W ciągu pierwszych trzech dni Maja, na angielskich szosach rozegrana zostanie pierwsza edycja Tour de Yorkshire. Jeden z organizatorów, Gary Verity ma nadzieję, iż jego impreza zagości w cyklu World Tour.

Pomysł na organizację wyścigu etapowego w hrabstwie Yorkshire pojawił się po wielkim sukcesie, jakim okazało się ulokowanie tam pierwszych trzech etapów ubiegłorocznego Tour de France. Co więcej, jednym ze współorganizatorów imprezy jest ASO, odpowiedzialne także za Wielką Pętlę.

Duże nadzieje z angielskim wyścigiem wiąże Gary Verity, człowiek, który sprowadził Le Tour na ziemie rządzone przez synów Albionu. Podpisaliśmy z ASO dziesięcioletnią umowę, jednak naszym celem jest organizacja wyścigu tak długo, jak tylko będzie się on cieszył zainteresowaniem kibiców. Chcemy mieć swój wyścig w Yorkshire. – powiedział.

Otrzymanie miejsca w kalendarzu World Tour to jedna z naszych podstawowych ambicji. Chcielibyśmy dostać się do elitarnego grona największych wyścigów w ciągu trzech lat. Moim zdaniem jest to do osiągnięcia. – zakończył Verity.

Start w majowej imprezie potwierdzili już Bradley Wiggins i Marcel Kittel. Dla mistrza świata na czas będzie to ostatni wyścig na szosie w karierze.

Foto: Tour de Yorshire

Dawid Gruntkowski