Ritiro Tinkoff - Saxo Gran Canaria - Tinkoff - Saxo Training Camp - 11/12/2014 - - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2014

Na wiosnę pracę stracił Bjarne Riis, a koniec lata przyniósł kolejne roszady w sztabie szkoleniowym grupy Tinkoff – Saxo. Teraz pracę stracił główny trener Bobby Julich oraz Daniel Healey, który odpowiadał za zaplecze naukowe grupy.

Julich został zatrudniony z BMC, a wraz z nim do ekipy dołączył Healey, który pracował jako specjalista ds. żywienia w Nowej Zelandii. Bobby Julich był w doskonałych relacjach z poprzednim właścicielem grupy, a więc Bjarne Riisem. Obaj jeździli razem jako kolarze w grupie CSC w 2004 roku,a później Julich był podopiecznym Riisa, gdy ten został dyrektorem sportowym ekipy. W 2011 roku Julich został włączony do sztabu grupy Sky, ale nie spędził tam zbyt wiele czasu w związku z ogłoszoną przez “niebiańskich” polityką “zero tolerancji” w sprawach związanych z dopingiem. Julich przyznał się do stosowania nielegalnych środów w latach 1996-1998, kiedy to zajął 3. miejsce w Tour de France’98.

To dalsza część rewolucji kadrowej, jaką prowadzi Oleg Tinkov w swojej grupie. Oprócz zwolnienia Riisa wiosną tego roku zmiany zostały wprowadzane już przed tym sezonem. Ofiarami nowych pomysłów Tinkova stali się Philippe Maduit i Fabrizio Guidi, którzy stracili posadę dyrektorów sportowych grupy. W ich miejsce zostali zatrudnieni Sean Yates i Patxi Villa. Yates, podobnie jak Julich, stracił pracę w Sky w związku z polityką “zero tolerancji”…

Zmianom ulega także skład drużyny na przyszły rok. Oprócz kolarzy, z którymi przedłużono kontrakty do drużyny dołączą Yuri Trofimov i Adam Blythe. Krążą również plotki, że do gangu Tinkova ma dołączyć takżę Filippo Pozzato.

Źródło: cyclingnews.com