Organizatorzy jednego z najważniejszych wyścigów w Stanach Zjednoczonych – USA Pro Challenge, zaprezentowali dziś trasę tegorocznej edycji imprezy. Zgodnie z planem pojawić się mają nowe trudności, takie jak finałowy podjazd pod Loveland Pass, czy czasówka rozgrywana na dużej wysokości w Breckenridge.

 

Sierpniowe ściganie w stanie Collorado jest znane przede wszystkim z wielu trudności, jakie czekają na kolarzy. Nie inaczej będzie w sezonie 2015, kiedy to zawodnicy będą musieli zmierzyć się między innymi z podjazdem pod Loveland Pass. Właśnie na tej przełęczy zakończy się królewski etap imprezy, który będzie miał bardzo duży wpływ na klasyfikację generalną. Równie ważna będzie czasówka, która rozegrana zostanie w Breckenridge, na wysokości niespełna 3000 metrów nad poziomem morza.

Wszystkie miasta, które znalazły się na trasie tegorocznego wyścigu są wyjątkowe, co cieszy w związku z pięcioleciem wyścigu. Wierzymy, że trasa pozwoli na rozegranie najciekawszego wyścigu, jaki tylko miał tu miejsce. Dodaliśmy nowy, finałowy podjazd pod Loveland Pass, który będzie idealnym terenem na rywalizację największych gwiazd. – powiedział jeden z organizatorów, Shawn Hunter.

Trasa USA Pro Challenge 2015:

  1. Steamboat Springs curcuit
  2. Steamboat Springs – Arapahoe Basin
  3. Copper Mountain – Aspen
  4. Aspen – Breckenridge
  5. Breckenridge (ITT)
  6. Loveland – Fort Collins
  7. Golden – Denver

Dawid Gruntowski