Mistrz świata z Madrytu powraca do ścigania po ciężkiej kontuzji barku odniesionej na pierwszym etapie Paryż-Nicea. W najbliższych planach dwa wyścigi – Tour of Turkey oraz Giro d’Italia, w którym Tom jeszcze nie brał udziału.

O planach na maj wypowiedział się dyrektor sportowy Etixx-Quickstep Wilfried Peeters w wywiadzie dla sporza.be:

Z Tomem wszystko w porządku. Jest gotowy. Ramię wraca do pełnej sprawności, ale po kilku godzinach jazdy bark wciąż jest obolały, ale to normalne po operacji. W Turcji nie będziemy oczekiwać zwycięstw od Toma, ponieważ zabieramy tam także Marka Cavendisha. Dla Boonena Turcja będzie sprawdzianem formy przed Giro. We Włoszech oczekujemy od niego bycia liderem na trasie. Jego zadaniem (tak jak całej drużyny) będzie prowadzenie Rigoberto Urana na podium klasyfikacji generalnej. W sprintach być może spróbuje powalczyć, ale wie, że nie zabieramy drużyny, która może w 100% przygotować tzw. pociąg.”

Po zakończeniu ścigania w Różowym Wyścigu Boonen będzie celował w mistrzostwa Belgii (26-28 czerwca). Pominie Tour de France, by przygotowywać się do mistrzostw świata w Richmond, gdzie kolarze będą mieli do pokonania brukowane odcinki, idealne dla Boonena.

 

Michał Kapusta