Australijczyk zajął się uproszczeniem skomplikowanej logistyki związanej z podróżami całej ekipy podczas wyścigów. Założył portal Logiscycle.com, na którym zapisywane są wszystkie potrzebne informacje.

Aktualnie Hansen walczy o przejechanie dwunastego Wielkiego Touru z rzędu. Tegoroczne Tour de France może się okazać najtrudniejszym z tuzina wyścigów, ponieważ zawodnik Lotto Soudal wybił bark na trasie drugiego etapu. Przed wyścigiem zdołał przygotować system, który usprawnił działanie logistyki drużyny.

W wieku 17 lat byłem programistą. W sumie to było podobne do bycia kolarzem – dostajesz umowy na zlecenie i żyjesz od kontraktu do kontraktu. W Logiscycle zapisujemy informacje dla wszystkich – kolarzy, trenerów, dyrektorów sportowych, mechaników, masażystów, kierowców. Znajdują się tam m.in. kalendarz wyścigów, program treningowy, spotkania z prasą – wszelkie potrzebne wiadomości. Administrator może stworzyć wydarzenie, a potem dodać do niego członków ekipy.

Kolarz również może zalogować się na portal. Dzięki skorzystaniu z programu Hansena zawodnik może łatwo przypomnieć sobie jakie wyścigi ma zaplanowane (oraz związane z nimi wydarzenia takie jak prezentacja ekip czy obozy treningowe), drużyny na dane wyścigi, numery lotów, nawet potrzebne dokumenty.

Istnieje także możliwość przejrzenia historii swoich startów, nie tylko ze sportowej strony. Jako przykład Australijczyk podał hotele – jeśli w zeszłym roku drużyna korzystała z dobrego miejsca, teraz bez problemu może tam wrócić.

Z innowacji ucieszyła się również menedżer logistyki Lotto Soudal – Valerie d’Haeza.

W ekipie mamy jednego kolarza, który zawsze używał faksu. Nie chciał przejść na komunikację mailową, więc musiałam czekać na wszystkie informacje i dopiero mogłam mu przesłać faks, dzięki któremu on był w stanie ruszyć na wyścig. Teraz możemy korzystać z systemu Adama. Kiedy tylko uzyskam nową informację, wrzucam ją na stronę, to dużo wygodniejsze.

źródło: cyclingnews.com