Fot. Tour de Yorkshire / SWpix.com

Mistrz olimpijski Greg Van Avermaet (BMC) jest drugą po Marku Cavendishu (Dimension Data) gwiazdą, która stanie na starcie tegorocznej edycji brytyjskiego wyścigu etapowego Tour de Yorkshire (3-6 maja). 

32-letni Belg wystartuje w Yorkshire po raz pierwszy od 2015 roku, kiedy to zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie (za swoim kolegą z drużyny Benem Hermansem) na ostatnim etapie do Leeds.

To fantastyczna wiadomość, że Greg będzie ścigał się w naszym wyścigu i może być pewien, że zostanie ciepło przywitany. On jest jednym z najbardziej ekscytujących, wartościowych i szanowanych kolarzy w peletonie. Bez wątpienia będzie animował ściganie w naszym czterodniowym wyścigu. Ostatni etap odpowiada jego charakterystyce, więc nie mogę się doczekać aż zobaczę go w akcji

– powiedział sir Gary Verity szef organizacji Welcome to Yorkshire, czyli organizatora wyścigu Tour de Yorkshire.

Udział w stosunkowo młodym brytyjskim wyścigu potwierdził również inny Belg i jednocześnie obrońca tytułu – Serge Pauwels z drużyny Dimension Data.

Przypomnijmy, że wyścig Tour de Yorkshire powstał na fundamentach sukcesu Grand Départ 2014. Wyścig posiada rangę 2.1 UCI Europe Tour, a według danych organizatorów ubiegłoroczną edycję obejrzało przy trasie 2,2 mln ludzi, natomiast zmagania kolarzy w telewizji śledziło prawie 10 mln widzów w stu osiemdziesięciu krajach świata.