Mało gościnny jest Michael Albasini! Zawodniki Oriki sięgnął po drugi sukces etapowy z rzędu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na kresce Szwajcar wyprzedził Juliana Alaphilippe’a i Damiano Caruso.

Trzeci etap Tour de Romandie to 173 kilometry z Moutier do Porrentruy. Na trasie na kolarzy czekały 4 premiowane podjazdy, po dwa 2. i 3. kategorii. Ze szczytu ostatniej góry do mety pozostawało niewiele ponad 20 kilometrów.

romandia

Do ucieczki dnia załapało się trzech zawodników: Kristoff Vandewalle (Trek), Ji Cheng (Giant) i Brian Bulgac z LottoNL. Trójce udało się zyskać blisko 7 minut przewagi po pierwszych 50 kilometrach. Wówczas peleton zabrał się do pracy i głównie za sprawą kolarzy Movistar różnica zmalała do niecałej minuty, a gdy do mety zostało niecałe 50 kilometrów ucieczka została skasowana.

Taka sytuacja zachęcała innych zawodników do ataku, jednak żaden ze śmiałków nie zyskał większej przewagi. Dopiero Atapuma, Anacona i Mederel zdobyli kilka sekund zapasu nad główna grupą. Ta akcja miała miejsce, gdy do mety pozostawało już tylko 18 kilometrów i ,podobnie jak poprzednie, została stłumiona w zarodku.

Samotnych ataków próbował Jan Bakelants i Danilo Wyss. Belg został złapany po kilku kilometrach, a za Szwajcarem ruszył Nairo Quintana, który szukał szansy na odrobienie kilku sekund w klasyfikacji generalnej. 10 kilometrów przed metą Ci zawodnicy zostali złapany i kolejnym śmiałkiem był Vincenzo Nibali, ale mistrz Włoch również nie był w stanie wyrwać się z peletonu.

Pięć kilometrów przed metą rządy objęły ekipy Giant i Lampre. Im bliżej końca etapu tym wyżej w peletonie jechał lider Michael Albasini, którego przeprowadziła jego drużyna Orica – Green Edge. Świetnie na ostatnich metrach pojechała drużyna Etixx – Quick Step, którzy rozprowadzali Juliena Alaphilippe’a. Najmocniejszy jednak znów był Albasini, który sięgnął po zwycięstwo etapowe w koszulce lidera. Dla Szwajcara to drugie zwycięstwo etapowe z rzędu.

Czołówka trzeciego etapu:

1 Albasini

2 Alaphilippe

3 D Caruso

4 Costa

5 Gerrans

6 Haas

7 Uran

8 Navardauskas

9 Mezgec

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1 Albasini

2 Santaromita +20

3 Froome +20

4 Yates +20

5 Alaphilippe +24

6 Zakarin +25

7 Kochetkov +25

8 Trofimov +25

9 Silin +25

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments