Po raz trzeci z rzędu grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje we francuskiej etapówce, Tour du Limousin. Liderem „pomarańczowych” będzie Davide Rebellin, który przed rokiem stanął na podium tej imprezy.

Wyścig rozgrywa się na terenie Masywu Centralnego, gdzie nie ma wyjątkowo długich podjazdów dla typowych górali, ale trasa jest mocno pofałdowana. Powinna ona zatem odpowiadać Davide Rebellinowi i Maciejowi Paterskiemu. Obaj bardzo dobrze czują się w takim terenie i po Tour de Pologne dysponują dobrą formą. Przed rokiem Włoch był trzeci w końcowym zestawieniu, dwukrotnie meldując się w pierwszej trójce na etapach. Mamy nadzieje na podobne rezultaty także tym razem – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Zadaniem Marka Rutkiewicza, Adriana Honkisza, Adriana Kurka i Mateusza Taciaka będzie aktywna jazda i zabieranie się w ucieczki. Jesteśmy także przygotowani na sprint z dużej grupy, gdyż w Tour du Limousin pojadą Grega Bole i Christian Delle Stelle – dodaje.

Francuski wyścig etapowy potrwa cztery dni. Rozpocznie się od 176-kilometrowego etapu z Limoges do Saint-Yrieix-la-Perche. Na całym dystansie nie ma praktycznie płaskich odcinków i już tu może dojść do wstępnej selekcji. Drugi dzień powinien odegrać główną rolę w kontekście końcowej klasyfikacji. Wspinaczki są nieco dłuższe, a meta znajduje się na stromym podjeździe w Lissac-sur-Couze. Pozostałe dwa etapy – z Saint-Dizier-Leyrenne do Aigurande i z Aixe-sur-Vienne do Limoges mają podobną charakterystykę do pierwszego, czyli nieustanne góra-dół. W obu przypadkach finiszowe metry prowadzą po lekkim wzniesieniu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour du Limousin (2.1, 18-21.08): Davide Rebellin, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Christian Delle Stelle, Grega Bole, Mateusz Taciak

Program wyścigu:

Etap 1 – 18.08 – Limoges – Saint-Yrieix-la-Perche
Etap 2 – 19.08 – Arnac-Pompadour – Lissac-sur-Couze
Etap 3 – 20.08 – Saint-Dizier-Leyrenne – Aigurande
Etap 4 – 21.08 – Aixe-sur-Vienne – Limoges

Informacja prasowa

Foto: FB CCC Sprandi Polkowice