Od dnia rozpoczęcia Giro d’Italia, zespół Bardiani – CSF stąpa po niepewnym gruncie. Już niedługo włoska ekipa może zostać wydalona z MPCC w związku z wystawieniem zawodnika, który w swoim organizmie miał zbyt mało kortyzolu.

Podczas rutynowych badań przedwyścigowych, u jednego z zawodników drużyny pro-kontynentalnej zauważono zbyt niski poziom kortyzolu. Zgodnie z przepisami organizacji, kolarz ten powinien zostać odsunięty od startu w Corsa Rosa. Stało się jednak inaczej, co z pewnością nie uszło uwadze zarządzających MPCC. Nazwiska zawodnika nie podano, ze względu na ewentualne spekulacje dopingowe.

Na początku maja, od startu we włoskim wielkim tourze z tego samego powodu odsunięty został George Bennett. Co więcej, w ubiegłym roku, nieski poziom kortyzolu był powodem skreślenia z listy startowej Vuelta a Espana obrońcy tytułu Chrisa Hornera.

Zgodnie z przepisami, ekipa Bardiani może zostać wydalona z MPCC. Nie da się jednak ukryć, że po raz kolejny, powołana kilka lat temu organizacja została zignorowana.

Dawid Gruntkowski