fot. VeloBank Via Dolny Śląsk

To była już druga edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Szosowy Klasyk w Miękini zakończył również Kolarski Weekend, który tworzył nie tylko z cyklem Bike Maraton, ale również z PKO Ubezpieczenia Junior Race – serią kolarskich wyścigów dla dzieci, w których przez dwa dni wystartowało prawie trzystu najmłodszych kolarzy. Na starcie niedzielnego wyścigu VeloBank Via Dolny Śląsk stanęło natomiast prawie pięciuset zawodników.

W tym sezonie cykl VeloBank Via Dolny Śląsk przeszedł sporo zmian, dzięki którym mamy jeszcze więcej wyścigów i jeszcze więcej ścigania. W Miękini rywalizacja odbywała się na sześciu niezależnych dystansach i wyścigach dostosowanych do poziomu sportowego uczestników. Ściganie odbywało się na rundach (jedno okrążenie to ponad 25 km), a najmocniejsi kolarze startowali w wyścigu PRO (4 rundy, 101 km). Mieliśmy też wyścig SPORT, który również miał 4 rundy, a poza tym HOBBY i ADVENTURE (2 okrążenia), odrębny wyścig kobiet (2 okrążenia) i mastersów (również 2 okrążenie). Starty odbywały się co trzy minuty, a potem pozostawała już tylko walka na trasie. Kolejną nowością jest wprowadzenie w tym roku klasyfikacji open na wszystkich wyścigach.

Wyścig PRO w Miękini to popisowa jazda Wojciecha Zieliśnskiego (Strefasportu.pl Walbet Team), który przez większość dystansu jechał samotnie i nie dał się dogonić coraz bardziej rozpędzonemu peletonowi. Po finiszu z grupy drugi open w tym wyścigu był Marcin Ludwicki (Burza na Rowerze Team), a trzeci Gracjan Szeląg (Strefasportu.pl Walbet Team). Jarosław Michalec (Anna Halska Coaching) finiszował najszybciej z grupy zawodników dystansu SPORT, wyprzedzając Daniela Cedrowskiego i Jarosława Zarębskiego.

Wyścig ADVENTURE (50,5 km) wygrał Zbigniew Gucwa (AVT AMZ Team), drugi był Artur Schaefer (Borant), a trzeci Marcin Szenderski (Fiołka Trans Team). Na mecie HOBBY pierwszy był Piotr Lelek (Kelvion Machine Cooling) przed Radosławem Wdowiakiem i Stanisławem Biskupem.

W wyścigu kobiet najszybsza była Maria Legaszewska (GVT AMZ Team). Drugie miejsce open dla Aleksandry Szymkiewicz (Black Wire Team), a trzecie dla Natalii Czerwonki (Akademia Natalii Czerwonki).

Na dwóch rundach ścigali się również mastersi od kategorii M60 do M80. Tu całe podium w klasyfikacji open zagarnęli przedstawiciele kategorii M60 – pierwszy był Leszek Krzywicki (Elmar Team), drugi Marek Broniarczyk (FTI Strefa Kolarza), a trzeci Jarosław Chojnacki (Elmar Team). Zawodom towarzyszyły wyścigi dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Kolejny wyścig cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk to Złota Wstęga Kaczawy w Złotoryi 8 czerwca. Potem odbędzie się Grand Prix Doliny Baryczy w Żmogrodzie. Ostatnia edycja cyklu – Runda Spadających Liści – 6 października w Sobótce.

Komplet wyników z Miękini: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5780

Zapraszamy na www organizatorów:
https://viadolnyslask.pl/
https://szosowyklasyk.pl/

Poprzedni artykułTour of the Alps 2024: Finlay Pickering wypadł z szosy na zjeździe [wideo]
Następny artykułTour of the Alps 2024: Alessandro De Marchi zwycięża po latach przerwy!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel

Sporo kraks w tym roku ponad 10% zawodnikow DNF na płaskiej trasie…