Alexander Kristoff (Katusha) został pierwszym liderem wyścigu Tour of Norway. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice), uplasował się na osiemnastym miejscu.

Pierwszy dzień ścigania w Skandynawii, to 182 kilometry z Arnes do Sarpsborg o płaskim profilu. Jak można było się spodziewać, o etapowym triumfie zadecydował finisz z dużej grupy.

Na życzenie kibiców, najszybszy okazał się Alexander Kristoff (Katusha). Norweg pokonał Caleba Ewana (Orica GreenEdge) i swojego rodaka – Edvalda Boassona Hagena (MTN-Qhubeka). Triumfator tegorocznego wyścigu dookoła Flandrii, założył koszulkę lidera.

Najlepiej z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, spisał się 18. na mecie Davide Rebellin.

Wyniki:

1    KRISTOFF Alexander    Team Katusha    04h42’05”
2    EWAN Caleb    Orica Greenedge    00h00’00”
3    BOASSON HAGEN Edvald    MTN-Qhubeka    00h00’00”
4    FENN Andrew    Team Sky    00h00’01”
5    VAN DER SANDE Tosh    Lotto Soudal    00h00’01”
6    TRUSOV Nikolay    Tinkoff – Saxo    00h00’01”
7    WEGMANN Fabian    CULT Energy Pro Cycling    00h00’01”
8    VALLEE Boris    Lotto Soudal    00h00’01”
9    NORDHAUG Lars Petter    Team Sky    00h00’01”
10    GALTA Frederik    Team Coop-Øster Hus    00h00’01”
11    TXURRUKA Amets    Caja Rural – Seguros RGA    00h00’01”
12    LAENGEN Vegard Stake    Team Joker    00h00’01”
13    BROCHNER Nicolai    Riwal Platform C.T.    00h00’01”
14    LOPEZ GARCIA David    Team Sky    00h00’01”
15    BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello    Caja Rural – Seguros RGA    00h00’01”
16    VANENDERT Dennis    Lotto Soudal    00h00’01”
17    BRUTT Pavel    Tinkoff – Saxo    00h00’01”
18    REBELLIN Davide    CCC Sprandi Polkowice    00h00’01”
19    HNIK Karel    CULT Energy Pro Cycling    00h00’01”
20    HOELGAARD Markus    Team Coop-Øster Hus    00h00’01”
21    HANSEN Jesper    Tinkoff – Saxo    00h00’01”
22    SÖRENSEN Chris Anker    Tinkoff – Saxo    00h00’01”
23    SHUMACHER Stefan    CCC Sprandi Polkowice    00h00’01”
24    GULDHAMMER Rasmus    CULT Energy Pro Cycling    00h00’01”
25    JENSEN August    Team Coop-Øster Hus    00h00’01”
26    JUNGELS Bob    Trek Factory Team    00h00’01”
27    HONIG Reinier    Roompot Oranje Peloton    00h00’01”
28    GERDEMANN Linus    CULT Energy Pro Cycling    00h00’01”
29    LARSSON Gustav    CULT Energy Pro Cycling    00h00’01”
30    VILELA Ricardo    Caja Rural – Seguros RGA    00h00’01”
31    MADRAZO RUIZ Angel    Caja Rural – Seguros RGA    00h00’01”
32    SKAARSETH Anders    Team Joker    00h00’01”
33    PAUWELS Serge    MTN-Qhubeka    00h00’01”
34    EIJSSEN Yannick    Wanty – Groupe Gobert    00h00’01”
35    LANDA Oscar    Team Coop-Øster Hus    00h00’01”
36    EIKING Odd Christian    Team Joker    00h00’09”
37    KREDER Michel    Roompot Oranje Peloton    00h00’12”
38    MOLLEMA Bauke    Trek Factory Team    00h00’12”
39    BYSTROM Sven Erik    Team Katusha    00h00’12”
40    LIGHART Pim    Lotto Soudal    00h00’12”
41    JACOBS Pieter    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h00’12”
42    VANOVERBERGHE Arthur    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h00’12”
43    ERIKSSON Lucas    Team Tre Berg-Bianchi    00h00’12”
44    SCHLECK Franck    Trek Factory Team    00h00’12”
45    GRIJALBA Fernando    Caja Rural – Seguros RGA    00h00’12”
46    VAN EMPEL Etienne    Roompot Oranje Peloton    00h00’12”
47    WILMANN Frederik    Team Ringeriks – Kraft    00h00’12”
48    WETTERHALL Alexander    Team Tre Berg-Bianchi    00h00’12”
49    REIHS Michael    CULT Energy Pro Cycling    00h00’12”
50    SANTAROMITA Ivan    Orica Greenedge    00h00’12”
51    HAYMAN Mathew    Orica Greenedge    00h00’12”
52    DE GREEF Francis    Wanty – Groupe Gobert    00h00’12”
53    NILSEN HOEM Bjørn Tore    Team Joker    00h00’12”
54    LUNKE Sindre Skjostad    Team Joker    00h00’12”
55    AASVOLD Kristian    Team Sparebanken Sør    00h00’12”
56    BREEN Vegard    Lotto Soudal    00h00’12”
57    MINNAARD Marco    Wanty – Groupe Gobert    00h00’20”
58    KERKHOF Tim    Roompot Oranje Peloton    00h00’20”
59    HELVEN Sander    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h00’20”
60    KUREK Adrian    CCC Sprandi Polkowice    00h00’20”
61    DE KETELE Kenny    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h00’30”
62    SALOMEIN Jarl    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h00’39”
63    VANGSTAD Andreas    Team Sparebanken Sør    00h00’41”
64    MAGNUSSON Kim    Team Tre Berg-Bianchi    00h00’44”
65    LUKKEDAL Øyvind    Team Ringeriks – Kraft    00h00’47”
66    BROZYNA Piotr    CCC Sprandi Polkowice    00h00’49”
67    MYGIND Rasmus    Riwal Platform C.T.    00h00’49”
68    HOOGERLAND Johnny    Roompot Oranje Peloton    00h00’49”
69    LOOIJ André    Roompot Oranje Peloton    00h00’49”
70    CERNY Josef    CCC Sprandi Polkowice    00h00’49”
71    FORFANG Ole    Team Ringeriks – Kraft    00h00’53”
72    GROENDAHL JANSEN Amund    Team Joker    00h00’58”
73    SUTTON Christopher    Team Sky    00h01’02”
74    DOCKER Mitch    Orica Greenedge    00h01’02”
75    RAST Grégory    Trek Factory Team    00h01’07”
76    STEEGMANS Gert    Trek Factory Team    00h01’07”
77    DE BIE Sean    Lotto Soudal    00h01’07”
78    HALLER Marco    Team Katusha    00h01’09”
79    AUSTEVOLL Ole Andre    Team FixIT.no    00h01’12”
80    KLEIVEN Njal Eivind    Team Ringeriks – Kraft    00h01’12”
81    ERLAND Andreas    Team Sparebanken Sør    00h01’12”
82    HAGEN Krister    Team Coop-Øster Hus    00h01’12”
83    WORMSEN Kristoffer Sommer    Team Ringeriks – Kraft    00h01’12”
84    KØRNER Max Emil    Team Ringeriks – Kraft    00h01’12”
85    HIRT Jan    CCC Sprandi Polkowice    00h01’17”
86    DOUGALL Nick    MTN-Qhubeka    00h01’18”
87    POPOVYCH Yaroslav    Trek Factory Team    00h01’18”
88    HAGEN Carl Fredrik    Team Sparebanken Sør    00h01’33”
89    THOMSON Jay    MTN-Qhubeka    00h02’17”
90    BALCK Sebastian    Team Tre Berg-Bianchi    00h02’17”
91    OLLEGAARD Morten    Riwal Platform C.T.    00h02’17”
92    MOLINA Antonio    Caja Rural – Seguros RGA    00h02’17”
93    VERSCHOOR Martijn    Team Novo Nordisk    00h02’17”
94    FAGLUM KARLSSON Marcus    Team Tre Berg-Bianchi    00h02’17”
95    BAEKHOJ HALVORSEN Emil    Riwal Platform C.T.    00h02’17”
96    SEYNAEVE Lander    Wanty – Groupe Gobert    00h02’17”
97    HAFSAS Marius    Team FixIT.no    00h02’17”
98    GJØLBERG Adrian    Team FixIT.no    00h02’17”
99    HOOG Gustav    Team Tre Berg-Bianchi    00h02’17”
100    EIDSHEIM Fillip    Team FixIT.no    00h02’40”
101    BAUGNIES Jérôme    Wanty – Groupe Gobert    00h02’40”
102    DE KEIJZER Gérd    Team Novo Nordisk    00h02’43”
103    PETROV Evgeny    Tinkoff – Saxo    00h03’19”
104    SPRENGERS Thomas    Topsport Vlaanderen – Baloise    00h03’38”
105    BUGGE Vegard Robinson    Team Sparebanken Sør    00h03’48”
106    GUARNIERI Jacopo    Team Katusha    00h03’53”
107    JIM Songezo    MTN-Qhubeka    00h04’09”
108    BLYTHE Adam    Orica Greenedge    00h04’09”
109    CLANCY Stephen    Team Novo Nordisk    00h04’09”
110    VENTER Jaco    MTN-Qhubeka    00h04’09”
111    SAGAN Juraj    Tinkoff – Saxo    00h04’09”
112    KEUKELEIRE Jens    Orica Greenedge    00h05’02”
113    WILLIAMS Christopher    Team Novo Nordisk    00h06’12”
114    GLASSPOOL James    Team Novo Nordisk    00h06’12”
115    VAN MELSEN Kévin    Wanty – Groupe Gobert    00h06’12”
116    HERBÆK GRØN Martin    Riwal Platform C.T.    00h06’12”
117    AISTRUP Nikola    Riwal Platform C.T.    00h06’12”
118    MØRLAND Morten    Team Sparebanken Sør    00h06’12”
119    LEFRANCOIS Nicolas    Team Novo Nordisk    00h06’12”
120    KOZONTCHUK Dmitry    Team Katusha    00h06’12”
121    SILIN Egor    Team Katusha    00h06’12”
122    HAUSKEN JACOBSEN Tormod    Team Coop-Øster Hus    00h06’12”
123    REGE Even    Team FixIT.no    00h06’18”
124    EARLE Nathan    Team Sky    00h06’20”