Litwin Evaldas Siskevicius, dzięki zwycięstwie w drużynowej jeździe na czas, został zwycięzcą wyścigu Circuit des Ardennes. Jest to jeden z jego największych sukcesów w karierze.

W niedzielę na kolarzy czekały aż 2 etapy. Przed południem, na dystansie około 30 kilometrów, rozegrana została drużynowa jazda na czas. Wygrała ją drużyna Marseille 13, która o 24 sekundy pokonała zespół Verandas Willems i o 37 sekund Roubaix Lille Metropole. Kolarze Kolss- BDC zameldowali się na 8 pozycji. Właśnie po czasówce, żółtą koszulkę lidera przejął Siskevicius.

Ostatnią odsłoną francuskiej etapówki był 113 kilometrowy etap, ponownie prowadzący po krótkich podjazdach charakterystycznych dla Ardenów. Tym razem jednak nie doszło do zbyt dużej selekcji, gdyż na metę wpadł 73-osobowy peleton. Najszybszy okazał się Antoine Demoitie (Wallonie), który wyprzedził Baptista Planckaerta (Roubaix) i Davida Menuta (Auber 93).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Żółty trykot utrzymał Siskevicius, a 6 sekund straty na swoim koncie zapisane miał drugi Julien Loubet. O sekundę więcej gorszy był Ignatias Konovalovas.

Adam Stachowiak i Błażej Janiaczyk zakończyli wyścig odpowiednio na 22 i 23 pozycji.

Wyniki 4 etapu:

1 DEMOITIE Antoine (BEL) WBC 2:44:08
2 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM à 00”
3 MENUT David (FRA) AUB ”
4 GERTS Floris (NED) BMD ”
5  LAMMERTINK Steven (NED) SEG ”
6 KULYK Andriy (UKR) KLS ”
7 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
8 WILSON Edwin (SWE) TJO ”
9  EIKING Odd Christian (NOR) TJO ”
10 BLAIN Alexandre (FRA) M13 ”
11  SCHACHMANN Maximilian (GER) AWT ”
12 BOUVRY Dieter (BEL) RLM ”
13 CHIOCCA Mathieu (FRA) AIX ”
14 THOMINET Camille (FRA) BIC ”
15  SELLIER Simon (FRA) VEN ”
16  VAN GESTEL Dries (BEL) LTS ”
17  TENBROCK Jonas (GER) STG ”
18  DOUBEY Fabien (FRA) CCE ”
19 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) M13 ”
20 CALLEEUW Joeri (BEL) WIL ”
21  SEVILLA Diego Pablo (ESP) SPE ”
22 NILSEN HOEM Bjorn Tore (NOR) TJO ”
23  HERKLOTZ Silvio (GER) STG ”
24 VAN ZUMMEREN Stef (BEL) WIL ”
25 LANDER Sebastian (DEN) TBW ”
26 BOVENHUIS Jasper (NED) SEG ”
27  KÄMNA Lennard (GER) STG ”
28  GUNST Davy (NED) SEG ”
29 CLAEYS Dimitri (BEL) WIL ”
30 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
31  SISIKEVICIUS Paulius (LTU) SKT ”
32  CASILLAS David (ESP) SPE ”
33 GUERIN Alexis (FRA) AWT ”
34  WARNIER Antoine (BEL) WBC ”
35  BOUWMAN Koen (NED) SEG ”
36 LOUBET Julien (FRA) M13 ”
37  BARCELO Fernando (ESP) SPE ”
38 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
39  EISENHART Taylor (USA) BMD ”
40 LAGKUTI Sergiy (UKR) KLS ”
41 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) M13 ”
42  VERMEULEN Alexey (USA) BMD ”
43  VAN REYTEN Joachim (BEL) LTS ”
44 MEURISSE Xandro (BEL) SKT ”
45 KVASINA Matija (CRO) RWS ”
46  BAILLIFARD Valentin (SUI) BMD ”
47 BOTREL Yann (FRA) BIC ”
48  OURSELIN Paul (FRA) VEN ”
49  SKJOESTAD LUNKE Sindre (NOR) TJO ”
50 STACHOWIAK Adam (POL) KLS ”
51  RUYTERS Brecht (BEL) LTS ”
52 TURGIS Jimmy (FRA) RLM ”
53 GOLCER Jure (SLO) RWS ”
54  FRANKINY Kilian (SUI) BMD ”
55 PAILLOT Yoann (FRA) M13 ”
56  GUYOT Lucas (FRA) CCE ”
57  SCHLEGEL Michal (CZE) AWT ”
58  CARNEVALI Jean-Albert (BEL) LTS ”
59 JANIACZYK Blazej (POL) KLS ”
60 JAKIN Alo (EST) AUB ”
61 TRONET Steven (FRA) AUB ”
62 VIMPERE Théo (FRA) AUB ”
63  DE PLUS Laurens (BEL) LTS ”
64 OELERICH Jan (GER) STG ”
65 BILLE Gaetan (BEL) WIL ”
66 DUNNE Conor (IRL) SKT ”
67 VANDENBOGAERDE Jens (BEL) SKT ”
68  BOUCHEREAU Loic (FRA) VEN ”
69  MARTIN Guillaume (FRA) CCE ”
70 LE LAVANDIER Maxime (FRA) CCE ”
71  RAHBEK Mads Baadsgaard (DEN) TBW ”
72 PEREZ Anthony (FRA) AIX ”
73 PREVAR Oleksandr (UKR) KLS ”
74  MAISON Jérémy (FRA) CCE à 12”
75 HABEAUX Gregory (BEL) WBC à 14”
76 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC à 18”
77 OLSSON Michael (SWE) TBW ”
78 KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”
79 STASSEN Julien (BEL) WBC à 54”
80 TRARIEUX Julien (FRA) AIX à 01’01”
81 STIEN Adriaan Aas (NOR) TJO à 01’30”
82 GIRAUD Benjamin (FRA) M13 à 01’40”
83 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM à 02’37”
84 ROSTOLLAN Thomas (FRA) AIX à 03’46”
85 CONVERSET Matthieu (FRA) AIX ”
86  HERBERT Charles (FRA) VEN à 06’35”
87  LEPLINGARD Antoine (FRA) VEN ”
88 KRIZEK Matthias (AUT) RWS ”
89  MOLLY Kenny (BEL) SPE ”
90  FUENTES Angel (ESP) SPE à 09’31”
91  KERRISON Jesse (AUS) BMD ”
92  DANES Leo (FRA) BIC ”
93 HAVIK Yoeri (NED) SEG ”
94  BANASZEK Adrian (POL) KLS à 19’08”

Abandonos:
BARBIER Rudy (FRA) RLM
SCHÖFFMANN Martin (AUT) RWS
LINDAU Philip (SWE) TJO
PARDINI Olivier (BEL) WIL
RASMUSSEN Alex (DEN) TBW
OLABERRIA Pello (ESP) SPE
DELAPLACE Cedric (FRA) BIC

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 SISKEVICIUS Evaldas M13 11:44:16
2 LOUBET Julien M13 à 06”
3 KONOVALOVAS Ignatas M13 à 07”
4 BLAIN Alexandre M13 à 08”
5 PLANCKAERT Baptiste RLM à 19”
6 CALLEEUW Joeri WIL ”
7 CLAEYS Dimitri WIL ”
8 VAN ZUMMEREN Stef WIL ”
9 BILLE Gaetan WIL ”
10 DEMOITIE Antoine WBC à 29”
11 BOVENHUIS Jasper SEG à 31”
12  GUNST Davy SEG à 34”
13  LAMMERTINK Steven SEG ”
14  BOUWMAN Koen SEG ”
15 TRONET Steven AUB à 36”
16  EIKING Odd Christian TJO à 38”
17 DELFOSSE Sébastien WBC ”
18  WARNIER Antoine WBC à 39”
19 NILSEN HOEM Bjorn Tore TJO à 44”
20 KULYK Andriy KLS à 54”
21 LAGKUTI Sergiy KLS ”
22 STACHOWIAK Adam KLS ”
23 JANIACZYK Blazej KLS ”
24  VAN GESTEL Dries LTS à 01’04”
25  RUYTERS Brecht LTS ”
26 JAKIN Alo AUB à 01’05”
27 GERTS Floris BMD à 01’09”
28  VERMEULEN Alexey BMD ”
29 PAILLOT Yoann M13 à 01’12”
30 KVASINA Matija RWS à 01’14”
31 GOLCER Jure RWS ”
32  KÄMNA Lennard STG à 01’24”
33 MEURISSE Xandro SKT à 01’25”
34  SCHACHMANN Maximilian AWT à 01’29”
35 GUERIN Alexis AWT ”
36 BOTREL Yann BIC ”
37 DUNNE Conor SKT ”
38 PEREZ Anthony AIX ”
39 VIMPERE Théo AUB à 01’52”
40 OLSSON Michael TBW à 02’07”
41 MENUT David AUB à 02’25”
42 STIEN Adriaan Aas TJO ”
43 WILSON Edwin TJO à 02’26”
44  SKJOESTAD LUNKE Sindre TJO à 02’27”
45  SELLIER Simon VEN à 02’41”
46  OURSELIN Paul VEN ”
47  CARNEVALI Jean-Albert LTS à 02’46”
48  DE PLUS Laurens LTS à 02’46”
49  EISENHART Taylor BMD à 02’51”
50  MARTIN Guillaume CCE à 03’01”
51  GUYOT Lucas CCE ”
52  TENBROCK Jonas STG à 03’06”
53 OELERICH Jan STG ”
54  SEVILLA Diego Pablo SPE à 03’11”
55 THOMINET Camille BIC ”
56 CHIOCCA Mathieu AIX ”
57 VANDENBOGAERDE Jens SKT ”
58  FRANKINY Kilian BMD à 03’25”
59 LANDER Sebastian TBW à 03’31”
60  MAISON Jérémy CCE à 03’47”
61 STASSEN Julien WBC à 03’50”
62 HABEAUX Gregory WBC à 04’12”
63 GIRAUD Benjamin M13 à 04’16”
64  BAILLIFARD Valentin BMD à 04’37”
65 MALDONADO Anthony AUB à 04’39”
66 LEVARLET Guillaume AUB à 05’29”
67  CASILLAS David SPE à 06’39”
68  SCHLEGEL Michal AWT ”
69  DOUBEY Fabien CCE à 07’07”
70 LE LAVANDIER Maxime CCE à 07’46”
71 KRIZEK Matthias RWS à 07’49”
72  BOUCHEREAU Loic VEN à 09’50”
73 TRARIEUX Julien AIX à 09’56”
74 ROSTOLLAN Thomas AIX à 10’39”
75  BARCELO Fernando SPE à 11’04”
76  MOLLY Kenny SPE à 14’31”
77 DUFRASNE Jonathan WBC à 14’32”
78  HERKLOTZ Silvio STG à 14’46”
79 CONVERSET Matthieu AIX à 15’18”
80 ANTOMARCHI Julien RLM à 21’11”
81 BOUVRY Dieter RLM à 21’30”
82 KOWALSKI Rudy RLM à 21’37”
83 PREVAR Oleksandr KLS à 21’51”
84 TURGIS Jimmy RLM à 22’00”
85  SISIKEVICIUS Paulius SKT à 22’19”
86  RAHBEK Mads Baadsgaard TBW à 22’46”
87  VAN REYTEN Joachim LTS à 27’47”
88 HAVIK Yoeri SEG à 32’49”
89  KERRISON Jesse BMD à 33’16”
90  LEPLINGARD Antoie VEN à 36’17”
91  HERBERT Charles VEN à 40’17”
92  FUENTES Angel SPE à 42’01”
93  DANES Leo BIC à 45’12”
94  BANASZEK Adrian KLS à 52’38”

Dawid Gruntkowski

Foto: www.circuitdesardennes.fr