Fot. BORA-hansgrohe

Peter Sagan (BORA – hansgrohe) nadal prowadzi w rankingu UCI World Tour po ardeńskim tryptyku.

Mistrz świata zaliczył tylko występ w Amstel Gold Race, ale po tryptyku w Ardenach nikt nie zdołał go wyprzedzić w UCI WorldTour Ranking. Słowak zgromadził do tej pory 1901 pkt, a jego kolejnym startem ma być Amgen Tour of California.

Drugie miejsce zajmuje Alejandro Valverde (Movistar), który raczej występu w Liège – Bastogne – Liège nie może zaliczyć do udanych (13 miejsce). Jednak cały ardeński tryptyk przyniósł mu 595 punktów, co pozwoliło mu na awans w klasyfikacji.

Zwycięzca Ronde van Vlaanderen, Niki Terpstra (Quick – Step Floors) utrzymał miejsce na podium rankingu, ale depcze mu po piętach jego kolega z ekipy – Julian Alaphilippe. Różnica między nimi wynosi poniżej 100 punktów i Francuz ma spore szanse na kolejny awans.

Najlepszym z Polaków w rankingu jest Michał Kwiatkowski (Sky). “Kwiato” zajmuje nadal osiemnaste miejsce. Łukasz Wiśniowski (Sky) jest 62, Rafał Majka (BORA – hansgrohe) 80, Paweł Poljański (BORA – hansgrohe) 191, a Michał Gołaś (Sky) 280.

Największy awans zaliczył Bob Jungels (Quick – Step Floors), który za triumf w Liège – Bastogne – Liège dostał 500 punktów i jest już na 24. pozycji. Także pozostali kolarze z podium niedzielnego wyścigu (Woods i Bardet) znacznie poprawili się w rankingu.

W klasyfikacji drużyn bezapelacyjnie prowadzi Quick – Step Floors z ogromną przewagą nad Mitchelton – Scott i BORA – hansgrohe.

Pełny ranking –> TUTAJ.