Znamy już wstępną listę startową wyścigu Tour de l’Avenir i tym samym poznaliśmy skład Reprezentacji Polski na tę imprezę.

Ośmiodniowa etapówka od lat uważana jest za “młodzieżowe Tour de France”. Na liście zwycięzców poprzednich edycji, można zobaczyć obecnych, zawodowych kolarzy. Francuski wyścig wygrywali m.in: Miguel Ángel López (2014), Rubén Fernández (2013), Warren Barguil (2012), Esteban Chaves (2011), Nairo Quintana (2010), Romain Sicard (2009), Jan Bakelants (2008), Bauke Mollema (2007), Moisés Dueñas (2006) oraz Lars Bak (2005).

Według wstępnej listy startowej – Marek Leśniewski, selekcjoner Reprezentacji Polski U-23 na najważniejszy wyścig etapowy w sezonie zabierze: Arkadiusza Owsiana (ActiveJet Team), Gracjana Szeląga (Tarnovia Tarnowo Podgórne/Altopack), Patryka Stosza (CCC Sprandi Polkowice), Michała Palutę (CCC Sprandi Polkowice), Jakuba Kaczmarka (CCC Sprandi Polkowice) oraz Mateusza Grabisa (TC Chrobry Saroni Głogów)

Tour de l’Avenir rozpocznie się już w sobotę od niespełna 4 kilometrowego prologu.

 

Wstępna lista startowa:

KOLUMBIA
1 HENAO Sebastian
2 GAVIRIA Fernando
3 REYES Aldemar
4 CHAVES German
5 CONTRERAS Rodrigo
6 MARTINEZ Daniel

AUSTRALIA
11 HAIG Jack
12 CARPENTER Harry
13 CLEMENTS Alexander
14 OVETT Freddy
15 SCHULTZ Nicholas
16 SCOTSON Miles

ROSJA
21 STASH Mamyr
22 NYCH Artem
23 ZHUYKOV Denis
24 KUSTADINCHEV Roman
25 MAMYKIN Matvey
26 ARSLANOV Ildar

BELGIA
31 DECLERCQ Benjamin
32 DE GENT Aimé
33 DE PLUS Laurens
34 VAN GESTEL Dries
35 VAN HOOYDONCK Nathan
36 VAN ROOY Kenneth

FRANCJA
41 GESBERT Elie
42 GRELLIER Fabien
43 MAISON Jérémy
44 MARTIN Guillaume
45 PETERS Nans
46 VINCENT Léo

NIEMICY
51 KÄMNA Lennard
52 DIETEREN Jan
53 KOCH Jonas
54 SCHACHMANN. Maximilian
55 WEBER Johannes
56 POLITT Nils

PORTUGALIA
61 GUERREIRO Ruben
62 MATOS Nuno
63 CARVALHO Rui
64 MARTINGIL César
65 GONÇALVES Gaspar
66 GOMES Luis

WIELKA BRYTANIA
71 WILLIAMS Stephen
72 CULLAIGH Gabriel
73 LAWLESS Christopher
74 STEWART Mark
75 KELLY Jake
76 PETERS Alex

NORWEGIA
81 Eiking Odd Christian
82 Lunke Sindre
83 Skaarseth Anders
84 Lukkedal Øivind
85 Korsaeth Truls Engen
86 Hoelgaard Daniel

HOLANDIA
91 OOMEN Sam
92 HOFSTEDE Lennard
93 GODRIE Stan
94 TUSVELD Martijn
95 VAN DER POEL Mathieu
96 BOUWMAN Koen

AUSTRIA
101 BRKIC Benjamin
102 GOGL Michael
103 MÜHLBERGER Gregor
104 PAULUS Dennis
105 SCHÖNBERGER Sebastian
106 WACHTER Alexander

STANY ZJEDNOCZONE
111 VERMEULEN Alexey
112 WILLIAMS Tyler
113 OIEN Justin
114 CURRAN Geoffrey
115 JOYCE Colin
116 BARTA William

SŁOWENIA
121 NOVAK Domen
122 KATRASNIKGasper
123 PAVLIC Marko
124 KOROSEC Rok
125 PER Gorazd
126 PENKO Izidor

SZWAJCARIA
131 LIENHARD Fabian
132 PAGE Dylan
133 FRIESECKE Gian
134 SCHIR Thery
135 MÜLLER Patrick
136 BOHLI Tom

DANIA
141 ANDERSEN Soren Kragh
142 OLESEN Patrick
143 PEDERSEN. Mads
144 KAMP Alexander
145 SCHMIDT Mads Würtz
146 WILSLY Jonas Gregaard

POLSKA
151 OWSIAN Arkadiusz
152 SZELAG Gracjan
153 STOSZ Patryk
154 PALUTA Michal
155 KACZMAREK Jakub
156 GRABIS Mateusz

WŁOCHY
161 MOSCON Gianni
162 CONSONNI Simone
163 TROIA Oliviero
164 PETILLI Simone
165 CICCONE Giulio
166 RAVASI Edward

HISZPANIA
171 AMEZQUETA MORENO Julien
172 BARCELO ARAGON Fernando
173 ESTEVEZ SALAS Imanol
174 LIZARRALDE DELGADO Eneko
175 RODRIGUEZ MARTIN Cristian
176 SOLER GIMENEZ Marc

SZKÓŁKA UCI
181
132
133
134
135
136

UKRANIA
191 BUDIAK Anatolii
192 PADUN Mark
193 MALIEIEV Timur
194 DZHUS Volodymyr
195 UDOD Rinat
196 KLIEPIKOV Illia

ESTONIA
201 RÄIM Mihkel
202 LAAS Martin
203 VAIDEM Josten
204 JERET Timmo
205 NÕMMELA Aksel
206 NISU Oskar