Foto: Cycling Australia

W wieku 34 lat na rozbrat z zawodowym kolarstwem zdecydował się Cameron Meyer. Dwukrotny mistrz Australii przez zdecydowaną większość kariery był związany z Team BikeExchange – Jayco, czyli wcześniej m.in. Orica GreenEDGE czy Mitchelton-Scott.

Cameron Meyer przez całą swoją karierę łączył starty na szosie z występami na torze. To właśnie na tym drugim osiągał największe sukcesy – był m.in. 9-krotnym mistrzem świata w całym spektrum konkurencji wytrzymałościowych. Nie znaczyło to jednak, że Australijczyk nie radził sobie także na szosie – jego największymi sukcesami były 2 tytuły mistrza kraju, ale także wygrana w klasyfikacji generalnej Tour Down Under z 2011 roku czy dwa triumfy etapowe w Tour de Suisse. Łącznie 34-latek przez swoją karierę nazbierał 12 zawodowych zwycięstw.

To była z pewnością szalona podróż, z której w mojej pamięci zostają najszczęśliwsze wspomnienia. Nie mogę wystarczająco podziękować Gerry’emu i Val Ryanowi za umożliwienie mi tak wielu fantastycznych lat jako członka zespołu GreenEdge. Jestem bardzo podekscytowany kolejnym rozdziałem w moim życiu i życzę temu zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości

— napisał krótko w pożegnalnym oświadczeniu Cameron Meyer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments