Cecylia Czartoryska (GVT), Mikołaj Jurkowlaniec (IM-Motion Kross Team) na dystansie Fun oraz Marta Gogolewska (Merx Team Wągrowiec) i Dominik Omiotek (Gatta Bike Team) na dystansie Pro – to triumfatorzy Szosowego Klasyka w Miękini.

Szosowy Klasyk w Miękini, to nowa inicjatywa organizatora Bike Maratonu, czyli firmy Grabek Promotion. W niewielkiej miejscowości koło Wrocławia, dzień po maratonie MTB rozegrano bardzo ciekawą imprezę dla amatorów ścigających się na szosie.

Przygotowano dwa dystanse: Fun (dwie rundy po 23 km) oraz Pro (cztery rundy po 23 km). Na każdym okrążeniu, czekał krótki, lecz wymagający podjazd pod Brzezinę. Dodatkowym utrudnieniem, była kiepska jakość dróg.

Na dystansie Fun, wyraźnie najsilniejsi byli najbardziej doświadczeni w całej stawce, czyli stały bywalec wyścigów MTB – Mikołaj Jurkowlaniec (IM-Motion Kross Team) oraz były kolarz szosowy – Damian Miela (Twomark Sport Specialized Team). Duet zgubił wszystkich rywali i między sobą walczył o zwycięstwo. Szybszy okazał się redaktor magazynu “Szosa”. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Gromnicki.

W rywalizacji Pań, zdecydowanie triumfowała znajdująca się w znakomitej formie Cecylia Czartoryska. Zwyciężczyni Tauron Lang Team Race w Sobótce i podopieczna trenerów GVT, pewnie wyprzedziła Joannę Wołodźko (Eska Team) oraz kolejną zawodniczkę GVT – Katarzynę Rzepecką.

Wyniki dystansu Funtutaj

Na dystansie Pro od samego początku panowało bardzo wysokie tempo i wiele akcji zaczepnych. Już na około 4 kilometrze zaatakował Konrad Czajkowski (GVT). Chwilę później doskoczył do niego późniejszy triumfator Dominik Omiotek (Gatta Bike Team) oraz kilkunastu innych zawodników. Z tej grupki powstała decydująca akcja. Znaleźli się tam: Omiotek, Marcin Wolski (Opolskie Centrum Rowerowe) oraz Piotr Rakiewicz (GVT).

szosowy klasyk

Trójka zgodnie współpracowała, a inne drużyny jadące w peletonie z przewagą liczebną, nie potrafiły zawiązać skutecznej pogoni. Na ostatnim okrążeniu Dominik Omiotek zgubił dwójkę rywali. Dzięki temu jako pierwszy, w pełni zasłużenie i z dużą przewagą przekroczył linię mety! Finisz po drugie miejsce wygrał Rakiewicz, a trzeci był Wolski.

W wyścigu Pań Marta Gogolewska (Merx Team Wągrowiec) wyprzedziła Krystynę Sabaj (Eska Team) oraz Anię Krzesiewicz (Tri2live).

Wyniki dystansu Protutaj