Piąty etap Tour of Turkey dla Sahy Modolo! Włoski sprinter pokonał na finiszu w Pamukkale Carlosa Barbero. W czołowej dziesiątce zafiniszowa lider Davide Rebellin.

Malownicze Pamukkale było kolejnym miastem, gdzie kolarze mieli stoczyć walkę o zwycięstwo etapowe. Po starcie w miejscowości Mugla kolarze przez pierwsze 45 kilometrów wspinali się aż na wysokość ponad 1000 metrów n.p.m. Po długiej, aczkolwiek łagodnej wspinaczce na zawodników czekał zjazd i kolejna wspinaczka na górską premię. Następne 60 kilometrów to jazda po płaskowyżu, by o osiągnięciu drugiej górskiej premii ruszyć w dół w kierunku Pamukkale.

stage-5

W ucieczce dnia znalazła się trójka kolarzy – Thomas de Gendt (Lotto – Soudal), Alessandro Bazzana (United Healtcare) i Frederik Veuchelen (Wanty). Swoją największą przewagę osiągnęli już po pierwszych 20 kilometrach, gdzie peleton tracił do czołowej trójki 4 i pół minuty. Wówczas strata już zaczęła spadać, a peleton dowodzony przez kolarzy CCC Sprandi Polkowice doścignął uciekinierów już 50 kilometrów przed metą.

Kolejnej próby ataku spróbowało 9 śmiałków, ale ich akcja trwała niespełna 10 kilometrów.  Ze względu na to, że do mety było jeszcze dość daleko wielu zawodników próbowało się wyrwać z peletonu, jednak każda akcja była szybko kasowana.

Znów walka o zwycięstwo etapowe odbyła się na ostatnich kilometrach. Końcowe metry etapu wiodły lekko pod górę, a to spowodowało, że z walki odpadli typowi sprinterzy. Najsilniejszym zawodnikiem piątego etapu okazał się Sacha Modolo (Lampre), który na kresce wyprzedził Carlosa Barbero z Caja Rural i duet Tinkoff – Saxo: McCarthy i Kolar. Na 9 miejscu zafiniszował lider Davide Rebellin. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice utrzymał dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 5. etapu Mugla – Pamukkale (160 km)

1 Sacha MODOLO LAMPRE – MERIDA 4:06:19
2 Carlos BARBERO CUESTA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +0
3 Jay MCCARTHY TINKOFF – SAXO +0
4 Michal KOLÁR TINKOFF – SAXO +0
5 Manuel BELLETTI SOUTHEAST +0
6 Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL +0
7 Eduard PRADES REVERTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA +0
8 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE +0
9 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE +0
10 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +0
11 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +4
12 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +4
13 Youcef REGUIGUI MTN – QHUBEKA +4
14 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +4
15 Mark CAVENDISH ETIXX – QUICK STEP +4
16 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT +4
17 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COLOMBIA +4
18 Carlos Julian QUINTERO COLOMBIA +4
19 Luis MAS BONET CAJA RURAL-SEGUROS RGA +4
20 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT +7
21 Miguel Angel LOPEZ MORENO ASTANA PRO TEAM +7
22 Alex CANO ARDILA COLOMBIA +10
23 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA +10
24 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +10
25 Enrico BARBIN BARDIANI CSF +10
26 Javier MEGIAS LEAL TEAM NOVO NORDISK +10
27 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +10
28 Serge PAUWELS MTN – QHUBEKA +15
29 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA +15
30 Brenton JONES DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +15
31 Gert DOCKX LOTTO SOUDAL +15
32 Nikolay MIHAYLOV CCC SPRANDI POLKOWICE +15
33 Tomasz KIENDYS CCC SPRANDI POLKOWICE +15
34 Stefan SCHUMACHER CCC SPRANDI POLKOWICE +15
35 Fabricio FERRARI BARCELO CAJA RURAL-SEGUROS RGA +15
36 Lukasz OWSIAN CCC SPRANDI POLKOWICE +15
37 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM +15
38 Adam HANSEN LOTTO SOUDAL +15
39 Nazim BAKIRCI TORKU SEKERSPOR +15
40 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE +15
41 Alessandro PETACCHI SOUTHEAST +15
42 Maximiliano Ariel RICHEZE LAMPRE – MERIDA +15
43 Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COLOMBIA +15
44 Natnael BERHANE MTN – QHUBEKA +15
45 Boris VALLEE LOTTO SOUDAL +15
46 Tomasz MARCZYNSKI TORKU SEKERSPOR +15
47 Scott AMBROSE TEAM NOVO NORDISK +15
48 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +15
49 Pier Paolo DE NEGRI NIPPO – VINI FANTINI +15
50 Kristian SBARAGLI MTN – QHUBEKA +15
51 Caleb EWAN ORICA GreenEDGE +15
52 Lucas EUSER UNITEDHEALTHCARE +15
53 Daniele BENNATI TINKOFF – SAXO +15
54 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +15
55 Mirac KAL TORKU SEKERSPOR +15
56 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT +15
57 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL +15
58 Songezo JIM MTN – QHUBEKA +15
59 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA +15
60 James VANLANDSCHOOT WANTY – GROUPE GOBERT +15
61 Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +15
62 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM +15
63 Gang XU LAMPRE – MERIDA +15
64 Sean DE BIE LOTTO SOUDAL +15
65 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ TINKOFF – SAXO +15
66 Juan Pablo VALENCIA COLOMBIA +15
67 Sebastián MOLANO COLOMBIA +15
68 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE +15
69 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE +15
70 Ahmet ORKEN TORKU SEKERSPOR +15
71 Davide APPOLLONIO ANDRONI GIOCATTOLI +15
72 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA +15
73 Mario Jorge FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA +15
74 Chun Kai FENG LAMPRE – MERIDA +15
75 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM +15
76 Bernard SULZBERGER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +15
77 Fernando GRIJALBA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +15
78 Marco BENFATTO ANDRONI GIOCATTOLI +15
79 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM +15
80 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +15
81 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM +15
82 Tom BOONEN ETIXX – QUICK STEP +15
83 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP +15
84 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF +15
85 Nicola BOEM BARDIANI CSF +15
86 Samuele CONTI SOUTHEAST +1:28
87 Fabio SABATINI ETIXX – QUICK STEP +1:28
88 Jay Robert THOMSON MTN – QHUBEKA +1:28
89 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE +1:28
90 José GONÇALVES CAJA RURAL-SEGUROS RGA +1:28
91 Adam PHELAN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +15
92 Christian MEIER ORICA GreenEDGE +15
93 Magnus Cort NIELSEN ORICA GreenEDGE +15
94 Alessandro TONELLI BARDIANI CSF +15
95 Muhammet ATALAY TORKU SEKERSPOR +1:28
96 Kenny DE KETELE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +15
97 Paolo SIMION BARDIANI CSF +1:31
98 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT +15
99 Kevin SEELDRAEYERS TORKU SEKERSPOR +15
100 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE +1:31
101 Ahmet AKDILEK TORKU SEKERSPOR +1:34
102 Sergiy GRECHYN TORKU SEKERSPOR +1:34
103 Martijn VERSCHOOR TEAM NOVO NORDISK +1:38
104 Theo BOS MTN – QHUBEKA +15
105 Peter KONING DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +1:39
106 Juraj SAGAN TINKOFF – SAXO +1:39
107 Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +1:48
108 Armindo FONSECA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +15
109 Rafael ANDRIATO SOUTHEAST +1:48
110 Brice FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +15
111 Florian GUILLOU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +1:48
112 Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +15
113 Ilia KOSHEVOY LAMPRE – MERIDA +1:48
114 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO +1:51
115 Evgeny PETROV TINKOFF – SAXO +1:51
116 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +15
117 Federico ZURLO UNITEDHEALTHCARE +2:00
118 Mateusz TACIAK CCC SPRANDI POLKOWICE +2:00
119 Jan HIRT CCC SPRANDI POLKOWICE +2:00
120 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM +15
121 Nikolas MAES ETIXX – QUICK STEP +2:22
122 Eduard Michael GROSU NIPPO – VINI FANTINI +2:22
123 Antonio VIOLA NIPPO – VINI FANTINI +2:22
124 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE +2:33
125 Andrea PERON TEAM NOVO NORDISK +15
126 Sonny COLBRELLI BARDIANI CSF +15
127 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF +15
128 Adam BLYTHE ORICA GreenEDGE +2:58
129 Guillaume VAN KEIRSBULCK ETIXX – QUICK STEP +2:58
130 Jens MOURIS ORICA GreenEDGE +2:58
131 Samuel SPOKES DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +3:02
132 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +3:09
133 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO +3:09
134 Iljo KEISSE ETIXX – QUICK STEP +3:09
135 Marco BANDIERA ANDRONI GIOCATTOLI +3:09
136 Ken HANSON UNITEDHEALTHCARE +3:12
137 Andrea DAL COL SOUTHEAST +3:33
138 Eugert ZHUPA SOUTHEAST +3:33
139 Damien HOWSON ORICA GreenEDGE +4:04
140 Kris BOECKMANS LOTTO SOUDAL +4:54
141 Daniele COLLI NIPPO – VINI FANTINI +9:59
142 Timothy ROE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +10:58
143 Daniel MARTÍNEZ COLOMBIA +10:58
144 John Kronborg EBSEN ANDRONI GIOCATTOLI +10:58
145 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COLOMBIA +10:58
146 Genki YAMAMOTO NIPPO – VINI FANTINI +10:58
147 Ramon CARRETERO SOUTHEAST +10:58
148 David LOZANO RIBA TEAM NOVO NORDISK +10:58
149 Malcom RUDOLPH DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +10:58
150 Nicolas LEFRANCOIS TEAM NOVO NORDISK +10:58
151 Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT +11:18
152 Charles PLANET TEAM NOVO NORDISK +11:18
153 Alberto NARDIN ANDRONI GIOCATTOLI +11:18
154 Andrea PIECHELE BARDIANI CSF +11:18
155 Francesco CHICCHI ANDRONI GIOCATTOLI +11:18
156 Frantisek PADOUR ANDRONI GIOCATTOLI +11:18
157 Shiki KUROEDA NIPPO – VINI FANTINI +11:18
158 Mattia POZZO NIPPO – VINI FANTINI +11:18
159 Lander SEYNAEVE WANTY – GROUPE GOBERT +11:18
160 Nicolas MARINI NIPPO – VINI FANTINI +13:05
DNF Kevin DE MESMAEKER TEAM NOVO NORDISK
DNS André GREIPEL LOTTO SOUDAL

Klasyfikacja generalna po 5. etapach

1 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE 19:42:08
2 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA +22
3 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +54
4 Jay MCCARTHY TINKOFF – SAXO +1:20
5 Serge PAUWELS MTN – QHUBEKA +1:38
6 Enrico BARBIN BARDIANI CSF +1:39
7 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE +1:42
8 Alex CANO ARDILA COLOMBIA +1:56
9 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT +2:11
10 Adam HANSEN LOTTO SOUDAL +2:12
11 Javier MEGIAS LEAL TEAM NOVO NORDISK +2:14
12 Tomasz MARCZYNSKI TORKU SEKERSPOR +2:26
13 Luis MAS BONET CAJA RURAL-SEGUROS RGA +2:46
14 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA +3:01
15 Nikolay MIHAYLOV CCC SPRANDI POLKOWICE +3:04
16 Christian MEIER ORICA GreenEDGE +3:04
17 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +3:11
18 Miguel Angel LOPEZ MORENO ASTANA PRO TEAM +3:24
19 Lucas EUSER UNITEDHEALTHCARE +3:32
20 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM +3:35
21 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF +3:40
22 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +3:42
23 Pier Paolo DE NEGRI NIPPO – VINI FANTINI +4:02
24 Carlos Julian QUINTERO COLOMBIA +4:41
25 Adam PHELAN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +4:43
26 Stefan SCHUMACHER CCC SPRANDI POLKOWICE +5:17
27 Gang XU LAMPRE – MERIDA +5:53
28 Eduard PRADES REVERTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA +6:36
29 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE +7:10
30 Youcef REGUIGUI MTN – QHUBEKA +7:17
31 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ TINKOFF – SAXO +7:25
32 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM +7:28
33 José GONÇALVES CAJA RURAL-SEGUROS RGA +8:41
34 Juan Pablo VALENCIA COLOMBIA +9:02
35 Lukasz OWSIAN CCC SPRANDI POLKOWICE +9:24
36 Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL +9:31
37 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL +10:24
38 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA +10:28
39 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COLOMBIA +11:12
40 Sonny COLBRELLI BARDIANI CSF +11:18
41 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE +11:29
42 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE +12:09
43 Nazim BAKIRCI TORKU SEKERSPOR +12:16
44 Mario Jorge FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA +12:32
45 Jan HIRT CCC SPRANDI POLKOWICE +13:08
46 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +13:20
47 Kenny DE KETELE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +13:22
48 Tom BOONEN ETIXX – QUICK STEP +14:06
49 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO +14:11
50 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +14:51
51 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM +14:59
52 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM +15:01
53 Gert DOCKX LOTTO SOUDAL +15:08
54 Scott AMBROSE TEAM NOVO NORDISK +15:34
55 Ilia KOSHEVOY LAMPRE – MERIDA +16:17
56 Alessandro TONELLI BARDIANI CSF +17:13
57 Nicola BOEM BARDIANI CSF +17:20
58 Songezo JIM MTN – QHUBEKA +17:27
59 Timothy ROE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +17:43
60 Juraj SAGAN TINKOFF – SAXO +18:40
61 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COLOMBIA +19:45
62 Kevin SEELDRAEYERS TORKU SEKERSPOR +19:49
63 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +20:34
64 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +20:38
65 Charles PLANET TEAM NOVO NORDISK +20:44
66 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE +20:44
67 Fernando GRIJALBA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +20:49
68 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +21:58
69 Fabricio FERRARI BARCELO CAJA RURAL-SEGUROS RGA +22:08
70 Natnael BERHANE MTN – QHUBEKA +22:09
71 Kristian SBARAGLI MTN – QHUBEKA +22:19
72 Magnus Cort NIELSEN ORICA GreenEDGE +22:21
73 Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +22:22
74 Armindo FONSECA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +22:23
75 Evgeny PETROV TINKOFF – SAXO +22:25
76 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM +22:36
77 Tomasz KIENDYS CCC SPRANDI POLKOWICE +23:54
78 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP +23:59
79 Bernard SULZBERGER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +23:59
80 Mirac KAL TORKU SEKERSPOR +24:04
81 Brice FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +24:04
82 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF +24:08
83 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM +24:18
84 Alberto NARDIN ANDRONI GIOCATTOLI +24:18
85 Sergiy GRECHYN TORKU SEKERSPOR +24:22
86 James VANLANDSCHOOT WANTY – GROUPE GOBERT +24:34
87 Carlos BARBERO CUESTA CAJA RURAL-SEGUROS RGA +25:09
88 Daniele COLLI NIPPO – VINI FANTINI +25:23
89 Florian GUILLOU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +25:37
90 Peter KONING DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +25:49
91 Daniele BENNATI TINKOFF – SAXO +26:03
92 Michal KOLÁR TINKOFF – SAXO +26:50
93 Sean DE BIE LOTTO SOUDAL +27:00
94 Manuel BELLETTI SOUTHEAST +27:16
95 Davide APPOLLONIO ANDRONI GIOCATTOLI +27:33
96 Maximiliano Ariel RICHEZE LAMPRE – MERIDA +28:00
97 Federico ZURLO UNITEDHEALTHCARE +28:10
98 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE +28:43
99 Jay Robert THOMSON MTN – QHUBEKA +29:05
100 Samuele CONTI SOUTHEAST +29:05
101 Ahmet ORKEN TORKU SEKERSPOR +29:26
102 Mateusz TACIAK CCC SPRANDI POLKOWICE +29:32
103 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA +29:49
104 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT +29:53
105 Martijn VERSCHOOR TEAM NOVO NORDISK +29:54
106 Alessandro PETACCHI SOUTHEAST +29:58
107 Mark CAVENDISH ETIXX – QUICK STEP +30:49
108 Paolo SIMION BARDIANI CSF +30:53
109 Genki YAMAMOTO NIPPO – VINI FANTINI +31:27
110 Samuel SPOKES DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +31:30
111 Brenton JONES DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +32:06
112 Caleb EWAN ORICA GreenEDGE +32:27
113 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +32:41
114 Sebastián MOLANO COLOMBIA +32:41
115 Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +32:41
116 Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COLOMBIA +32:41
117 Daniel MARTÍNEZ COLOMBIA +32:52
118 Sacha MODOLO LAMPRE – MERIDA +33:01
119 Frantisek PADOUR ANDRONI GIOCATTOLI +33:26
120 Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +33:51
121 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT +34:00
122 Fabio SABATINI ETIXX – QUICK STEP +34:07
123 Chun Kai FENG LAMPRE – MERIDA +34:44
124 Muhammet ATALAY TORKU SEKERSPOR +35:02
125 Adam BLYTHE ORICA GreenEDGE +35:10
126 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT +35:35
127 Rafael ANDRIATO SOUTHEAST +35:41
128 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT +36:18
129 David LOZANO RIBA TEAM NOVO NORDISK +36:19
130 Marco BENFATTO ANDRONI GIOCATTOLI +36:29
131 Boris VALLEE LOTTO SOUDAL +36:29
132 Nikolas MAES ETIXX – QUICK STEP +36:47
133 Andrea PERON TEAM NOVO NORDISK +37:09
134 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE +37:45
135 Iljo KEISSE ETIXX – QUICK STEP +38:20
136 Andrea PIECHELE BARDIANI CSF +38:32
137 John Kronborg EBSEN ANDRONI GIOCATTOLI +38:33
138 Ahmet AKDILEK TORKU SEKERSPOR +38:48
139 Marco BANDIERA ANDRONI GIOCATTOLI +39:05
140 Ken HANSON UNITEDHEALTHCARE +39:26
141 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +40:18
142 Damien HOWSON ORICA GreenEDGE +40:18
143 Malcom RUDOLPH DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +40:58
144 Theo BOS MTN – QHUBEKA +41:23
145 Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT +41:50
146 Guillaume VAN KEIRSBULCK ETIXX – QUICK STEP +42:09
147 Antonio VIOLA NIPPO – VINI FANTINI +42:20
148 Eugert ZHUPA SOUTHEAST +42:55
149 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO +42:58
150 Shiki KUROEDA NIPPO – VINI FANTINI +43:08
151 Eduard Michael GROSU NIPPO – VINI FANTINI +43:14
152 Ramon CARRETERO SOUTHEAST +43:49
153 Kris BOECKMANS LOTTO SOUDAL +46:08
154 Lander SEYNAEVE WANTY – GROUPE GOBERT +46:58
155 Jens MOURIS ORICA GreenEDGE +48:05
156 Francesco CHICCHI ANDRONI GIOCATTOLI +49:16
157 Mattia POZZO NIPPO – VINI FANTINI +51:11
158 Andrea DAL COL SOUTHEAST +53:42
159 Nicolas LEFRANCOIS TEAM NOVO NORDISK +59:50
160 Nicolas MARINI NIPPO – VINI FANTINI +1:00:36