1 września w Radzyminie rozegra się XVIII Wyścig Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego. Swoich sił w rywalizacji na ciekawie przygotowanych trasach mogą spróbować zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencjami.

Cud nad Wisłą ma bogatą sportową historię. Przez ostatnie szesnaście lat przewinęły się przez niego tysiące kolarzy z całego kraju. Oprócz wysokiego poziomu współzawodnictwo, wydarzenie wyróżnia się także ciekawą otoczką. Wyścig wprost nawiązuje do militarnego zwycięstwa Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną w 1920 r. Co roku kolarze upamiętniają swoją waleczną postawą na szosie bohaterstwo polskich patriotów.

W tym roku wyścig odbędzie się 1 września. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich miłośników kolarstwa.

Zależy nam na tym, aby tego dnia mogło ścigać się jak najwięcej osób. Dlatego przygotowaliśmy szereg dystansów o zróżnicowanym stopniu trudności

– zapewnia Dariusz Biernacki, trener AMP UKS Vitoria Radzymin i jeden z organizatorów wydarzenia.

Stworzyliśmy osobne kategorie dla zawodników z licencjami, jak i amatorów kolarstwa, którym zależy na dobrej, bezpiecznej zabawie

– dodaje Dariusz Biernacki. By komfort jazdy był jak największy, wyścig odbędzie się przy ruchu drogowym ograniczonym na czas trwania Cudu nad Wisłą.

Na zawodników z licencjami czekają następujące dystanse:

a) 24 km – dla żaka, żakini, młodziczki i zawodników szkółek kolarskich;

b) 48 km – dla młodzika, juniorki młodszej i kobiet-amatorek;

c) 75 km – dla juniora młodszego, juniorki oraz mężczyzn-amatorów, a także juniorów i mastersów;

d) 96 km – dla elity mężczyzn (wyścig główny liczyć będzie 70,2 km, do którego dojdzie jeszcze 10 pętli o długo 1600 metrów każda).

Z atrakcji sportowych skorzystają także dzieci niezrzeszone w klubach kolarskich. Wystarczy, że tego dnia zabiorą ze sobą dowolny rower i zapiszą się na zawody we właściwej kategorii wiekowej. Wszyscy oni ścigać się będą na starannie wyznaczonej pętli o długości 1,6 km. Liczba pętli zależeć będzie od wieku młodego amatora sportu. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych przejadą ją raz, ich starsi koledzy z klas 4-6 już dwa razy, a najstarsi z klas 7-8 oraz 3 klasy gimnazjum – trzy razy.

Biuro zawodów mieścić się będzie przy pomniku Tadeusza Kościuszki w Radzyminie. Zapisy będą przyjmowane tam 2 września od 8.00 rano. Zapisać się można także przez internet, korzystając ze strony akces-sport.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski oraz Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, AMP UKS Victoria Radzymin i Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu.

Więcej szczegółów o XVIII Wyścig Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego można znaleźć na stronie akces-sport.pl oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/Wyścig-Cud-nad-Wisłą-im-Henryka-Różyckiego-255024425033676/).

PROGRAM ZAWODÓW – 1 września 2019 r.

Biuro wyścigu mieścić się będzie przy Pomniku Kościuszki

Zapisy zawodników odbywać się będą przez stronę internetową akces-sport.pl/zapisy 31 sierpnia oraz w biurze zawodów w dniu zawodów tj. 1 września. od godziny 8.00 . Wyścig odbędzie się przy ruchu ograniczonym na czas trwania zawodów.

09.45 – odprawa techniczna – biuro zawodów.

Mistrzostwa Radzymina w kolarstwie

10.10 – Klasy 1-3 szk. podst – 1 x 1.6 km
11.10 – Klasy 4-6 szk. podst – 2 x 1.6 km
11.45 – Klasy 7,8 szk.podst -3kl. Gimnazjum – 2 x 1.6 km
13.15- DEKORACJA
STARTY Z LICENCJAMI – tylko na rowerach szosowych

10.00 – Młodzik, Juniorka Młodsza 24 km
10.05 – Żak ,Żakini , Młodziczka Szkółki Kolarskie – 24 km
11.00 Junior 72 km
11.05 – Junior Młodszy, Juniorka , Amator K 48 km
13.00 Elita, Masters , Amator M 96 km
16.00 – Dekoracja zakończenie zawodów

Poprzedni artykułKevin De Weert zawieszony przez Lotto Soudal
Następny artykułCasa Dorada Women Cycling odkrywa kolejne karty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments