Foto: PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

W niedzielę 9 października w Sobótce spotkają się miłośnicy kolarstwa szosowego z całego kraju którzy staną na starcie ostatniego wyścigi zaliczanego do cyklu PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk.

To będzie 9. edycja rozgrywanego na terenie województwa dolnośląskiego cyklu najpopularniejszych wyścigów szosowych dla kolarzy amatorów oraz masters. Przez cały sezon zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji indywidualnych oraz drużynowych a niedziela będzie ostatnią szansą na podciągnięcie się w klasyfikacji generalnej.

Tego dnia organizator przewidział tradycyjnie dwa wyścigi główne oraz szereg imprez towarzyszących. I tak najwcześniej gdyż już o godzinie 9:30 wystartują zawodniczki i zawodnicy kat. żak, żakini oraz młodzik i młodziczka. Następnie o 11 na trasę wyruszą osoby deklarujące chęć udziału w krótszym dystansie FUN a o 13 pojadą Ci bardziej wprawieni w kolarskich szarżach, ścigający się na dystansie PRO. Wszystkie zawody amatorów z podziałem na kategorie wiekowe już na starcie, dzięki czemu sektory są mniej liczne a co za tym idzie, wyścigi są bezpieczniejsze. Panie startujące w cyku PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk tak jak przez cały rok tak i tutaj będą miały osobny, dedykowany dla nich sektor startowy dzięki czemu mogą rywalizować w swoim gronie.

Start zlokalizowany przy Alei Sław Kolarskich a meta przy Schronisku pod Wieżycą do którego prowadzi podjazd o długości prawie dwóch kilometrów. Jedna runda to 14 km a zawodnicy będą ją pokonywać według schematu jak poniżej:

Dystans Fun – 4 x 12,0 km = 48,0 km + 1 km
M70, M75, M80+ 3 x 12,0 km = 36,0 km + 1 km

Dystans Pro – 7 x 12,0 km = 84,00 km + 1 km
K2, K3, K4 6 x 12,0 km = 72,0km + 1 km

Dodatkowe atrakcje dla dzieci również znalazły się w programie tego dnia. I tak od godziny 11:00 do 12:45 będą prowadzone zapisy na wyścigi dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race. Same starty na specjalnie wytyczonej trasie rozpoczną się od godziny 13:15. Do wyścigów można zapisać dzieci w kategoriach:
Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat (dziewczynki/chłopcy)
Grupa I – do rocznika 2016 (dziewczynki/chłopcy)
Grupa II – roczniki 2014 – 2015 (dziewczynki/chłopcy)
Grupa III – roczniki 2012 – 2013 (dziewczynki/chłopcy)

Na sam finał dnia przewidziane są dekoracje za całoroczne zmagania amatorów oraz kolarzy masters startujących w cyklu. By zostać nagrodzonym wystarczyło wystartować w czterech wyścigach ale najlepszych sześć startów policzone zostanie do Klasyfikacji Generalnej. Około 220 osób indywidualnie oraz 25 drużyn odbierze tego dnia wyróżnienia, nagrody i trofea sportowe.

Poprzedni artykułTour de Taiwan 2022: 19-letni Luke Lamperti z pierwszym zawodowym triumfem
Następny artykułJesienny festiwal trwa – zapowiedź Tre Valli Varesine 2022
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments