Wouter Wippert przez najbliższe dwa sezony będzie jeździł w koszulce Cannondale – Garmin. Kontrakty przedłużyli także Tom-Jelte Slagter i Dylan Van Baarle.

Holenderski sprinter ma za sobą bardzo udany sezon w barwach australijskiej ekipy Drapac. Oprócz triumfów w dość egzotycznej Korei czy Tajwanie wygrał także etap Santos Tour Down Under. Teraz będzie mógł potwierdzić swoje umiejętności sprinterskie w wielu wyścigach z najwyższej półki.

Po dwóch latach nauki w ekipie Drapac jestem gotowy na większe wyzwania. Mamy plan na kolejne dwa sezony i liczę, że w tym czasie rozwinę się jeszcze jako sprinter. Już nie mogę się doczekać na nowe rozdanie w mojej karierze.

– mówi 25. letni Wippert.

Swojego zadowolenia z transferu Holendra i przedłużenia kontraktu z van Baarle i Slagterem nie ukrywa DS Cannondale – Garmin, Jonathan Vaughters:

Wouter zapowiada się na wspaniałego sprintera i bardzo się cieszę, że udało się nam go pozyskać. Kolejne dwa lata będą kluczowe dla jego kariery i myślę, że nas nie zawiedzie. Jestem zadowolony z faktu, że zespołu nie opuszczą van Baarle i Slagter. Myślę, że jeszcze będziemy się cieszyć z ich triumfów.

Poprzedni artykułDzmitry Nazaranka wygrywa 22 wyścig „Po Ziemi Łódzkiej”
Następny artykułDan Martin w miejsce Michała Kwiatkowskiego?
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments