Początek sierpnia to okres, kiedy drużyny testują młodych kolarzy. Wielu z nich dzięki dobrym wynikom już dziś może spać spokojnie mając podpisany profesjonalny kontrakt na przyszły sezon.

Grupa Bartosza Huzarskiego – Bora – Argon 18 buduje drużynę na przyszłość. Oprócz jeżdżących obecnie w czarnych koszulkach Patricka Konrada i mistrza Niemiec Emanuela Buchamana w przyszłym roku do ekipy dołączą znany z wyścigów w Polsce Silvio Herklotz (Team Stolting) oraz Austriak Gregor Mühlberger.

Herklotz w tym roku był 5. w Karpackim Wyścigu Kurierów oraz 7. w Grodach Piastowskich. Mühlberger natomiast w niedawno zakończonym Tour de l’Avernir uplasował się tuż za czołową dziesiątką. Ma także na koncie zwycięstwo w młodzieżowym Wyścigu Pokoju i Oberösterreichfahrt.

Stażystą Trek Factory Racing jest Julien Bernard. 23 – letni Francuz ukończył niedawno ciężki USA Pro Cycling Challenge na dobrym, dziesiątym miejscu i także zapewnił sobie angaż na najbliższe dwa lata w drużynie World Tour.

Innym zawodnikiem młodego pokolenia na którego warto zwrócić uwagę jest Robin Stenuit, który podczas stażu w grupie Wanty – Groupe Gobert zanotował zwycięstwo w zwariowanym wyścigu Schaal Sels i wydaje się być niemal pewne, że zostanie w belgijskiej ekipie na kolejny sezon.

Źródło: cyclingqotes.com

Foto:radsport-activ.de