Perigueux - France - wielrennen - cycling - radsport - cyclisme - Tom Dumoulin (Ned-Team Giant-Shimano) pictured during stage - 20 of the 101th Tour de France 2014 - from Bergerac to Perigueux - individual Time Trial 54 km ITT - photo PDV/VK/Cor Vos © 2014

Mistrz Holandii w jeździe indywidualnej na czas z drużyny Giant-Alpecin był szybszy o dwie sekundy od największego faworyta prologu. Nieco poniżej oczekiwań pojechał Michał Kwiatkowski (EQS), który stracił 21 sekund do zwycięzcy. 

79. edycję Wyścigu Dookoła Szwajcarii zainaugurował pięciokilometrowy prolog ulicami Risch-Rotkreuz.

Jak można się było spodziewać, bardzo dobry rezultat uzyskał Matthias Braendle – były rekordzista świata w jeździe godzinnej. Austriak miał czas 5’45″08 i bardzo długo zajmował tzw. “hot seat”, czyli fotel przeznaczony prowadzącego kolarza.

Bardzo dobry czas Braendle`a poprawił specjalista od tego typu konkurencji – Fabian Cancellara. Szwajcar przejechał trasę prologu o dwie sekundy szybciej od kolarza IAM Cycling.

Niespodziankę sprawił Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), który był lepszy od bardzo zmęczonego po zejściu z roweru Cancellarę o dwie sekundy.

Bez rewelacji zaprezentowali się Polacy. Najlepszy z nich był Michał Gołaś, który stracił 18 sekund do Dumoulin i zajął 54. miejsce.

Wyniki prologu:

1 Tom DUMOULIN TEAM GIANT – ALPECIN 00:05:41.340
2 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 00:00:02
3 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:04
4 Peter SAGAN TINKOFF – SAXO 00:00:05
5 Steve MORABITO FDJ 00:00:05
6 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 00:00:05
7 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE 00:00:06
8 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 00:00:06
9 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM 00:00:06
10 Geraint THOMAS TEAM SKY 00:00:07
11 Michael MATTHEWS ORICA GreenEDGE 00:00:08
12 Martin ELMIGER IAM CYCLING 00:00:09
13 Jean-Pierre DRUCKER BMC RACING TEAM 00:00:09
14 Jerome COPPEL IAM CYCLING 00:00:09
15 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 00:00:09
16 Michael ALBASINI ORICA GreenEDGE 00:00:09
17 Francisco José VENTOSO ALBERDI MOVISTAR TEAM 00:00:10
18 Zdenek STYBAR ETIXX – QUICK STEP 00:00:10
19 Nikias ARNDT TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:10
20 Benjamin KING TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:10
21 Daryl IMPEY ORICA GreenEDGE 00:00:10
22 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 00:00:11
23 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:11
24 Winner ANACONA GOMEZ MOVISTAR TEAM 00:00:11
25 Moreno MOSER TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:12
26 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 00:00:12
27 Daniele BENNATI TINKOFF – SAXO 00:00:12
28 Jurgen ROELANDTS LOTTO SOUDAL 00:00:12
29 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP 00:00:12
30 Kanstantsin SIUTSOU TEAM SKY 00:00:12
31 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:00:14
32 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00:00:14
33 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:14
34 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 00:00:15
35 Michael VALGREN TINKOFF – SAXO 00:00:15
36 John DEGENKOLB TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:15
37 Vegard BREEN LOTTO SOUDAL 00:00:16
38 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:16
39 Mark CAVENDISH ETIXX – QUICK STEP 00:00:16
40 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:16
41 Thibaut PINOT FDJ 00:00:16
42 Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 00:00:16
43 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 00:00:16
44 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:17
45 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING 00:00:17
46 Jose Joaquin ROJAS GIL MOVISTAR TEAM 00:00:17
47 Matthieu LADAGNOUS FDJ 00:00:17
48 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 00:00:17
49 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE 00:00:17
50 Jérémy ROY FDJ 00:00:17
51 Svein TUFT ORICA GreenEDGE 00:00:17
52 Danny PATE TEAM SKY 00:00:17
53 Mathew HAYMAN ORICA GreenEDGE 00:00:17
54 Michal GOLAS ETIXX – QUICK STEP 00:00:18
55 Lawrence WARBASSE IAM CYCLING 00:00:18
56 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:00:18
57 Christian KNEES TEAM SKY 00:00:18
58 Enrico GASPAROTTO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:18
59 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 00:00:19
60 Arnaud DEMARE FDJ 00:00:19
61 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL 00:00:19
62 Igor ANTON HERNANDEZ MOVISTAR TEAM 00:00:19
63 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING 00:00:19
64 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:19
65 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 00:00:19
66 William BONNET FDJ 00:00:20
67 Rafal MAJKA TINKOFF – SAXO 00:00:20
68 Grégory RAST TREK FACTORY RACING 00:00:20
69 Georg PREIDLER TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:20
70 Maxime MONFORT LOTTO SOUDAL 00:00:20
71 Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL 00:00:20
72 Gianluca BRAMBILLA ETIXX – QUICK STEP 00:00:20
73 Michal KWIATKOWSKI ETIXX – QUICK STEP 00:00:21
74 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 00:00:21
75 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:22
76 Sergio Luis HENAO MONTOYA TEAM SKY 00:00:22
77 Robert GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:22
78 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP 00:00:22
79 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO SOUDAL 00:00:22
80 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 00:00:23
81 Bert LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:23
82 Stefan SCHUMACHER CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:23
83 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO 00:00:23
84 Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:23
85 Francis DE GREEF WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:23
86 Marco HALLER TEAM KATUSHA 00:00:23
87 Julian David ARREDONDO MORENO TREK FACTORY RACING 00:00:23
88 Warren BARGUIL TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:24
89 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 00:00:24
90 Koen DE KORT TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:24
91 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:24
92 Michael MORKOV TINKOFF – SAXO 00:00:24
93 Simon CLARKE ORICA GreenEDGE 00:00:25
94 Dmitrii KOZONCHUK TEAM KATUSHA 00:00:25
95 Alberto BETTIOL TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:25
96 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 00:00:25
97 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA 00:00:26
98 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:00:26
99 Miguel Angel LOPEZ MORENO ASTANA PRO TEAM 00:00:26
100 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA 00:00:27
101 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 00:00:27
102 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO 00:00:27
103 Manuel SENNI BMC RACING TEAM 00:00:27
104 Matti BRESCHEL TINKOFF – SAXO 00:00:28
105 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 00:00:28
106 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:00:28
107 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:28
108 Arthur VICHOT FDJ 00:00:28
109 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:29
110 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO ORICA GreenEDGE 00:00:29
111 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA 00:00:29
112 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 00:00:29
113 Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM 00:00:29
114 Stefan DENIFL IAM CYCLING 00:00:29
115 Kenny DE HAES LOTTO SOUDAL 00:00:29
116 Branislau SAMOILAU CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:30
117 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:30
118 Matej MOHORIC TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:30
119 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:30
120 Tom VAN ASBROECK TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:30
121 Bernhard EISEL TEAM SKY 00:00:31
122 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:00:31
123 Simone ANTONINI WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:31
124 Sylwester SZMYD CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:31
125 Marek RUTKIEWICZ CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:32
126 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 00:00:32
127 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:32
128 Luka PIBERNIK LAMPRE – MERIDA 00:00:32
129 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 00:00:32
130 Carter JONES TEAM GIANT – ALPECIN 00:00:33
131 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 00:00:33
132 Grega BOLE CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:33
133 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 00:00:33
134 Alex HOWES TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:33
135 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:00:33
136 Mario Jorge FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:33
137 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:00:34
138 Darwin ATAPUMA HURTADO BMC RACING TEAM 00:00:34
139 Laurens TEN DAM TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:34
140 Marco MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:35
141 Lars Petter NORDHAUG TEAM SKY 00:00:35
142 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM 00:00:36
143 Sander ARMEE LOTTO SOUDAL 00:00:37
144 Joseph Lloyd DOMBROWSKI TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:37
145 Jan HIRT CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:37
146 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 00:00:38
147 Thomas DANIELSON TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:40
148 Andre Fernando S. Martins CARDOSO TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:42
149 Gang XU LAMPRE – MERIDA 00:00:44
150 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:45
151 Javier MORENO BAZAN MOVISTAR TEAM 00:01:11
152 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 00:01:22

Foto: Cycling Tips