Alejandro Valverde (Movistar) wciąż prowadzi w rankingu UCI WorldTour. Na fotel wicelidera awansował triumfator Giro d’Italia – Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Contador we Włoszech wywalczył 170 punktów. Złożyło się na to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i punkty za każdy przejechany dzień w różowej koszulce lidera. Hiszpan na koncie zgromadził więc 307 „oczek”, podczas gdy prowadzący Valverde ma ich 338. Trzecie miejsce z dorobkiem 304 punktów, zajmuje Richie Porte (Sky Team). Awans do pierwszej dziesiątki zanotował też Fabio Aru. Zawodnik Astany ma 212 punktów i w klasyfikacji UCI WorldTour jest siódmy. Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) zajmuje dziesiąte miejsce.

Hiszpania prowadzi w klasyfikacji narodów, a Etixx – Quick Step pozostaje najlepszą drużyną.