Prezentacja tegorocznej odsłony Giro del Trentino-Melinda za nami. Do rozpoczęcia wyścigu zostały mniej niż dwa tygodnie.

Prezentacja jednej z najbardziej prestiżowych etapówek we Włoszech, odbyła się dziś w Trento. Gospodarzem była Centrala Banków Wiejskich Trentino, czyli jeden ze sponsorów imprezy. Na uroczystości nie zabrakło lokalnych władz, ale również Francesco Mosera – honorowego prezesa Giro del Trentino – Melinda.

Impreza potrwa od 21 do 24 kwietnia i tradycyjnie zwiększy temperaturę atmosfery związanej z ostatnimi sprawdzianami formy przed Giro d’Italia. Wyścig dookoła Trydentu od lat jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych, jeśli chodzi o imprezy bezpośrednio poprzedzające Rosa Corsa. To z kolei gwarantuje silną obsadę na starcie, W minionym roku najlepszy okazał się Cadel Evans.

presentazione2015-sito

Zawodnicy najpierw staną na starcie 13,4 kilometrowej czasówki drużynowej z Riva del Garda do Arco, a dzień później czeka ich królewski etap z Dro do Brentonico o długości 168 kilometrów i podjazdem pod Monte Velo. Ostatni dzień dnia ścigania to etap z Malè do Cle. Na deser zapowiedziano 183 kilometry z miejscowości Ala do Fierozzo, czyli szczegóły przedostatniego dnia wyścigu, na którym nie brakuje podjazdów i wielu możliwości do ataków. 

Na trzecim etapie zostaną przygotowane trzy premie górskie. Pierwsza to oznaczona drugą kategorią Altopiano di Pinè, ale po długich zjazdach rozpocznie się słynne Passo del Redebus (1. kategoria, 1455 metrów wysokości). Ostatnie kilometry to wspinaczka pod podjazd 2. kategorii do Fierozzo.

Liderów poszczególnych klasyfikacji ubierze firma Giessegi, która przygotuje cyklamenową koszulkę dla lidera, zieloną dla najlepszego górala, czerwoną dla najaktywniejszego zawodnika oraz białą dla najlepszego młodzieżowca.

Program Giro del Trentino Melinda:

Etap 1 (wtorek, 21 kwietnia) – Riva del Garda-Arco 14,3 km (TTT)
Etap 2 (środa, 22 kwietnia) – Arco-Brentonico 168 km
Etap 3 (czwartek, 23 kwietnia) – Ala-Fierozzo 183 km
Etap 4 (piątek, 24 kwietnia) – Malè-Cles 164,9 km

Po raz kolejny portal naszosie.pl będzie relacjonował dla Państwa przebieg wyścigu prosto z Trentino!

 

Fot: Artur Machnik/naszosie.pl, Giro del Trentino

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments