Koniec plotek – Rigoberto Uran oficjalnie w Cannondale – Garmin od przyszłego sezonu!

Jonathan Vaughters szybko reaguje i stara się łatać dziury w składzie po tym, jak z drużyny odeszli dwaj dotychczasowy liderzy na wielkie toury – Ryder Hesjedal (do Treka) i Dan Martin (do Etixx – Quick Step).

„Rigo jest liderem nie tylko z powodu swoich ogromnych umiejętności, ale także ze względu na swoją charyzmę. Jeździ z ogromną pasją i będzie ogromnym wzmocnieniem dla naszej ekipy. Uran ma do zrobienia kolejny krok w Giro d’Italia i włożę całe swoje serce w to, żeby mu pomóc ten krok wykonać. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będzie w naszej drużynie w przyszłym roku.”

– komentuje szef grupy Cannondale – Garmin Jonathan Vaughters.

Rigoberto Uran ma w swoim dorobku dwa drugie miejsca w klasyfikacji końcowej Giro d’Italia – w 2013 i 2014 roku. Na liście sukcesów Kolumbijczyka widnieje także srebrny medal Igrzysk Olimpijskich z Londynu oraz triumf w klasyfikacji młodzieżowej Giro w 2012 roku, kiedy to wyścig dookoła buta ukończył na siódmej pozycji.

Tegoroczny sezon jest jednak nieco słabszy. Podczas Giro chorował i zajął dopiero 14. miejsce, a oprócz tego wygrał mistrzostwa Kolumbii w jeździe indywidualnej na czas oraz uplasował się na najniższym stopniu podium w Tirreno – Adriatico.

Źródło: cyclingnews.com