założył koszulkę mistrzowską. Podium uzupełnili Maciek Noceń z BSA i Tomasz Kowalczyk z GKK Opty Mazowsze. Wśród juniorek najlepsza była Karolina Przybylak z Jedynki Mróz Kórnik. Drugie miejsce Weronika Tyszka BDC NOSir, a trzecie miejsce zajęła Joanna Golec z Jedynki Mróz Kórnik.

W kolejnym wyścigu juniorów młodszych i juniorek (12 rund) prym wiedli zawodnicy GKK Opty Mazowsze i to oni zgarnęli miejsca premiowane statuetkami. Wprawdzie wjechali na metę równocześnie trzymając się za ręce, ale dzięki foto finiszowi udało się ustalić kolejność końcową. Jedynkę zajął Bartosz Kucharski, dwójkę zajął Jan Kwiatkowski, a na trójkę wskoczy Jakub Wagin. W rywalizacji wzięła udział tylko jedna juniorka, niezrzeszona Kinga Zgorzelska i to ona z automatu przygarnęła tytuł i koszulkę Mistrzyni Mazowsza.

Wśród juniorów wyścig na 12 rudach rozegrał się właściwie pomiędzy zawodnikami BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Już na drugim okrążeniu na czoło wyskoczył Krystian Ragus, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce, a peleton bardzo dobrze hamował Bartosz Moleda (BDC NOSiR) pozwalając kolegom na powiększanie przewagi i zajął piątą pozycję. Na podium znaleźli się także Sebastian Matusiak i Norbert Banaszek (obaj BDC).

Najszybsze tempo narzucili Mastersi. Mieli do pokonania najdłuższy dystans 20 rund. Najlepszy w kolekcjonowaniu punktów na trasie był Andrzej Machniak z WKK Warszawa, drugi uplasował się Sylwester Matusiak z IKS Fizjotech Warszawa, a trzecie miejsce wywalczył Baltazar Brukalski z KK Żoliber.