Dziś w miejscowości Arco odbyła się konferencja prasowa przed 39 edycją Giro del Trentino Melinda. Udział w niej wzięli dyrektor sportowy Team Sky – Dario Cioni, selekcjoner reprezentacji Włoch Davide Cassani oraz kolarz Astany – Diego Rosa.

Jak okazało się dziś koło południa, w wyścigu nie pojedzie Fabio Aru. Oto jak tę sytuację skomentował dyrektor sportowy ekipy Sky:

“Brak Aru w wyścigu zbyt wiele nie zmieni. Na starcie będzie wielu bardzo silnych zawodników. My także jesteśmy bardzo zmotywowani przed tym startem. Nasz skład nie jest przypadkowy. Zabieramy ze sobą bardzo dobrych górali i będziemy walczyć na najcięższych etapach. To dobry czas na eksperymenty. Naszym liderem będzie Porte. Bardzo dobrze przepracował zimę i już od początku wiosny imponuje formą. Dla nas to kluczowy zawodnik i będziemy starali się, by nie dopadł go żaden kryzys. Dodatkowo organizatorzy przygotowali drużynową czasówkę, która jest bardzo podobna do tej z Giro. Dla nas to bardzo dobry test“, mówił Dario Cioni.

Wycofanie się przed samym startem Fabio Aru, stwarza w drużynie Astany szansę dla kolejnego ze zdolnych Włochów – Diego Rosy.

“Będę trochę zagubionym liderem. Z pewnością odczujemy brak Aru, ale nadal jesteśmy dobrym zespołem i być może zdecydujemy się na agresywną jazdę. Dla nas ten wyścig to część pracy, którą musimy wykonać przed Giro d’Italia”, powiedział 26-latek.

Podczas konferencji prasowej, obecny był także selekcjoner reprezentacji Włoch – Davide Cassani. Na starcie tegorocznego Giro del Trentino-Melinda, zobaczymy jego ekipę. W składzie znalazł się m.in Luca Paolini (Katusha). Cassani podkreśla także, że jednym z bohaterów całego wyścigu może okazać się Diego Rosa.

“Jestem ciekaw co zaprezentuje w innej roli niż pomocnik. To naprawdę silny facet. Wkracza teraz w najlepszy wiek dla kolarza. Przyjechał z najlepszymi na Strade Bianche, a na Amstel Gold Race pomimo upadku, stracił do triumfatora tylko 50 sekund. O zwycięstwo mogą walczyć też: Pozzovivo, oczekuję walki od Bongiorno i Zardiniego z Bardiani-CSF. Ponadto pojedzie Damiano Cunego, który lubi tutejsze podjazdy. Liczę także na moich chłopców. Gianni Moscon wyrasta na lidera w góry, a kapitanem będzie Paolini. Jeśli chodzi o tę role, to jest niezastąpiony”, zakończył.

Z Arco – Marek Bala

[flagallery gid=95]

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments