fot. Israel Start-Up Nation

Ekipa Israel Start-Up Nation poinformowała dziś, że jej liderem na tegoroczne Giro d’Italia będzie Dan Martin. Irlandczyk ostatni raz jechał w La Corsa Rosa w 2014 roku, jednak ze względu na kraksę odniesioną podczas pierwszego etapu musiał wycofać się z rywalizacji.

Dan Martin startował w Giro d’Italia dwa razy – w 2010 roku, kiedy na jednym z etapów zajął dziewiątą pozycję oraz cztery lata później. Chciał walczyć o bardzo dobry rezultat w klasyfikacji generalnej, jednak z wyścigu wycofał się już w trakcie pierwszego etapu.

– Chyba każdy zna tę historię, Wystartowałem w Belfaście w świetnej formie, ale miałem kraksę w połowie drużynowej czasówki rozpoczynającej wyścig. Ciężko było mi w tamtym roku oglądać Giro, ale zawsze byłem jego wielkim fanem. Po ukończeniu go w 2010 roku nigdy nie zgrywał się z moimi celami (Tour de France i ardeńskie klasyki)

– opowiadał Martin cytowany przez biuro prasowe swojej ekipy.

W tym sezonie Irlandczyk z Israel Start-Up Nation wystartował w dwóch wyścigach – Tour des Alpes Maritimes et du Var i Volta a Catalunya, gdzie udało mu się zająć piąte miejsce na jednym z etapów. Do ścigania najprawdopodobniej wróci za 3 tygodnie w ardeńskich klasykach – później przyjdzie czas na Giro d’Italia.

– Trasa wygląda dobrze dla mocnej drużyny, która stanie obok mnie na starcie w Turynie. Nie mogę się doczekać szansy na etapową wygraną we Włoszech, by skompletować zwycięstwa na odcinkach wszystkich Wielkich Tourów. Włochy to kraj, który kocham, z drogami, na których odnosiłem spore sukcesy. Czuję się, jakbym odkrywał nowy wyścig – jakbym znów był neo-pro!

– dodał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments