Cameron Meyer znów został mistrzem Australii. Tym razem kolarz Team Bike-Exchange wygrał walkę o koszulkę po finiszu z niewielkiej grupki.
Kolarze walczący o mistrzostwo Australii, podobnie jak w zeszłym sezonie, musieli zmierzyć się ze złożoną z 15 rund trasą wokół Buninyong. Największą trudnością był podjazd pod Mount Buninyong, liczący sobie trzy kilometry, o średnim nachyleniu przekraczającym pięć procent. Dystans, jaki musieli pokonać, tak jak ostatnio, wynosił 186,5 kilometra.
Wbrew pozorom jednak nie wszystko potoczyło się tak samo, jak w 2020. W zeszłym roku Meyer zaatakował tuż przed ostatnim podjazdem i już na długo przed metą mógł celebrować zwycięstwo, ponieważ jego przewaga nad pozostałymi kolarzami wynosiła około minutę. Tym razem losy koszulki mistrza Australii ważyły się do ostatniej chwili.
Tym razem niemal do kreski walczyła o nią piątka kolarzy – obok Meyera byli to: Kelland O’Brien, Scott Bowden, Nicholas White, Jesse Ewart, a także Jimmy Whelan i rozprowadzający Meyera Luke Durbridge, którzy na ostatnich metrach zostali nieco z tyłu. Ze świetnej strony pokazali się zwłaszcza O’Brien oraz Bowden, którym do pokonania Meyera zabrakło naprawdę niewiele, ale ostatecznie musieli zadowolić się odpowiednio srebrnym i brązowym medalem.
Photo finish @FedUniAustralia @AusCyclingAus Elite Mens Road Race.#RoadNats #summervibes pic.twitter.com/j00oqAu0Ay
— Pat Shaw (@pat_shaw_) February 7, 2021
Na każdym okrążeniu myślałem, że mam kłopoty, myślałem coś w rodzaju „to nie tak powinno być”. Na szczęście obok miałem najlepszego kolegę z zespołu, jakiego można sobie wymarzyć – Luke’a Durbridge’a. Pojawiał się zawsze wtedy, gdy go potrzebowałem, był ze mną do końca i praktycznie dociągnął mnie do kreski – później musiałem tylko wykorzystać doświadczenie, które nabyłem w ubiegłym roku
– mówił po zakończeniu wyścigu nowy-stary mistrz Australii.
Team BikeExchange może być zadowolony ze swojej dzisiejszej postawy, ponieważ po mistrzostwo kraju sięgnęła także zawodniczka tego zespołu – Sarah Roy – 34-latki, dla której był to pierwszy tytuł w karierze. Wydaje się, że po środowym rozczarowaniu, dziś w gabinetach szefów największej australijskiej ekipy w końcu mogą wystrzelić korki od szampanów.
1 | MEYER Cameron | Team BikeExchange | 4:39:12 | ||
2 | O’BRIEN Kelland | ,, | |||
3 | BOWDEN Scott | ,, | |||
4 | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | ,, | ||
5 | EWART Jesse | Team Sapura Cycling | ,, | ||
6 | WHELAN James | EF Education – Nippo | 0:04 | ||
7 | DURBRIDGE Luke | Team BikeExchange | ,, | ||
8 | O’BRIEN Mark | 0:08 | |||
9 | ROE Timothy | 0:10 | |||
10 | HARPER Chris | Team Jumbo-Visma | 1:44 | ||
11 | BERWICK Sebastian | Israel Start-Up Nation | 2:12 | ||
12 | MOREY Drew | Team BridgeLane | 2:57 | ||
13 | NANKERVIS Tasman | ,, | |||
14 | EARLE Nathan | Team UKYO | ,, | ||
15 | MAWDITT Lionel | ,, | |||
16 | JENNER Samuel | Team BridgeLane | 3:00 | ||
17 | PLAPP Luke | 3:37 | |||
18 | HILL Samuel | 8:30 | |||
19 | CHRISTIE-JOHNSTON Alastair | Team BridgeLane | ,, | ||
20 | ROSS Mathew | 9:36 | |||
21 | WHITE Liam | ,, | |||
22 | BUTTIGIEG Aidan | ,, | |||
23 | REES Brent | ,, | |||
24 | WILSON Joshua | ,, | |||
25 | AITKEN Jack | ,, | |||
26 | STENNING Oliver | ACA Pro Racing Sunshine Coast | ,, | ||
27 | CULEY Marcus | Team UKYO | ,, | ||
28 | CROME Sam | St George Continental Cycling Team | ,, | ||
29 | PRESLEY Sebastian | ,, | |||
30 | MONK Cyrus | EvoPro Racing | ,, | ||
31 | JOHNSTON Brendan | ,, | |||
32 | FIELD Rylee | Team BridgeLane | ,, | ||
33 | DYBALL Benjamin | Team UKYO | ,, | ||
34 | TUCKNOTT Reece | ,, | |||
35 | MCKENNA Dylan | Nero Continental | ,, | ||
36 | HUCKER Robbie | ,, | |||
DNF | DOYLE Robert | – | |||
DNF | PANOZZO Christopher | ,, | |||
DNF | WELSFORD Sam | ,, | |||
DNF | GROVES Kaden | Team BikeExchange | ,, | ||
DNF | SACCANI-WILLIAMS Patrick | ,, | |||
DNF | LYONS Angus | ACA Pro Racing Sunshine Coast | ,, | ||
DNF | LUKE Daniel | ,, | |||
DNF | RICHARDS Kane | MEIYO CCN Pro Cycling Team | ,, | ||
DNF | IVORY Cameron | ,, | |||
DNF | BOLTON Thomas | ,, | |||
DNF | STEWART Toby | ,, | |||
DNF | CAVANAGH Ryan | St George Continental Cycling Team | ,, | ||
DNF | BURTON Matt | ,, | |||
DNF | HOLDEN Alexander | ,, | |||
DNF | ROSS Giovanni | ,, | |||
DNF | DURRANT-WHYTE Alex | ,, | |||
DNF | HARGREAVES Chris | ,, | |||
DNF | WHARTON Declan | ,, | |||
DNF | EDNEY Alex | ,, | |||
DNF | PENNEY Oliver | ,, | |||
DNF | WOOD Daniel | ,, | |||
DNF | HOWSON Damien | Team BikeExchange | ,, | ||
DNF | LANGHAM Jacob | ,, | |||
DNF | DONOHOE Alistair | ACA Pro Racing Sunshine Coast | ,, | ||
DNF | DOWDELL Rylan | ,, | |||
DNF | VOLKERS Samuel | MEIYO CCN Pro Cycling Team | ,, | ||
DNF | DIMMOCK Tristan | ,, | |||
DNF | PEARCE Callum | Oliver’s Real Food | ,, | ||
DNF | CHESTER Tom | ,, | |||
DNF | JONES Brenton | Canyon dhb SunGod | ,, | ||
DNF | FRASER Cameron | ,, | |||
DNF | HODGES William | ,, | |||
DNF | SPARNON Matthew | ,, | |||
DNF | ABBEY Josh | ,, | |||
DNF | HILLEARD Ben | ,, | |||
DNF | BULL Lewis | ,, | |||
DNF | CARTER Kelly | ,, | |||
DNF | MILLBURN Garry | ,, | |||
DNF | PORTER Alexander | ,, | |||
DNF | EDMONDSON Alex | Team BikeExchange | ,, | ||
DNF | TOOVEY Ayden | ,, | |||
DNF | MOORE Harley | ,, | |||
DNF | RICE Michael | ACA Pro Racing Sunshine Coast | ,, | ||
DNF | DOWDELL Curtis | ,, | |||
DNF | BENNETT Iven | Nero Continental | ,, | ||
DNF | NELSON Adam | ,, | |||
DNF | NIQUET-OLDEN Bentley | ,, | |||
DNF | HOFFMAN Lucas | ,, | |||
DNF | VILLANI Jordan | ,, | |||
DNF | CUTLER Tim | ,, | |||
DNF | VON HOFF Steele | ,, | |||
DNF | WAKEFIELD Peter | ,, | |||
DNF | CLEARY Harrison James | ,, | |||
DNF | BYRNE Matthew | ,, | |||
DNF | DAVIS John | ,, | |||
DNF | MORTIMER James | ,, | |||
DNF | WEBBER Hamish | ,, | |||
DNF | HAMILTON Lucas | Team BikeExchange | ,, | ||
DNF | GREEN Brendon | ,, | |||
DNF | VAN DAM Ben | ,, | |||
DNF | HARRIS Michael | ,, | |||
DNF | THOMAS Ryan | ACA Pro Racing Sunshine Coast | ,, | ||
DNF | THOMASON Jason | ,, | |||
DNF | PHILLIPS Leigh | Nero Continental | ,, | ||
DNF | CLEWS-PROCTOR Brayden | ,, | |||
DNF | BETTLES Carter | St George Continental Cycling Team | ,, | ||
DNF | GREENWOOD Sam | ,, | |||
DNF | LINDSEY Dylan | ,, | |||
DNF | MADDEN Dean | ,, | |||
DNF | LOUIS Jordan | ,, | |||
DNF | BENSON Darren | ,, | |||
DNF | SMITH Stuart | ,, | |||
DNF | CALDER Angus | ,, | |||
DNS | JAMES Hayden | ,, | |||
DNS | FRAZER David | ,, | |||
DNS | RATE Connor | ,, | |||
DNS | ROBB Steven | ,, | |||
DNS | DARLING Stuart | ,, | |||
DNS | MILOSTIC Peter | ,, | |||
DNS | JAMES Oliver | ,, | |||
DNS | SHERWIN Matthew | ,, | |||
DNS | MCCONNELL Daniel | ,, |