Tomasz Marczyński (Konya Torku) wygrał wyścig Dookoła Maroka! Ostatni etap padł łupem Filipa Eidsheima (Team FixIT.no).

Norweg jako pierwszy przekroczył linię mety w Casablance. Ostatniego dnia ścigania w Afryce, zawodnicy musieli przejechać 120 kilometrów, po których doszło do finiszu z dużej grupy. Najszybszy okazał się Norweg Eidsheim. 25-latek pokonał duet ekipy Unieuro Willier Trevigiani, Fabio Chinello oraz Rino Gasparriniego.

Marczyński przyjechał bezpiecznie w peletonie i dowiózł do końca prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na podium stanęli jeszcze: Vladimir Gusev (Skydive Dubai) oraz Anass Ait El Abdia (Reprezentacja Maroka).

Wyniki:

1 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR les 120 km en 2h25’10” (moy. 49.6 km/h) (b : 10”)
2 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA (b :  6”)
3 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA (b : 4”)
4 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA
5 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR
6 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP
7 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA
8 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR (b : 2”)
9 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER
10 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR (b : 5”)
11 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI
12 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI
13 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL
14 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR (b : 5”)
15 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR
16 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG
17 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL
18 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR
19 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED
20 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY
21 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN RUS
22 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL
23 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP
24 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR
25 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN
26 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN POR
27 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI
28 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR
29 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG
30 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN
31 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR
32 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE
33 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE
34 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR
35 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU
36 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR
37 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA
38 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR
39 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI
40 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN
41 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR
42 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI
43 MAYER Yannick BIKE AID GER
44 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED
45 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR
46 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI
47 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL
48 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI
49 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA
50 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER
51 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA
52 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR
53 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR
54 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN TUN
55 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR
56 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR
57 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE
58 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA
59 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG
60 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE
61 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 15”
62 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR ‘
63 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY 54”
64 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN
65 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 02’46”
66 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
67 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA ‘
68 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER 04’29”
69 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 07’40”
70 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 14’40”
71 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY ‘
72 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN ‘
73 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
74 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG ‘
75 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV ‘
76 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR ‘
77 SCHÄFER Timo BIKE AID GER ‘
78 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR ‘
79 * FRITZ Fabian BIKE AID GER ‘
80 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN UAE ‘
81 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY ‘
82 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
83 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED ‘
84 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
85 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
86 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
87 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP ‘
88 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG ‘
89 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA ‘
90 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
91 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
92 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
93 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
94 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
95 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
96 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘

Nie wystartował :    

ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO

Limit :     

FERNANDEZ Higinio
MAKHCHOUNE Mounir

Końcowa klasyfikacja generalna: 

1 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL les 1463,4 km en 33h22’49” (moy. 43,83 km/h)
2 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T RUS 08”
3 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR 01’30”
4 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR 02’23”
5 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA 02’50”
6 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T POR 03’02”
7 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG 03’05”
8 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR 03’32”
9 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 03’35”
10 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL 04’29”
11 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR 05’21”
12 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR 06’49”
13 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN 09’40”
14 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR 09’46”
15 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI 10’15”
16 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA 10’40”
17 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 13’06”
18 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU 13’14”
19 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR 13’47”
20 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR 16’43”
21 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 16’55”
22 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI 17’46”
23 MAYER Yannick BIKE AID GER 18’43”
24 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 22’29”
25 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR 22’49”
26 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR 24’05”
27 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA 24’22”
28 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR 25’16”
29 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 26’44”
30 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR 27’19”
31 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA 28’02”
32 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR 34’08”
33 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER 37’55”
34 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI 38’51”
35 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR 39’36”
36 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR 41’17”
37 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 42’24”
38 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL 42’36”
39 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP 43’02”
40 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR 48’23”
41 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR 48’40”
42 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 49’14”
43 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA 49’36”
44 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 50’36”
45 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY 51’54”
46 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA 53’11”
47 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 53’51”
48 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T TUN 54’10”
49 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG 55’43”
50 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR 56’47”
51 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 57’01”
52 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE 59’48”
53 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 01h01’26”
54 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI 01h01’42”
55 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP 01h03’17”
56 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER 01h06’00”
57 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA 01h06’42”
58 SCHÄFER Timo BIKE AID GER
59 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN 01h09’19”
60 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE 01h09’58”
61 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 01h10’11”
62 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU 01h10’20”
63 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL 01h10’23”
64 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE 01h11’09”
65 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR 01h13’38”
66 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h15’38”
67 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 01h17’10”
68 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE 01h17’45”
69 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA 01h18’03”
70 * FRITZ Fabian BIKE AID GER 01h20’11”
71 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h20’30”
72 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG 01h20’54”
73 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 01h22’06”
74 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h23’22”
75 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h25’29”
76 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE 01h28’24”
77 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN 01h28’32”
78 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h29’51”
79 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG 01h30’18”
80 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN 01h32’16”
81 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 01h38’44”
82 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 01h39’36”
83 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA 01h40’06”
84 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN 01h47’48”
85 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED 01h47’58”
86 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY 01h49’12”
87 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 01h56’45”
88 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED 01h57’19”
89 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 01h58’28”
90 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h59’59”
91 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 02h02’41”
92 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 02h02’49”
93 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE 02h07’27”
94 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T UAE 02h16’02”
95 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY 02h21’13”
96 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV 02h21’29”