Wszystko jak za starych, dobrych „maratonowych” czasów – tłumy zawodników i
zawodniczek z całej Polski, mnóstwo znajomych, sporo nowych twarzy, malownicze gościnne miejsce, radość ze startu i rywalizacji – jednym słowem – mocne wejście w nowy sezon! Ponad 1200 osób na starcie i ponad dwie setki dzieciaków ścigających się w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race! I to tylko część tego co działo się podczas minionego weekendu w Miękini, bo niedziela przyniosła część kolejną – Szosowy Klasyk Miękinia, czyli drugą edycję cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

Pierwsza edycja Bike Maratonu 2022 przechodzi do historii, ale już za dwa tygodnie kolejna – w Polanicy – Zdroju!

Na dystansie GIGA (77 km) pierwszym tegorocznym zwycięzcą w klasyfikacji PRO BM został Marcin Urbaniak (Stomil Poznań), a drugi był Piotr Stangret (Procon Eco Green Team). Pierwszy do mety w Miękini dotarł jednak Szymon Stawowy (CST Accent MTB Team), który nie brał udziału w klasyfikacji PRO BM, zgarniając za to medal za pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Najszybszy na gravelu był tu natomiast Mateusz Mróz (Mróz Rowery Team).

Wśród kobiet, do wygrywania w Miękini powróciła Michalina Ziółkowska, która od tego sezonu ściga się w barwach teamu Huzar Bike Academy, druga była Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team), a trzecia Anna Urban (BMC Polska).

Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Skoda Gall ICM Team) do ostatnich metrów toczył bój o
zwycięstwo na dystansie MEGA z Bartoszem Janowskim (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike
Service) i Michałem Siekierskim (Kibolski KS), wygrywając z nimi o dwie sekundy i spychając Janowskiego na miejsce drugie, a Siekierskiego na trzecie. Alicja Marciniec (Verge Sport) wygrała klasyfikację open kobiet, za nią do mety dojechała Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), a trzecia była Ewa Szymankiewicz (Rybczyński Bikes Remmers Team). W klasyfikacji graveli najszybciej dystans MEGA pokonał Roman Frankiewicz (Biciclista Racing Team).

Najszybszy na trasie dystansu CLASSIC był Adrian Zimny (Pro Tour Racing Team), wygrywając z Pawłem Przybylskim i Zbigniewem Kowalewskim (obaj Elmar Team).
Najlepsza zawodniczka to Martyna Wiśniewska (Zarębski Team). Drugie miejsce dla Natalii Frączek (Quest Road Team), a trzecie dla Magdaleny Góry (Nextie Bike Team).

Zostaje nam jeszcze dystans FUN, a tu najszybszy był Andrzej Bezak (Achilles Pieszyce) i – w stawce kobiet – Marta Forenc (KS Arkadia Bike Academy).

W klasyfikacji drużynowej open pierwsze miejsce dla Strefy Sportu MW Inwest. W sportowej wygrywa Gomola Pack Center. W „muszkieterach” Ifon Kolarz Klub.
W klasyfikacji drużynowej młodzieżowców złoto dal UKKS Oriens Chojnów.
Najlepszą kolarską rodziną był tym razem team państwa Marcińców.

Pełne wyniki zawodów: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/wyniki/
Więcej o cyklu Bike Maraton: https://bikemaraton.com.pl/

Poprzedni artykułBrandon McNulty powalczy o „generalkę” Tour de Romandie
Następny artykułGran Premio della Liberazione 2022: Silvia Persico wygrywa, Agnieszka Skalniak-Sójka 5.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments