Daniel Martin blisko Etixx – Quick Step. Taką informację potwierdził dyrektor generalny belgijskiej grupy Patrick Lefevere.

Lefevere powiedział portalowi cyclingnews.com, że niewiele brakuje do finalizacji transferu Irlandczyka. Zaznaczył jednak, że “nigdy niczego nie można być pewnym dopóki umowa nie zostanie podpisana, ale jesteśmy blisko.”

Martin był łączony z kilkoma drużynami, m. in. z Team Sky i Trek Factory Racing. Sky jednak potwierdziło, że nie zatrudnią byłego zwycięzcy Liege  – Bastogne – Liege. Ze strony Treka brak jakichkolwiek informacji, więc wygląda na to, że po 7 latach jazdy w grupie Jonathana Vaughtersa Martin przeniesie się do Etixxu.

W tym sezonie zwycięzca Tour de Pologne z 2010 roku ma wystartować jeszcze w hiszpańskiej Vuelcie, gdzie wraz z Andrew Talanskym i młodym Joe Dombrowskim tworzą silny silny skład Cannondale – Garmin na górskie odcinki. Zmiana grupy na Etixx wydaje się być sensownym ruchem ze strony Martina, gdyż przejmie on prawdopodobnie rolę odchodzącego do Sky mistrza świata Michała Kwiatkowskiego, a w nowym otoczeniu Irlandczyk może nawiązać do swoich wielkich zwycięstw z poprzednich lat.

Źródło: cyclingnews.com

Foto: feltet.dk