Od najmłodszych kategorii dzieci na rowerkach biegowych aż do zawodników najstarszych kategorii masters i amator. To był bardzo dobry sportowy dzień w Świdnicy na kolejnym etapie PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk.

W Grand Prix Dabro-Bau Świdnica na starcie stanęło ponad 400 kolarzy w kategorii amator i masters. Wszyscy rywalizowali na pętli o długości 25 km pokonywanej kilkukrotnie w zależności od zadeklarowanego dystansu oraz kat. wiekowej. Nowa trasa na mapie cyklu bardzo przypadła zawodnikom do gustu, dużo kilometrów nowych nawierzchni, podjazd do strefy ekonomicznej w Wałbrzychu przez Witoszów Górny i Pogorzałę oraz zjazd nowo wyremontowaną drogą z Modliszowa. Start i meta przy Zalewie Witoszówka na ulicy Polnej, która przeszła ostatnio pełną modernizację zyskując nową nawierzchnię i parkingi.

Na dystansie FUN najszybsi tego dnia byli:
Tomasz Szrajber ROAD-RACING.PL
Wojciech Zieliński Quest Road
Tomasz Malinowski Black Wire Bikelab

Wszyscy ww Panowie wystartowali w grupie wiekowej M20

W grupie Pań na dystansie FUN najszybsza była Natalia Frączek GVT, pokonując Katarzynę Polakowską oraz zajmującą trzecie miejsce Agatę Madej z drużyny Quest Road.

Na dłuższym dystansie PRO, panowie do pokonania mieli 100 km, a najszybciej z trasą wyścigu poradzili sobie:
Marcin  Karbowy  Brego Team
Jacek Osipiuk ELMAR TEAM
Krzysztof Łabno MP CYCLING TEAM

Panie miały do przejechania jedno kółko mniej więc łączny dystans ich wyścigu wyniósł 75 km a najlepiej z trasą poradziły sobie:

Kamila Sójka
Klaudia Petters  PROROWERY Racing Team
Aleksandra Szymkiewicz

Pełne wyniki dostępne na stronie https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5387

Wielkie emocje towarzyszyły również najmłodszym uczestnikom zorganizowanych tego dnia zawodów. Dzieci startujące w PKO Ubezpieczenia Junior Race rywalizowały w swoich grupach wiekowych na trawiastym torze, podzieleni na cztery grupy wiekowe.

Podsumowanie Video dostępne na naszym profilu YouTube https://youtu.be/pSaOsmCvZkY

Do końca cyklu PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk pozostały dwa wyścigi. Tak więc już dzisiaj zapraszamy 2 października do Szklarskiej Poręby na wyścig z metą na słynnym zakręcie śmierci. Przy okazji tego wyścigi zostaną rozegrane Górskie Mistrzostwa Polski Masters. Tydzień później 9 października odbędzie się wielki finał cyklu w Sobótce, czyli bardzo lubiana przez zawodników runda spadających liści.

Poprzedni artykułA mogła być Bonanza – zapowiedź 16. etapu Vuelta a España 2022
Następny artykułCameron Meyer kończy karierę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments