Simon Yates i Annemiek van Vleuten (oboje Mitchelton – Scott) wygrali w klasyfikacji końcowej światowych rankingów.

Ostatnim wyścigiem rangi World Tour (zarówno dla pań i panów) był Tour of Guangxi. Jednak ta impreza niewiele zmieniła wyniki w poszczególnych klasyfikacjach.

Holenderka van Vleuten zdobyła łącznie 1411,86 pkt. Największą zdobycz przyniosły jej zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia Internazionale Femminile i Boels Ladies Tour. Tylko niespełna 17 punktów straciła do niej rodaczka – Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling). Podium uzupełniła także Holenderka – Anna van der Breggen (Boels – Dolmans), która zgromadziła 1323,33 pkt.

Na ósmym miejscu rywalizację zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) – 887,67 pkt. 33. miejsce dla Małgorzaty Jasińskiej (Movistar). Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling) była 139, a Anna Plichta (Boels Dolmans) 157.

W rywalizacji panów w rankingu zwyciężył Simon Yates (Mitchelton – Scott). Brytyjczyk triumfował w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Dołożył do tego także między innymi drugie miejsce na Tour de Pologne i Paryż – Nicea. 80 punktów stracił do niego Peter Sagan (BORA – hansgrohe). Trzykrotny mistrz świata swój dorobek opiera przede wszystkim na Paryż – Roubaix i Gent-Wevelgem. Trzecie miejsce wywalczył mistrz świata z Innsbrucka – Alejandro Valverde (Movistar).

Z Polaków najwyżej uplasował się Michał Kwiatkowski (Sky) – 16 pozycja. Na 61. miejscu w rankingu znalazł się Rafał Majka (BORA – hansgrohe).