23-letni Amerykanin po dwóch latach opuszcza drużynę Giant-Alpecin, w której osiągnął kilka niezłych wyników, w tym miejsce trzecie miejsce na etapie Tour de Pologne 2015 z metą w Bukowinie. 

Drużyna Cannondale-Garmin odpowiada mi idealnie. To będzie dla mnie dobre miejsce, w którym będę mógł rozwijać się jako kolarz – powiedział Craddock w oświadczeniu prasowym ekipy.

Lawson Craddock był mistrzem USA juniorów ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas. W 2013 roku, kiedy jeździł jeszcze w barwach teamu Bontrager, był ósmy w klasyfikacji generalnej Tour of California i wygrał klasyfikację młodzieżowców. W zeszłym roku był trzeci w „generalce” Wyścigu Dookoła Kalifornii.

Przed młodym kolarzem kolejne wyzwanie. Już za nieco ponad tydzień w barwach Stanów Zjednoczonych wystartuje w wyścigu elity mężczyzn ze startu wspólnego.

Foto: Jonathan Devich

 

Poprzedni artykułJak pokazywać kolarstwo?
Następny artykułMŚ: Adam Yates za Gerainta Thomasa w reprezentacji Wielkiej Brytanii
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments