Brytyjczyk z drużyny Etixx-Quick Step, który wrócił do ścigania po kłopotach ze zdrowiem, okazał się najszybszy na finiszu w Alanyi. Drugie miejsce zajął młody i obiecujący Caleb Ewan z Orici GreenEdge, a trzeci był Nicola Ruffoni (Bardiani-CSF). 

Rywalizację w 51. Wyścigu Dookoła Turcji zainaugurował etap liczący 145 kilometrów prowadzący wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Start i meta były usytuowane w Alanyi. Na trasie znajdowały się: jedna górska premia III kategorii (55. kilometr), lotna premia na 67. kilometrze oraz premia dedykowana tureckim zabytkom – Beauties of Turkey Prime. Wszystkie te premie wygrał uciekinier dnia – Federico Zurlo.

W uciecze dnia jechało pięciu kolarzy: Mario Costa (Lampre-Merida), Alessandro Tonelli (Bardiani), Lluis Mas (Caja Rural), Adam Phelan (Drapac) oraz Federico Zurlo (UnitedHealthcare).

Przez większą część etapu, przewaga ucieczki utrzymywała się na poziomie trzech minut, ale w ostatniej fazie peleton zabrał się do pracy i zlikwidował odjazd dziewiętnaście kilometrów przed metą.

Od tej pory trwały przygotowania do sprinterskiej końcówki. Ustawiło się wiele pociągów, bo i większość ekip (ze względu na sprzyjającą sprinterom trasę) zabrała ze sobą specjalistów od tego typu finiszów.

Znakomicie “Cavsem” opiekowała się Etixx-Quick Step, którą to pracę świetnie wykorzystał były mistrz świata, wygrywając etap i obejmując pozycję lidera wyścigu.

Wyniki 1 etapu:

1    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    03:17:58
2    Caleb EWAN    ORICA GreenEDGE    00:00:00
3    Nicola RUFFONI    BARDIANI CSF    00:00:00
4    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
5    Theo BOS    MTN – QHUBEKA    00:00:00
6    Michal KOLÁR    TINKOFF – SAXO    00:00:00
7    Daniele RATTO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
8    André GREIPEL    LOTTO SOUDAL    00:00:00
9    Brenton JONES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
10    Jakub MARECZKO    SOUTHEAST    00:00:00
11    Marco BENFATTO    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
12    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
13    Ahmet ORKEN    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
14    Manuel BELLETTI    SOUTHEAST    00:00:00
15    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
16    Andrea PIECHELE    BARDIANI CSF    00:00:00
17    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
18    Martijn VERSCHOOR    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
19    Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
20    Carlos BARBERO CUESTA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
21    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
22    Sebastián MOLANO    COLOMBIA    00:00:00
23    Victor CAMPENAERTS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
24    Andrea PERON    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
25    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    00:00:00
26    Jasper DE BUYST    LOTTO SOUDAL    00:00:00
27    Francesco CHICCHI    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
28    Miguel Angel LOPEZ MORENO    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
29    Armindo FONSECA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
30    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
31    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
32    Paolo SIMION    BARDIANI CSF    00:00:00
33    Charles PLANET    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
34    Christian MEIER    ORICA GreenEDGE    00:00:00
35    Tomasz KIENDYS    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
36    Fernando GRIJALBA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
37    Jay MCCARTHY    TINKOFF – SAXO    00:00:00
38    Juan Pablo VALENCIA    COLOMBIA    00:00:00
39    Nikolay MIHAYLOV    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
40    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
41    Jef VAN MEIRHAEGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
42    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
43    Eduard PRADES REVERTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
44    Nazim BAKIRCI    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
45    Mirac KAL    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
46    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
47    Christopher JONES    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
48    James VANLANDSCHOOT    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
49    Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
50    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
51    Luis MAS BONET    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
52    Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    00:00:00
53    Carlos Julian QUINTERO    COLOMBIA    00:00:00
54    Valerio AGNOLI    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
55    Youcef REGUIGUI    MTN – QHUBEKA    00:00:00
56    Nicola BOEM    BARDIANI CSF    00:00:00
57    Javier MEGIAS LEAL    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
58    Mirko SELVAGGI    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
59    Tomasz MARCZYNSKI    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
60    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
61    Stefan SCHUMACHER    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
62    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COLOMBIA    00:00:00
63    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
64    Dmitriy GRUZDEV    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
65    Alex CANO ARDILA    COLOMBIA    00:00:00
66    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    00:00:00
67    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COLOMBIA    00:00:00
68    Natnael BERHANE    MTN – QHUBEKA    00:00:00
69    Lukasz OWSIAN    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
70    Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ    TINKOFF – SAXO    00:00:00
71    Timothy ROE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
72    Lander SEYNAEVE    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
73    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    00:00:00
74    Scott AMBROSE    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
75    Tiziano DALL’ANTONIA    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
76    Robert FÖRSTER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
77    Ken HANSON    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
78    Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
79    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
80    Frantisek PADOUR    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
81    Kevin LEDANOIS    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
82    Frédéric BRUN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
83    Rafael ANDRIATO    SOUTHEAST    00:00:00
84    Davide REBELLIN    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
85    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
86    Pieter JACOBS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
87    Kevin DE MESMAEKER    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
88    Malcom RUDOLPH    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
89    Adam HANSEN    LOTTO SOUDAL    00:00:00
90    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
91    Kristian SBARAGLI    MTN – QHUBEKA    00:00:00
92    Nicolas LEFRANCOIS    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
93    Jelle WALLAYS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
94    Mateusz TACIAK    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
95    Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    00:00:00
96    Genki YAMAMOTO    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
97    Adrien NIYONSHUTI    MTN – QHUBEKA    00:00:00
98    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
99    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    00:00:00
100    Lucas EUSER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
101    Tom BOONEN    ETIXX – QUICK STEP    00:00:00
102    Samuel SPOKES    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
103    Adam BLYTHE    ORICA GreenEDGE    00:00:00
104    Daniel MARTÍNEZ    COLOMBIA    00:00:00
105    Kevin SEELDRAEYERS    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
106    Serge PAUWELS    MTN – QHUBEKA    00:00:00
107    Alessandro PETACCHI    SOUTHEAST    00:00:00
108    Pier Paolo DE NEGRI    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
109    Shiki KUROEDA    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
110    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    00:00:00
111    Adrian HONKISZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
112    Sean DE BIE    LOTTO SOUDAL    00:00:00
113    Chun Kai FENG    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
114    Samuele CONTI    SOUTHEAST    00:00:00
115    Jay Robert THOMSON    MTN – QHUBEKA    00:00:00
116    Eugert ZHUPA    SOUTHEAST    00:00:00
117    Evgeny PETROV    TINKOFF – SAXO    00:00:00
118    Songezo JIM    MTN – QHUBEKA    00:00:00
119    Frederik VEUCHELEN    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:00
120    Jan HIRT    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:00
121    Juraj SAGAN    TINKOFF – SAXO    00:00:00
122    Kenny DE KETELE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:00
123    Federico ZURLO    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
124    Gert DOCKX    LOTTO SOUDAL    00:00:00
125    Muhammet ATALAY    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
126    Ilia KOSHEVOY    LAMPRE – MERIDA    00:00:00
127    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:00:00
128    Andrea DAL COL    SOUTHEAST    00:00:00
129    David LOZANO RIBA    TEAM NOVO NORDISK    00:00:00
130    Alessandro BAZZANA    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
131    Alberto NARDIN    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
132    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    00:00:00
133    Sergiy GRECHYN    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
134    Adam PHELAN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
135    Florian GUILLOU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
136    Daniel MCLAY    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:00
137    Davide FRATTINI    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    00:00:00
138    Maxat AYAZBAYEV    ASTANA PRO TEAM    00:00:00
139    Ahmet AKDILEK    TORKU SEKERSPOR    00:00:00
140    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GreenEDGE    00:00:00
141    Bernard SULZBERGER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
142    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    00:00:00
143    John Kronborg EBSEN    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
144    Peter KONING    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:00:00
145    Eduard Michael GROSU    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
146    Ramon CARRETERO    SOUTHEAST    00:00:00
147    Edward Fabian DIAZ CARDENAS    COLOMBIA    00:00:00
148    Damien HOWSON    ORICA GreenEDGE    00:00:00
149    Davide APPOLLONIO    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
150    Alessandro TONELLI    BARDIANI CSF    00:00:00
151    Marco BANDIERA    ANDRONI GIOCATTOLI    00:00:00
152    Daniele COLLI    NIPPO – VINI FANTINI    00:00:00
153    Nikolas MAES    ETIXX – QUICK STEP    00:00:00
154    Nikolay TRUSOV    TINKOFF – SAXO    00:00:29
155    Tom DEVRIENDT    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:29
156    Maximiliano Ariel RICHEZE    LAMPRE – MERIDA    00:00:32
157    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    00:00:32
158    Iljo KEISSE    ETIXX – QUICK STEP    00:00:44
159    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    00:01:12
160    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    00:02:03
161    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    00:02:03
162    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    00:02:09
163    Antonio VIOLA    NIPPO – VINI FANTINI    00:02:38
164    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    00:03:11
165    Kris BOECKMANS    LOTTO SOUDAL    00:04:07

Foto: Artur Machnik – naszosie.pl

Marta Wiśniewska