37- letni kolarz Cannondale-Garmin poinformował na Twitterze, że w próbce A, którą pobrano od niego 9 lipca, wykryto syntetyczny testosteron. W związku z tym nie wystartuje w Tour of Utah i będzie oczekiwał na wynik próbki B.

Kolarz wcześniej przyznał się do stosowania dopingu i był związany ze sprawą Lance`a Armstronga, jednak teraz zaprzecza jakoby miał zażywać jakiekolwiek zakazane substancje.

Nie brałem żadnych zakazanych substancji, nie zrobiłbym tego po tym, co przeszedłem w ostatnich latach – to nie miałoby żadnego sensu – powiedział, a wieczór, podczas którego odebrał telefon od UCI nazwał najgorszym w życiu.

Drużyna Cannondale-Garmin wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że do czasu wyniku z badania próbki B Tom Danielson nie będzie się ścigał.

Foto: Jonathan Devich

 

 

Poprzedni artykułRelacja na żywo z drugiego etapu 72. Tour de Pologne
Następny artykułTour de Pologne: Matteo Pelucchi najszybszy w Dąbrowie Górniczej. Kraksa na ostatnich metrach
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments