Edward Thuens (Topsport Vlaanderen) wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej rankingu UCI Europe Tour. W pierwszej dziesiątce znajduje się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Belg zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji indywidualnej. 24-latek konsekwentnie, od pierwszego wyścigu w sezonie gromadzi punkty. Wygrał klasyk Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe oraz etap na wyścigu 4 Dni Dunkierki. Ponadto zajmował drugie miejsce w Scheldeprijs i Dwars Door Vlaanderen. Kolarz Topsport Vlaanderen uzbierał więc 435 punktów, podczas gdy drugi Bryan Coquard (Europcar) ma ich 286. Pierrick Fedrigo (Bretagne Seche) w klasyfikacji jest trzeci (267). Najlepszy z Polaków – Maciej Paterski jest obecnie dziewiąty. Tuż za nim plasuje się zawodnik ukraińsko-polskiej ekipy Kolss-BDC – Oleksandr Polivoda. Jedenasty jest Paweł Bernas (ActiveJet Team).

W klasyfikacji drużynowej prowadzą zawodnicy pro-kontynentalnej ekipy Bretagne-Seche. Na znakomitym, drugim miejscu znajduje się Kolss-BDC z kilkoma zawodnikami z Polski i polskim sponsorem. Dodajmy, że Kolss-BDC legitymuje się licencją “trzeciej dywizji”. Trzecie miejsce zajmuje Topsport Vlaanderen, a czwarte CCC Sprandi Polkowice, które jeszcze przed kilkoma dniami znajdowała się na drugiej lokacie.

Aktualny ranking indywidualny tutaj

Aktualny ranking drużynowy tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments